banner192

"Gümrükçüoğlu Özür Dilesin"

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya Trabzon şehir merkezinde denize girilecek yer olmadığını söyleyerek, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na göndermede bulundu.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun 2009 senesinde, aynı dönemde Ak Parti


Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya Trabzon şehir merkezinde denize girilecek yer olmadığını söyleyerek, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na göndermede bulundu.

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun 2009 senesinde, aynı dönemde Ak Parti Trabzon İl Başkanı olan Muhammet Balta ile birlikte Ayasofya ve Beşirli mahalleleri arasında yapılan yürüyüş parkuru üzerinde lağım sularının denize aktığı bölgede yaptığı açıklamayı hatırlattı.

CHP Merkez ilçe başkanı Kaya yaptığı yazılı açıklamada Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun 2009 senesinde yaptığı açıklamada " Açıklamada “Sahilde kurulan tuvaletlerin ve aynı bölgeden denize akıtılan lağımın Trabzon'a yakışmayan, üzüntü verici örnekler olduğunu dile getirerek; “Burada içler acısı, Trabzon'a yakışmayan başka fotoğraflar da var. Lağımın denize aktığı kirli, kokulu bir Trabzon var. Açık bir şekilde denize akan lağım bulaşıcı hastalıklar açısından önemli bir risk oluşturuyor, bu lağımın derin deşarjla denizin 3 kilometre içerisine nakledilmesi gerekiyor.” dediğini hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti.

" Başkan bu sözlerini unutmuş olabilir ama biz kendisine bu açıklamayı ve 4 yılı aşkın bir süredir bu şehirde Belediye Başkanı olduğunu hatırlatıyoruz!“İçler acısı, Trabzon’a yakışmayan bir durum var!” diyerek eleştirdiğiniz lağım suları pisliği Beşirliden Ganita’ya kadar hala kıyıdan denize akıyor Sayın Başkan!

Sizin ifadenizle bu lağım suları, pis koku ve bulaşıcı hastalık riski Trabzon halkının sağlığını tehdit etmeye devam ediyor Ve Anayasasının 56.maddesi açıkça ihlal ediliyor!(T.C Anayasası Madde 56 – Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.)"

Merkezde Denize Girilecek yer yok!

Trabzon Merkezinde denize girilecek yer olmadığını, Ganita-Beşirli arası sahil şeridinde lağım kokusundan durulmadığını vurgulayan Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya " Lağım 

suları denize akıyor, pislikler ortalığı sarmış durumda. Yürüyüş yolunda yürüyenler mide bulantısı geçiriyor! Başkan adayıyken eleştirdiğiniz bu rezalete daha ne kadar seyirci kalacaksınız? Deniz şehri Trabzon’un Merkezinde denize girilecek, sahilinde rahatça gezilecek yer yok!

Trabzon merkezde yapılan deniz suyu analizlerinde denizimizin çok kirli olduğu ortaya çıktı. Eskiden her yerinde denize girilebilen güzelim sahillerimizi lağım suları pisliği ve kokusu esir almış durumda." dedi.

Makeyle mi Dolaşalım:

Açıklamasının son bölümünde vatandaşların günü geldiğinde verilen sözleri tutmamanın hesabını soracağını söyleyen Kaya, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu Trabzon halkından özür dilemeye davet ederek açıklamasını şu ifadelerle tamamladı " Vatandaşın verilen sözleri takip etmediğini ve günü geldiğinde hesabını sormayacağını zanneden sayın Belediye başkanına; “Derin deşarjların hayata geçirilmesiyle birlikte sahillerimiz tertemiz olacak. Trabzon'un geleceği için çevre hassasiyetini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Sözlerini hatırlatıyoruz ve rezaleti yerinde görmesi için, Belediye Başkanı olduğu şehirde lağım sularının hala denize aktığını görmesi için buraya davet ediyoruz. “Kokudan rahatsız olurum!” diyorsa maskesi bizden, buyursun gelsin, Trabzon’umuzun bu acı gerçeğini gözleriyle görsün.

En temel belediyecilik hizmetlerini dahi doğru dürüst yapamayan, başta çömlekçi projesi olmak üzere hiçbir sözünü gerçekleştiremeyen ve Trabzon’umuza yakışmayan lağım suyu rezaletine yıllardır seyirci kalan Sayın Belediye Başkanını Trabzon halkından özür dilemeye ve acilen çözüm üretmeye çağırıyoruz!"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serkan yavuz - 5 yıl önce
bunlar kafayı yemiş heralde nerde ne yapacaklarını şaşırdılar 20 yıldır o bölgede denize giren varmıymış
Avatar
erdem aksoy - 5 yıl önce
AKP li değlim ama sizde Volkan Canialioğlu bu şehire belediye başkanlığı yapmıştır.Herhalde sizin döşediğiniz boruları Gümrükçü oğlu denizin 3 kilometreötesinden söküp hurdacıya verdi böylelikle lağım şimdi bulunduğunuz yerden denize akıyor.Takmışlar ağızlarına birer maske reklam yapıyorlar.Bu iş böyle olmaz Türkiyenin her yerinde bu böyle ABntalya hariç çözümü ne onu söyleyin arıtma tesisi yapılsın diyin denize bir damla lağım akıtmayalım deyin.Böyle ucuz siyaset yapmayın.
Avatar
hürriyet - 5 yıl önce
Bir yerde Ahmet Kaya varsa orada Şow var demektir.
Avatar
önder - 5 yıl önce
erdoğdu buzludere vadisindeki ki inek ahırlarını kaldırsın diye defalarca dilekçe yazdık belediyeye halen göz yumuluyor bu çevre felaketine Büyükşehir ünvanı almış bir şehre ve yöneticilerine yakışmıyor ahırların yıkım dosyası 2 yıl önce başkanın önüne kondu ama uygulamıyor. sinekten camları açamıyor , kokudan sokakta yürüyemiyoruz bu rezilliğe göz yuman idarecilerimize yazıklar olsun
Avatar
KIPÇAKLI - 5 yıl önce
Temmuz'a girdik halen sinek böcek ilaçlaması yapılmıyor. Sokaktaki sarı ışıklı direklerde yüzlerce sineğin nasıl uçuştuğunu herkes dışarı çıkıp kendi gözüyle görebilir. Buna ramen belediyemiz ilaçlama sezonunu hala başlatmış değil...
Avatar
HAKKI TERZİBAŞI - 5 yıl önce
Biz 10 yaşında çocuğuz dimi. İnandık veya kandık. Ayıptır bizim aklımızla alay etmeyin ...!!