Eksiklerin giderilmesini istedi

Başkan Suat Hacısalihoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2010 yılından itibaren Hazır beton firmaları, Özel Güvenlik Firmaları, Temizlik Firmaları ile Servis araçları sektörlerinin asgari işçilik denetimine tabi tutulacağını söyledi. 2010 yılında pla

Eksiklerin giderilmesini istedi

Başkan Suat Hacısalihoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2010 yılından itibaren Hazır beton firmaları, Özel Güvenlik Firmaları, Temizlik Firmaları ile Servis araçları sektörlerinin asgari işçilik denetimine tabi tutulacağını söyledi.

2010 yılında planlanan dört sektördeki asgari işçilik incelemesinin yanı sıra, 2010 – 2012 yılları planlaması kapsamında 16 sektörde daha asgari işçilik incelenmesi başlatılacağını kaydeden Hacısalihoğlu, oluşturulan çalışma ekibinin il ve sektör bazında her bir işyerine risk değerlendirme kriterlerini uygulayacağını söyledi. Hacısalihoğlu, bunun için kullanılan risk değerlendirme kriterleri arasında ”Tüm çalışanların asgari üçret üzerinden bildirilmesi, Sürekli işçi devri, Hiç işçilik bildirilmemesi, Eksik gün bildirimi yoğunluğu, ihbar/ şikayet yoğunluğu” bulunduğunu belirtti.
Başkan Suat Hacısalihoğlu, yaptığı çağrıda, işyerlerinin yasa ve mevzuatlara uymaya azami riayet göstermelerini isteyerek “İçinde bulunduğumuz bu ekonomik sıkıntıda, işyerlerinin cezai uygulamamalarla karşılaşarak sermaye kaybına uğramamasına dikkat ve özen göstermeleri gerekmektedir. Özellikle de denetim yapılacağı bildirilen sektörler” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler