Erkan Ocaklı'yı yaşatacağız

Okutan, yaptığı yazılı açıklamada, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele eden Ocaklı'nın, tedavi gördüğü İstanbul'daki Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat etmesini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Bir kültür ve sana

Bölgesel 16.11.2008, 15:14
Erkan Ocaklı'yı yaşatacağız
Okutan, yaptığı yazılı açıklamada, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele eden Ocaklı'nın, tedavi gördüğü İstanbul'daki Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat etmesini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

Bir kültür ve sanat şehri olan Trabzon'un yetiştirdiği Ocaklı'nın klasik haline gelen eserlerinin dillerde her zaman yaşayacağını ifade eden Okutan, açıklamasında şunları kaydetti:

''Karadeniz ve halk müziğinin değerli sanatçılarından, Kolbastı'nın mimarı olan Ocaklı, Trabzon'a ve Trabzonspor'a olan sevgisini her fırsatta dile getirmiştir. Trabzonlular olarak onun sevdasını 'denizlerden karalara', 'barış dolu bir dünyada' yaşatacağız.

Erkan Ocaklı'nın kaybı bizleri derin bir teessüre sevk etmiştir. Merhum Ocaklı'ya Allah'tan rahmet, sevenlerine, sanat dünyasına ve hemşehrilerime başsağlığı diliyorum.''


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
SELIM 13 yıl önce
Ruhun Şad olsun koca abim. Seni kaybetmek çok büyük bir acı. Bir karadenizli iyi bir Trabzonlu olarak karadeniz kültürüne ve müziğine vede özellikle Trabzon a katkıların tartışılmaz. Yıllardır emek hırsızları hep sırtından geçindi onca bestelerin altında hep Erkan Ocaklı vardı ancak kim nasıl ne kadarını bildi bilinmez. O sırtından geçinenler biryerlere geldiler sayende ancak sen hep arka planda kaldın adam gibi bugüne kadar da hiçbiriyle dalaşmadın. Ama gücüme giden ne bilirmisin düştüğünde seni kim ne kadar ne zaman ziyaret etti?. Sana sağlığında yeterince ilgi ve alakayı göstermeyenler bundan sonra ne yaparlar bilmem?. Allah mekanını cennet etsin abim seni özleyeceğiz. Selim AYAZ.
cogulcu 13 yıl önce
çikar için asla değerlerinden ödün vermiyen kocaman yürekli erkan ocaklıya allahtan rahmet diliyor konuyla ilgili duyarlılığı için sayın valiye saygılr sununuyor çok teşekkür ediyorum.
cogulcu 13 yıl önce
güzel insanlar güzel işler yparlar güzel işler yapmak her insan in hjarci değil her insana nasıp olmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@