banner526

banner533

banner513

Rize oyuncak silahla kurtuldu

Daha önceki yıllarda kurusıkı tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı, bazı yaralanma olaylarının meydana geldiği kutlamalarda, bu kez Vali Zekeriya Şarbak'ın talimatı doğrultusunda oyuncak tabanca kullanıldı. Ancak, bazı Rizeliler, "Rize oyuncak tabancayla mı

Bölgesel 03.03.2009, 08:18
Rize oyuncak silahla kurtuldu

Daha önceki yıllarda kurusıkı tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı, bazı yaralanma olaylarının meydana geldiği kutlamalarda, bu kez Vali Zekeriya Şarbak'ın talimatı doğrultusunda oyuncak tabanca kullanıldı. Ancak, bazı Rizeliler, "Rize oyuncak tabancayla mı kurtarıldı?" diyerek tepki gösterdi.

Belediye Başkanı AKP'li Halil Bakırcı da, "Rize'de kurtuluş bayramı silahsız kutlanamaz" diyerek tepki gösterdi. Program sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rize Valisi Zekeriya Şarbak ise "Ülke medenileşti, her şeyi medeni ve çağdaş bir şekilde yapmak lazım. Zaman içerisinde bazı uygulamalarda bazı düzeltmeler yapılabilir. Biz de onu yaptık" dedi.

ÖNCEKİ TÖRENLERDE NELER OLMUŞTU?

Rize'nin Rus işgalden kurtuluşunun 87'nci yıldönümü törenleri sırasında Kore gazisi 70 yaşındaki Remzi Koçoğlu heyecanlanarak düşman kuvvetlerini temsil eden askerler arasında bulunan 26 yaşındaki Mustafa Acaroğlu'nu yakın mesafeden kurusıkı tüfekle ateş ederek ayağından yaralamıştı. Geçen yıl yapılan etkinliklerde ise iki kız çocuğun eline silah verilerek ateş ettirilmiş, çocuklara silah veren iki kişiye Kabahatler Kanunu kapsamında işlem yapılmış ve 117'şer TL idari para cezası kesilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@