Özak ve Yıldırım açılış yapacak

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bugün Trabzon Havalimanı İç hatların açılışını yapacaklar.. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, temelini 2006 yılı Ekim ayında attığı Trabzon Hava Limanı'nda yapımı tamaml

Bölgesel 21.11.2008, 16:12
Özak ve Yıldırım açılış yapacak
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bugün Trabzon Havalimanı İç hatların açılışını yapacaklar..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, temelini 2006 yılı Ekim ayında attığı Trabzon Hava Limanı'nda yapımı tamamlanan Yeni İç Hatlar Terminal Binasını törenle hizmete açılacak. 


İÇ HATLARDA ARTIŞ YAŞANIYOR
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden (DHMİ)yapılan açıklamada, Trabzon Hava Limanının iç hat yolcu trafiğinde en fazla artışın yaşandığı meydanlardan birisi olduğunu belirtildi. Açıklamada, hava limanının 2002 sonunda 339 bin olan iç hat yolcu trafiğinin, 2007 yılı sonunda yüzde 312'lik artışla 1 milyon 400 bine ulaştığı belirtildi. Bölgenin ticaret ve turizm potansiyeli göz önüne alındığında açılışı yapılan tesisin büyük bir ihtiyacı karşılayacağının kaydedildiği açıklamada, "Söz konusu terminal binası 6 bin 500 metrekarelik alana kurulmuş olup, gelen-giden yolcu katları, asma ve bodrum katları ile 7 bin 680 metrekarelik yolcu hizmet alanına sahip olup, 28 adet check-in bankosu, 4 adet bagaj alım konveyörü, 10 bin metrekare otopark alanı ve 100 metrekarelik apron bariyer binası ile her türlü yolcu konforuna sahip" bilgisi verildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@