banner556

Ak Parti'den aday olacaklar bu habere dikkat!

AK Parti’de daha önce 21 Ekim olarak açıklanan aday adaylığı başvurusunun 01 Ekim 01 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Cihan Bıyıkoğ

Bölgesel 26.09.2013, 12:04
Ak Parti'den aday olacaklar bu habere dikkat!

AK Parti’de daha önce 21 Ekim olarak açıklanan aday adaylığı başvurusunun 01 Ekim 01 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Cihan Bıyıkoğlu, Belediye başkan aday adaylığı başvuru sürelerinde değişikliği gidildiğini belirtilerek, başvuru tarihinin 01 Ekim ile 01 Kasım 2013 tarihleri arasında olacağını duyurdu. Bıyıkoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Önceki gün gerçekleştirilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, AK

chnbyk.jpg

Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’ndan alınan yetkiye dayanılarak, 22 Ekim'de başlayacağı açıklanan adaylık başvuru tarihinin erkene çekilmesi kararlaştırıldı. Yerel seçimlerde AK Parti'den aday adayı olacaklar, 01 Ekim - 01 Kasım 2013 tarihleri arasında partiye başvuracak. AK Parti teşkilatlarında görevliler, aday adaylığı başvurusu yapmaları halinde teşkilatlardaki görevlerinden ayrılacak, bu durumdaki arkadaşlarımız 1 Kasım'a kadar istifa etmeleri gerekiyor. Adaylarımız Sn. İl başkanımız, Sn. Bakanımız, Sn. Milletvekillerimiz ve Genel Merkezimizin koordineli bir şekilde araştırmaları ve çalışmaları sonucunda partimizin ilke ve anlayışına en uygun olarak belirlenecektir. Partimizden Belediye Başkanlıklarına ve belediye meclislerine aday adayı olarak başvuru yapacak her kese başarılar diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@