Başkandan cami açıklaması

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Konaklar Mahallesi Öğretmenevleri Camii avlusunda yapılan kaçak işyeri inşaatının yıkımı için açıklama yaptı. Başkan Gümrükçüoğlu açıklamasında, “ 7 Aralık 2009 tarihi itibari ile Konakları Mahallesi Ö

Başkandan cami açıklaması


Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Konaklar Mahallesi Öğretmenevleri Camii avlusunda yapılan kaçak işyeri inşaatının yıkımı için açıklama yaptı.

Başkan Gümrükçüoğlu açıklamasında, “ 7 Aralık 2009 tarihi itibari ile Konakları Mahallesi Öğretmenevi camii avlusunda kaçak olarak yapılmaya çalışılan işyeri için yıkım kararı gereğince gerekli işlemlerin yapılması cihetine gidilmiştir. Oradaki bazı vatandaşların ifade ettiği gibi burada caminin ve müştemilatının yıkımı yoktur. Tamamen caminin avlusunda kaçak olarak yapılmaya çalışılan kaçak işyerinin yıkımı cihetine gidilmiştir. Olay bize, şikayet edenlerin valiliğe verdiği dilekçeler üzerine havale edilmesiyle birlikte intikal etmiştir. Gerekli hukuki ve kanuni işlemler sonrası tamamen ticari gaye ile yapılmak istenen dükkanlar için yıkım işlemi başlatılmıştır. Burada yıkılan cami değil cami avlusunda kaçak olarak yapılmaya çalışılan kaçak işyeri inşatıdır” dedi.


HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler