KTÜ'lü öğrencilerden protesto

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni (KTÜ) ziyaret eden İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, rektörlük önünde üniversite yönetimini protesto eden bir grup öğrencinin sloganlarıyla kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere T

Bölgesel 27.02.2009, 16:05
KTÜ'lü öğrencilerden protesto

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni (KTÜ) ziyaret eden İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, rektörlük önünde üniversite yönetimini protesto eden bir grup öğrencinin sloganlarıyla kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon'a gelen İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, KTÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özen'i ziyaret ederek bir süre baş başa görüştü. Ziyaretin ardından Rektör Özen, Büyükelçi Baird'i uğurladığı sırada rektörlük önünde oturma eylemi yapan bir grup öğrenci tarafından slogan atılarak protesto edildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirmek istedikleri etkinliğe izin verilmemesi üzerine üç gündür rektörlük önünde oturma eylemi yapan öğrencilerin protestolarından Rektör Özen'i ziyaret eden İngiliz Büyükelçisi Baird de nasibini aldı. Büyükelçi Baird rektörlük binasından ayrıldığı ve aracına bineceği sırada öğrenciler ellerindeki pankartlarla slogan atarak hem Büyükelçi Baird'i hem de Rektör Özen'i protesto etti. Öğrenciler, etkinliklerine izin vermediği için protesto ettiği üniversite yönetimini,

İngiliz Büyükelçisi'nin ziyaretiyle ilgili olarak da emperyalistlerle işbirliği yapmakla suçladı.

Olayın şaşkınlığını yaşayan Büyükelçi Baird aracıyla hızla olay yerinden ayrıldı.

Protestocu öğrencilere güvenlik görevlileri müdahale etti.

Yorumlar (1)
Uysal 12 yıl önce
Irak ve Afganistan'da çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere bir milyondan fazla insanın ölümüne sebeniyet veren emperyalist savaşların bir numaralı sorumlularından İngiltere ve onları üniversitelerinde layık oldukları gibi protestolarla karşılayan o bir grup öğrenciye teşekkür ederiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@