banner539

banner526

banner533

banner513

Canalioğlu'na ziyaret

İngiltere Büyükelçisi Nick Baird Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret etti. Türkiye'de bazı illerde sanatsal faaliyetlerde bulunmak istediklerini belirten Baird, Trabzon'u da bu iller arasına almak istediklerini söyledi. Trabzon'un s

Bölgesel 27.02.2009, 17:12
Canalioğlu'na ziyaret

İngiltere Büyükelçisi Nick Baird Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret etti. Türkiye'de bazı illerde sanatsal faaliyetlerde bulunmak istediklerini belirten Baird, Trabzon'u da bu iller arasına almak istediklerini söyledi.

Trabzon'un sanatsal ve kültürel kimliği hakkında bilgi veren başkan Canalioğlu, “Barış ve dostluk ortamında ticari ilişkilerin yanısıra kültürel ve sanatsal faaliyetler de büyük önem taşımaktadır. Biz de Trabzon'un sanatsal kimliğini öne çıkarmak için çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Trabzon çok önemli sanatçılar yetiştirmiş bir kenttir. Bu sanatçılar gerek ülke içinde, gerekse de ülke dışında çok önemli sanatsal faaliyetler yapmaktadır. Bunlarla gurur duyuyoruz. Kültürel ve sanatsal zenginliklerimizi bütün ülkelerle paylaşmak istiyoruz. Bu anlamda her türlü projeye açığız” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@