Belediyenin uykuda camii yıkımı

Trabzon'un Havaalanı mevkin de bulunan konaklar mahallesi öğretmeni camiine yapılan ek inşaatın yıkım kararını önceki gün inşaatın üzerinde namaz kılıp ibadet ederek durduran, mahalle halkı bu kez uykuda yakalandı. Polis eşliğinde sabahın ilk ışıklarıyla

Belediyenin uykuda camii yıkımı

Trabzon'un Havaalanı mevkin de bulunan konaklar mahallesi öğretmeni camiine yapılan ek inşaatın yıkım kararını önceki gün inşaatın üzerinde namaz kılıp ibadet ederek durduran, mahalle halkı bu kez uykuda yakalandı.

Polis eşliğinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gelen Belediye yıkım ekibi, insanların uykuda olduğu bir saatte yıkımı gerçekleştirdi.
Trabzon'un konaklar mahallesinde bulunan öğretmen camiinin ön tarafına yapılan eK inşaat, bazı mahalle sakinlerinin valiliğe şikayeti üzerine, belediye encümenin aldığı bir karar sonucu yıkılmasına karar verilmişti. Önceki gün iş makineleriyle buraya gelen belediye ekipleri cami cemaatinin direnişiyle karşılaşmış ve yıkımı yapamamıştı.


Cemaatin direnişini kırmak için olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ekiplerinin desteğini de, inşaat üzerinde çıkıp namaz kılıp ibadet yaparak kırmayı başarmışlardı. Cemaatin ibadetli direnişi karşısında çaresiz kalan belediye ekipleri yıkımı gerçekleştiremeden geri dönmek zorunda kalmışlardı.
Trabzon belediyesi yıkım ekipleri, bu sabaha karşı kimsenin olmadığı bir sırada beraberinde cevik kuvvet ekipleriyle birlikte iş makineleriyle yapılan ek inşaatı yerle bir etti. Sabah kalktıklarında ek inşaatın yerle bir olduğunu gören cami cemaati büyük bir şaşkınlık yaşadılar
Halk uyanmadan geldiler
Cami yaşatma derneği başkanı Hanifi akın, “sanki Ergenekon operasyonu yapılıyor gibi 3 otobüs çevik kuvvet ekibi ile birlikte geldiler. Halk uyanmamıştı bunu fırsat bildiler. Ben karşı koymaya çalıştım ama yaka paça beni uzaklaştırdılar sonrada bir saat içinde burayı yıkıp bu hale getirdiler” dedi

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, cami yıkımı için yaptığı açıklamada:” Konaklar Mahallesi Öğretmenevi camisinin ek binasının kaçak olarak yapıldığı bunun için alınan yıkım kararı sonucu yıkılmıştır. Buranın camiyle bir ilgisi yoktur. Caminin avlusuna kaçak olarak yapılan bir inşaattır. Olay şikayetçilerin valiliğe verdikleri şikayet dilekçeleri üzerine ortaya çıktı. Valilik bu şikayet dilekçesini bize göndermesiyle yıkım kararı alındı. Gerekli hukuki ve kanuni işlemler sonrası yıkım kararı çıkarılmıştır.” Dedi.


HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler