Kar mağduru 4 kişi kurtarıldı

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı'nın birinci günü akşam saatlerinde eğlenmek ve konaklamak için kamyonetle Çayırdüzü köyüne bağlı Koçdüzü Yaylası'na çıkan 7 kişi, yolun aniden bastıran kar ve tipi nedeniyle kapanması sonucu yaylada mahsur kaldı.

Bölgesel 11.12.2008, 13:07 01.07.2019, 16:20
Kar mağduru 4 kişi kurtarıldı

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı'nın birinci günü akşam saatlerinde eğlenmek ve konaklamak için kamyonetle Çayırdüzü köyüne bağlı Koçdüzü Yaylası'na çıkan 7 kişi, yolun aniden bastıran kar ve tipi nedeniyle kapanması sonucu yaylada mahsur kaldı.

Mahsur kalanların telefon ile ailelerine haber vermesi üzerine Çayırdüzü köyündeki akrabalarından 4'ü, yakınlarını kurtarmak için yaylaya doğru yola çıktı. Kar nedeniyle, ancak Topluca köyüne kadar ilerleyen ve burada mahsur kalan ekip, olayı jandarmaya bildirdi. Yaylada mahsur kalan 7 kişi ise kamyonetle Topluca köyüne inerek, kendilerini aramaya çıkan ekiple bir araya geldi.

Mahsur kalanları kurtarmak üzere dün gece jandarma ekipleri, AKUT, sivil savunma ve il özel idaresinin görevlendirdiği kepçe ve greyder ile paletli kar ambulansı yola çıktı. Yolu açarak mahsur kalanların bulunduğu Topluca köyüne ulaşan kurtarma ekipleri, burada bulunan 11 kişiyi Çamlıhemşin'e getirdi.

Çamlıhemşin'de sağlık ocağında kontrolden geçirilen kişilerin, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@