7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Rize'de 2 öğrencide silah çıktı

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine, Hayrat Mahallesi'ndeki Sağlık Meslek Lisesi önünde dolaşan R.Ç (16) ve H.B'nin (17) üzerlerini aradı. Aramada üzerlerinde 1'i kuru sıkı olmak üzere 2 adet tabanca bulunan öğrenciler,

Bölgesel 22.10.2008, 11:08
Rize'de 2 öğrencide silah çıktı
Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine, Hayrat Mahallesi'ndeki Sağlık Meslek Lisesi önünde dolaşan R.Ç (16) ve H.B'nin (17) üzerlerini aradı.

Aramada üzerlerinde 1'i kuru sıkı olmak üzere 2 adet tabanca bulunan öğrenciler, gözaltına alınarak, yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Yapılan incelemede, H.B'nin üzerinde bulunan tabancanın, babasına ait olduğu ve antika değeri taşıdığı anlaşıldı.

İfadelerinde, büyüklerinden izinsiz olarak evlerinden aldıkları tabancalarla, kız arkadaşlarına gösteriş yapmak için Sağlık Meslek Lisesi önünde dolaştıklarını söyledikleri belirtilen öğrenciler, sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar (3)
Karaani 14 yıl önce
Lise de silahlanan çocuklardan nasıl bir gelecek beklenir.Kendilerine ne faydaları olacak ki topluma olsun.Çocuklar bu tür olaylarda OKUMA HAKKININ ELİNDEN ALINABİLECEĞİni bilmeli.Velileri de cezalandırılmalıdır,herkes çocuğundan haberdar olmalıdır.Gece yarısına kadar okey oynamakla baba olunmaz.Kitap taşımak lazım kitap,kurusıkı değil.Çocuklara bunlar öğretilmeli.Unutmadan şu kurusıkı denen saçmalık derhal kaldırılmalıdır.Bir tabanca ya gerçektir ya oyuncak.
Kemence 14 yıl önce
Çocuklar toplumda ne değer görüyorsa ona sahip olmak isterler. Eğer bir toplumda bilim ve sanat değer görüyorsa o ülkenin gençleri ve çocukları kitap taşır. Bunların yerine kaba kuvvet ve mafya tüm insan ve birey-devlet ilişkilerinde değer görüyorsa; çocukları kitap yerine silah taşır. Çocukları tabii ki iyi yönlendirmek gerek. Fakat düzen değişmedikçe çocuklara verilen nasihatler masal kitabı gibi etkisiz olmaya mahkum.
serra 14 yıl önce
ben bu çocukları tanıyorum çok iyi çocuklardır hiç bir çetelerle ilgileri yoktur amaçları okul dışında gelebilecek zararlara karşı önlem almaktı yani göz boyamak diyelim aileleri gerçekten çok değerli ve çok çok ilgili insanlar sırf bu durumlara düşmemek için hiç bir şekilde baskı yapmadılar ama arkadaş çevresi bu yaşlarda daha ağır basıyor büyüklerimizin dediği gibi "içinde olmayacak" evet bu olay ilgisiz ailelere örnek olsun ama ilgilili ailelere de örnek olsun...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@