7m

Çapkınoğlu

Okuyan şehir Trabzon

Eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan, Trabzon'a atandıktan sonra öncelikli olarak eğitim faaliyetlerine ağırlık veren, ilk olarak okullarda ve daha sonrada kamu kurumlarında okuma saati uygulaması başlatan Trabzon Valisi Nuri Okutan, şimd

Bölgesel 03.11.2008, 16:39
Okuyan şehir Trabzon
Eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan, Trabzon'a atandıktan sonra öncelikli olarak eğitim faaliyetlerine ağırlık veren, ilk olarak okullarda ve daha sonrada kamu kurumlarında okuma saati uygulaması başlatan Trabzon Valisi Nuri Okutan, şimdi de camilerde okuma saati uygulamasını başlatıyor.

'Okuyan Şehir Trabzon' çerçevesinde camilerde okuma saati uygulamasının başlamasıyla okuma faaliyetlerinin toplumun bütün katmanlarına ulaşacağını ve bu etkinliğin bütün ülkeye dalga dalga yayılacağını belirten Vali Okutan, okumanın faaliyetlerinin hem toplumumuz hem de ilimiz için çok önemli olduğunu söyledi.

İlk olarak okullarda ve kamu kurumlarında okuma saati uygulaması başlattıklarını belirten Vali Okutan, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Diyanet İşleri Başkanının Trabzon'u ziyaret ettiğini ve yapılan okuma faaliyetlerinin camilerde de uygulamaya konmasının doğru olacağını söylediğini kaydederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizde ondan cesaret alarak hem bazı camilerimizdeki kütüphanelerimizi güçlendiriyoruz hem de bir süredir müftümüzün de içinde bulunduğu bir gurupla camilerimizde okuma saatini nasıl yapabiliriz diye çalışma yapıyoruz. Bazı camilerimizde uygulamaya başladık.

Oradan doğan birikimle de ilçe müftülerimizin, vaizlerimizin görüşlerini ve katkılarını alarak okuma faaliyetlerini tüm ile yaymayı planlıyoruz. Bu toplantı ile çalışmamıza son şeklini verip bütün camilerimizi de bu okuma faaliyetine katmak istiyoruz.”

Yorumlar (1)
ŞABAN İŞLEKLİ 14 yıl önce
net,isabetli bir uygulama.dilerim veya öyle oluyordur trabzonun tüm ilçelerinde mahalle ve köylerinin camilerinde bu uygulama yapılsın nefis bir uygulama diyorum.okuyan düşünen toplumu oluşturmalı hep beraber dostlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@