Rize'de arbede yaşandı

İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün saat 20.00'de, Derepazarı ilçe merkezinde, E.G'nin (27), polisin işini engellemeye yönelik hareketlerde bulunup küfürler savurduğunu belirterek, alkollü olduğu tespit edilen bu kişiye

Bölgesel 16.11.2008, 14:09
Rize'de arbede yaşandı
İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün saat 20.00'de, Derepazarı ilçe merkezinde, E.G'nin (27), polisin işini engellemeye yönelik hareketlerde bulunup küfürler savurduğunu belirterek, alkollü olduğu tespit edilen bu kişiye Kabahatler Kanunu'na göre cezai işlem uygulandığını söyledi.

Olayın ardından, E.G'nin tehditler savurarak olay yerinden ayrıldığını ifade eden Demirtaş, ''Şahıs bir süre sonra ağabeyi H.G. ile ilçe karakolunun önüne gelerek küfürler savurmaya devam etmiştir. Ölüm tehditleri savurarak karakola giren şahıslar, zor kullanılarak karakol dışına çıkarılmıştır. H.G'nin polis memuruna yumruk atması üzerine olay yerinde arbede yaşanmıştır'' diye konuştu.

Arbede sırasında E.G'nin, üzerinde sakladığı satır ve silahı çıkardığını kaydeden Demirtaş, şöyle devam etti:

''E.G, ağabeyine silahı vererek ateş etmesini istemiştir. Saldırının şiddetlenmesi üzerine Derepazarı ilçesinde görevli memurumuz Y.A. (32), saldırıyı durdurmak ve kendilerini korumak için E.G'ye ateş ederek, omzundan ve boynundan yaralamıştır. Diğer şahıs kargaşadan yararlanarak olay yerinden yanında tabanca ile kaçmıştır.''

E.G'nin ambulansla götürüldüğü Rize 82. Yıl Devlet Hastanesinde ameliyat edildiğini anlatan Demirtaş, doktorlarla yapılan görüşmede, söz konusu kişinin hayati tehlikesi olmadığının öğrenildiğini ifade etti.

Kaçan zanlı H.G'nin, evinde yakalandığını belirten Demirtaş, bahçede yapılan arama sonucunda bulunan silahın da kuru sıkı olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

H.G'nin ifadesinin ardından serbest bırakıldığını kaydeden Demirtaş, yapılan incelemede, zanlıların, daha önce komşularını silahla tehdit ve darp olayından adli işlem kayıtları bulunduğunun belirlendiğini söyledi.

Demirtaş, gece karanlığında kuru sıkı tabancanın ayırt edilememesinin, ''orantısız güç kullanma'' olayını ortadan kaldırdığını vurguladı.

Demirtaş, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü sözlerine ekledi.

Öte yandan, zanlıların yakınları, olay anında bu kişilerin üzerinde satır ve silah olmadığını iddia etti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
STUDYO 13 yıl önce
yaralanan arkadssıma gecmıs olsun dıleklerımle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@