Balıkçılar Faroz'a demir attı

Trabzon açıklarında avlanan balıkçılar gündüz yasağı nedeniyle Faroz Limanı'na demir atarken, hamsinin bolca avlanması yüzleri güldürüyor. 16.00 ila 06.00 saatleri arasında avlanan balıkçılar bu sezon palamut avından umduklarını bulamadıklarını belirtirke

Bölgesel 16.11.2008, 11:30
Balıkçılar Faroz'a demir attı
Trabzon açıklarında avlanan balıkçılar gündüz yasağı nedeniyle Faroz Limanı'na demir atarken, hamsinin bolca avlanması yüzleri güldürüyor. 16.00 ila 06.00 saatleri arasında avlanan balıkçılar bu sezon palamut avından umduklarını bulamadıklarını belirtirken, hamsinin beklenenden bol avlanmasını ise sevinçle karşılıyor.

Trabzon sınırları açıklarında avlanan balıkçılar hamsinin böyle avlanması durumunda Nisan ayına kadar hamsi avının süreceğini umut ettiklerini belirtirken, günde yaklaşık 5 -10 bin kasa avlandıklarını ifade ediyorlar.
Kota yasağının uygulanması durumunda günde 800-900 kasaya kadar hamsi avlayabileceklerini belirten balıkçılar, özellikle son 10 günde bol hamsi avladıklarını söylüyorlar.

Liman içersine kurulan çadırlar ile otobüs içersine kurulan yataklarda barınan balıkçılar, zor hayat şartlarına rağmen ekonomik girdi sağlamaya çalışıyor. Bu sıralar Trabzon açıklarında avlanan balıkçılar hamsinin yer değiştirmesi durumunda Sinop'tan Hopa'ya kadar olan bölgede avlanıyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@