banner556

Rize Çayeli'nde kaçak sigara operasyonu

 Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çayeli ilçesinde kaçak sigara satışı yapan 3 bayanın tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.Açıklamada, 2012-2013 yılları içerisinde Sigara Kaçakçılığının önlenmesi ile ilgili yapılan çalışmalar

Bölgesel 02.10.2013, 10:38
Rize Çayeli'nde kaçak sigara operasyonu

 Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çayeli ilçesinde kaçak sigara satışı yapan 3 bayanın tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Açıklamada, 2012-2013 yılları içerisinde Sigara Kaçakçılığının önlenmesi ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda toplamda 40.658 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği ve 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet (Tütün Mamulleri Kaçakçılığı) suçundan işlem yapıldığı bildirilerek ele geçen bu kaçak sigaralardan 19 bin 317 paketinin Çayeli ilçesi Eskipazar Mahallesi Ahmet Karahan Meydanındaki Pazar yerindeki tezgahlarda satış yapan E.H. (42), S.H. (63) ve N.K. (29) isimli bayan şahıslara ait olduğu ifade edildi. Şahıslardan E.H. ve N.K.’ya birer yıl 8 ay hapis cezası, S.H.’ya ise 3 kere 1 yıl 8 ay hapis cezası verildiği;, E.H. ve N.K. isimli şahısların Denizli Ceza İnfaz Kurumuna, S.H. isimli şahsın ise Kalkandere L Tipi İnfaz Kurumu'na gönderildiği bildirildi.

Yorumlar (2)
olcay basturkoglu 7 yıl önce
İnşallah bu operasyon Trabzon ve ilçelinde de uygulanır. Trabzon emniyeti bu konuda hiçbir çalışma yapmıyor, Sürmene ye bir baksınlar, kahvehaneler, oyuncakçı dükkanları, tuvaletler de çay ocaklarında berberlerde satılan kakça sigaranın haddi hesabi yok, emniyet uyuyor denetleme diye bir şey yok hatta emniyet mensupları bile bu yerlerden kaçak sigara alıyor.
osman osman 7 yıl önce
vergi adı altında sigarayı bırakamayan insanlara nasılsa zararlıdır deyip kazığı basıyorsun sonra kaçak sigaraya operasyon yapıyorsun. sen git önce milyonlarca dolar vergi kaçıran kodamanları yakalayıp içeri at. güçleri bir tek gariban vatandaştan vergi toplamaya yetiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@