Cemaate 'verem' bilgilendirmesi

''Verem Eğitim ve Propaganda Haftası'' dolayısıyla Akçaabat Kavaklı Rahman Camisi'nde Cuma namazı öncesi, Akçaabat Sağlık Grup Başkanı Dr. Enver Özdemir tarafından cemaate sinevizyon eşliğinde verem hakkında bilgi verildi. Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü ver

Cemaate 'verem' bilgilendirmesi

''Verem Eğitim ve Propaganda Haftası'' dolayısıyla Akçaabat Kavaklı Rahman Camisi'nde Cuma namazı öncesi, Akçaabat Sağlık Grup Başkanı Dr. Enver Özdemir tarafından cemaate sinevizyon eşliğinde verem hakkında bilgi verildi.


Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2008 yılında 9 milyon 4 bin yeni verem hastası ortaya çıktığının tahmin edildiğini belirterek, ''Bu tahminlere göre 2008 yılında 1 milyon 8 bin kişi de verem hastalığına bağlı olarak ölmüştür.

Dünya genelinde teşhis edilen hastaların hedef olarak konan yüzde 85'den fazlasının tedavi edilmekte olması bir başarıdır.

Ama tahmin edilen hastaların yüzde 40'ına tanı konulamaması büyük bir sorun olarak ortadadır'' dedi.


Cami İmamı Murat Yılmaz ise ''Verem Eğitim ve Propaganda Haftası'' dolayısıyla Kaymakamlıktan aldıkları özel izinle bu eğitimi cemaate sunduklarını ifade ederek, camilerin sadece ibadet yeri değil aynı zamanda bir eğitim yeri olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler