banner555

Anahtar Deliği 31.05.2021

Trabzon kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 31.05.2021, 08:42 02.06.2021, 08:15
Anahtar Deliği 31.05.2021

Trabzon raylı sistem istiyor

Dün Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm çalışmaları nedeniyle bölgedeki dolmuşlar için bugünden itibaren geçici peron oluşturulduğunu duyurdu.

Belediyenin bu duyurusunu Başkan Murat Zorluoğlu da paylaştı.

Zorluoğlu’nun paylaşımına gelen yorumlara şöyle bir gözümüz ilişti.

Gördüğümüz kadarıyla vatandaşlar artık dolmuşların duraklarıyla değil hala yapılamayan raylı sistemle ilgileniyor.

Zorluoğlu’na gelen yorumların tamamı “Tramvay durağı yapıyorsunuz sandım, raylı sistem durağı mı? Raylı sistem nerede” şeklindeki yorumlardan ibaretti.

Bu da gösteriyor ki artık raylı sistem çeşitli gerekçelerle ertelenemez duruma gelmiş, vatandaşın da önceliği haline gelmiştir.

Daha birkaç gün önce biz de burada “Raylı sistem Trabzon’un hakkıdır, siyasilerden alacağıdır “ demiştik.

Trabzon’un raylı sisteme olan ihtiyacını, isteğini ve gerekliliğini yıllardır yazıyoruz, dile getiriyoruz.

Raylı sistemin Trabzon’a seviye atlatacağına olan inancımızdan bunu her fırsatta dile getirmekten de geri durmayacağız…

**

Avcı Başakşehir’deki sistemini kurmaya çalışıyor

Trabzonspor yeni sezon transfer çalışmalarını sürdürürken gündeme gelen isimlerin tecrübeli belli bir kariyere sahip futbolcular olduğu dikkat çekiyor.

Şuanda da ciddi şekilde görüşülen 30 yaş üstü isimler var.

Bu durum biraz başkan Ahmet Ağaoğlu’nun “Sörloth gibi parlatıp satılabilecek isimler bize lazım” söylemlerinin uzağında kalsa da aslında teknik direktör Abdullah Avcı’nın isteğinden kaynaklanıyor.

Gelecek sezon şampiyonluk parolasıyla yola çıkmak isteyen Avcı tıpkı Başakşehir’deki gibi hem geniş hem de tecrübeli isimlerle dolu bir kadro oluşturmaya çalışıyor.

Hatırlanacağı üzere Avcı Başakşehir’de öyle bir kadro kurmuştu ki, yedek kalan isim bazen Adebayor, bazen de Robinho oluyordu. Bu isimlerin yanı sıra Demba Ba Clichy, Elia, Mevlüt, Arda, Emre, Gökhan İnler ve benzeri bir çok kariyerli tecrübeli isim kadroda yer alıyordu. Aynı kadroda yine Süper Lig’de bir çok takımda “yıldız” kategorisine sokulacak bir çok isim de bulunuyordu.

Oldukça geniş bir kadroyu idare ederek sistem oturtan Avcı, Trabzonspor’da da bunu hedefliyor. Tecrübeli teknik adam yedek kulübesinden de bir ilk 11 çıkartabilecek kaliteyi, rekabeti yakalamak istiyor.

İsim bazında bu olacak gibi duruyor ancak performans anlamında neler olacağını zaman gösterecek.

**

Hacısalihoğlu’ndan Hekimoğlu’na Trabzonspor örneği

Hekimoğlu Trabzon FK 2. Lig’de sezonu 2. Sırada tamamlayarak hak kazandığı Play-off turunda yarı finalde Kocaelispor’a tartışmalı bir penaltı sonucunda elenerek 1. Lig hayallerini gelecek yıla bıraktı.

Trabzon’da büyük bir üzüntü yaratan bu sonucun ardından dün Trabzonspor’un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, güzel bir örnekle Başkan Celil Hekimoğlu’na moral bozma çağrısı yaptı.

İşte Hacısalihoğlu’nun o sözleri;

Çağa uygun ve doğru bir proje ile kurulan , faaliyetini de bir tarzda sürdüren şehrimizin takımı Hekimoglu Trabzon bu sezon şanssızlıklar sonucu maalesef 1.ligin kapısından döndü. Yaşanan bu gelişmeler bu kulübe hem emeğini ,hem parasını veren Celil Hekimoğlu kardeşimizin ve ailesinin haklı olarak moralini çok bozdu.

Anlayışla karşılıyoruz .Ancak futbol böyle birşey . Bazen hatalar ve yanlışlar , bazen şanssızlıklar, kimi zamanda haksızlıklar sonucu neticeler bizlerin düşündüğü ve arzu etti gibi olmuyor.

Belli oldu ki, yaşanan olumlu ve olumsuz bu hadiselerden dersler çıkararak gelecek sezona , bu şanssızlıklara daha az imkan tanıyacak şekilde ve daha hazırlıklı olmak gerekiyor.

Unutmayın ki,1.ligi Ankara'da PTT ye bırakan Trabzonspor daha sonra kendi çocuklarıyla oraya büyük kulüp ve kalıcı olarak yerleşti. Trabzon futbol sevenleri şunu iyi bilmeli ki, güçlü ve başarılı bir Trabzon Hekimoğlu’nun , en çok Trabzonspor'a faydası olacaktır. Haydi bakalım hep destek, tam destek.. Moral bozmak yok…

**

15 Temmuz’dan sonra en tehlikeli süreç

Sedat Peker’in yayınladığı videolar ve iddiaları Türkiye’de son dönemin gündemi olmuş durumda. Hemen herkes bu konu hakkında konuşuyor, tartışıyor. MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım da gündem sonrası açıklama yaptı, 15 Temmuz’dan sonraki en önemli süreç dedi.

Tarım şu ifadeleri kullandı;

Bu günlerde yaşananlar bir darbe kadar önemlidir. Bütün düşmanlar birleşmiş Türkiye'ye karşı psikolojik savaşın her çeşidini uygulamaya sokmakla meşguldürler. MHP' nin durduğu yer yaşanılan hainlikleri gördükçe her gün kıymetlenmektedir. Artık herkes safını belirlemelidir. Hiç kimsenin Tayyip Erdoğan üzerinden duyduğu kinin ölçüleri; Türkiye'yi kendi isteklerine göre şekillendirmeye çalışan yabancı unsurlara duyacağımız kinin üzerine çıkarmamalıdır. Bütün yaşadıklarımız gösteriyor ki yıkılmak istenen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en büyük direnci Cumhur İttifakı ve bu gün ülkemizi yöneten Ak parti hükümetidir.

Biz onurlu duruşumuzdan her gün daha çok gurur duymaktayız. Uluslararası sermaye ve terörize Devletlerin organize ettiği ve bizim içimizdeki alternatif yapılanmalara sesleniyoruz ki her nevi safrayı mecburen kusup atacağız. Temiz, vicdanlı ve hesapsız yüreklerin sahipleri olan Ülkücüler hiç bir doğruyu asla yanlışa feda etmeyecektir. Biz sadece özgür ve tam bağımsız DEVLET olabilmenin mücadelesini veriyoruz. Tarih ve zaman ihanet ve suistimal edenlerin cezasını mutlaka verecektir.

**

Oyman habercilerin işini kolaylaştırdı

Bizler haber yaparken kişilerin konuyla ilgili fotoğraflarını kullanmaya dikkat ederiz. Gülümseyen bir fotoğraf haberle ilişkisiz olup absürd kaçabiliyor. Örneğin kızgın birinin sert açıklamasına o kişinin gülerken çekilen fotoğrafını koymamak gerekiyor.

Ancak öyle durumlar oluyor ki bazen istediğiniz fotoğrafı bulamıyorsunuz. Fotoğrafı koysanız olmaz koymasanız olmaz…

CHP Ortahisar İlçe başkanı Fatih Suat Oyman da bir gazetecinin tavsiyesini dinleyerek habercilerin imdadına yetişti. Genede kendisini gülerken görüyorduk bu sefer daha sert durduğu bir fotoğrafını paylaştı.

Üzerine de şunları söyledi;

İlçe Başkanı olduğumdan bu yana şöyle bir eleştiri geliyor; fotoğraflarda hep gülüyormuşum. Her şeye gülmüyorum; bu yanlış anlaşılmasın. Hayatın bir çok noktasında yaşanılanların bilincinde, mutluluğun olduğu kadar kederin de olduğunun farkındayım.

Bir arkadaşımız; “bazı haberlerde gülen fotoğraf olmuyor diye normal fotoğraf gerekiyor” dedi, hak verdim; onu dinleyerek fotoğraf çektirdim. Üzerimdeki sorumlulukla bir şeylere katkı sağlama ihtimalini, iletişim kurmayı seviyorum. İçimdeki enerjimi paylaşıyorum her zaman umutla bakıyorum, inanıyorum; güzel günler, güneşli günler gelecek.

Gülüyorum çünkü hayatın zorluğu ve stresi yanında gülmeyi, güldürmeyi unutturmak istemiyorum. Çünkü gülmek...Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Trabzonlu 3 hafta önce
Sayın tarım çok zik zak yapıyor. Dün söylediklerini bugün inkar ediyor. Bizim bildiğimiz MHP olmazsa olmazı tc andımız rüşvet vs bunları karşı durduğunu bildiğimiz halde bunların şak şakçılığını yapıyorlar. Duş örgütünün venezülella test kiti açılmalarına karşılık savunma yapanların tezini venezülella hükümet çürüttü. Ayrıca bir gazetecinin bu haberin yalan haber olduğu yani venezülellaya her hengi bir malz gitmediğidir. Acaba suş örgütünün anlattıkları doğrumu?
Yusuf 3 hafta önce
Avcı, başakşehir de başarılı mi oldu ki burda da o sistemi uygulasın.
BenDeniz 2 hafta önce
Aynen çok güzel yorum!
FURKAN 2 hafta önce
9 puandan şampiyonluk veren avcı mı? Eyvahlar olsun...
Yücel 2 hafta önce
Diğer bir deyişle 7 Maçta sadece 1 puan alıp şampiyonluğu veren Avcı
Devre arası bakasetas ve Berat transferiyle önümüzdeki 4-5 yılı kurtarma adına ümitlenmişken şimdiki 30 yaş üstü transferlerle endişeliyiz..umarım yaptıkları şampiyonluk planlarının altında kalmazlar
NİHAT KILIÇ 2 hafta önce
AVCININ ALDIĞI OYUNCULAR YA SAKAT YADA BİR ÜSTE ÇIKAMAMIŞ PATİNAJ YAPAN BİR ÜSTE ÇIKAMAMIŞ OYUNCULAR. BUNLAR SORUN ÇIKARMAZ ZATEN SÜREKLİ OYNAYABİLECEK YETERLİLİKTE DEĞİLLER.
ab 2 hafta önce
sayın editör raylı sistemi hafta ayda yılda bir değil her gün büyük harflerle yazınız
Borabay 2 hafta önce
Avcı kendine oynuyor, takımı emekli mezarlığına çeviriyor, aldığı, istediği hangi oyuncuyu seneye satarsın. Ağaoğlu tuzağa düşüyor... Trabzon gibi bütçesi kısıtlı takımlar kumar oynamaz. Bunca dinazoru topladın, ama bu ligde 1 takım şampiyon olacak.
Sakarya spor 2 hafta önce
Başakşehir'de balon bir sistem var idi yaşlı futbolcular dayalı o sistem bu sene patlıyordu Başakşehir'de küme düşüyordu nerdeyse
hoca 2 hafta önce
ülkücü hareketin bu halini gördüğüm için üzülüyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletinin en büyük direnci milleti ve geçmişi olmuştur her zaman. hiçbir hükümet değil. vazgeçin lütfen bu koltuk sevdalı demeçlerinizden.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@