alexa metrics

banner536

Anahtar Deliği 10.11.2020

Anahtar Deliğinden bakmaya devam edeceğiz. 10.11.2020

Anahtar Deliği 10.11.2020, 09:27 11.11.2020, 09:16
Anahtar Deliği 10.11.2020

KENTİN ÖNDE GELEN İSİMLERİ VAR MI?

Trabzon sohbetleri yapmamışız çok zamandır. Kim nerede ne yaptı kim kimleydi, şu olayın perde arkası bu olayın bilmem nesi derken, dertleşemedik! Çoğu kişiyle Trabzon derdi olan isimlerle bazen oturur çay çorba sohbeti yaparız. Verimli de olur. Mesela geçen gün yaptık bir tane.. 
Birbirimize sorular sorarak hareket ettik.
Mesela dedik, şu an kentin geçmişteki Ali Osman Ulusoy’u kim? 
Ahmet Celal Ataman’ı kim?
Faruk Özak’ı kim?
Süleyman Soylu’su kim?
Her kesimce danışılan, bilgi alınan, sorun çözen…
Bütün siyasi çevrelerce kabul edilen…
Yani her şeyden üste bir isim…
Düşündük taşındık bir kaç isimden sonra Celil Hekimoğlu dedik.
Sonraki sorumuz şu oldu.
AK Parti, CHP, SP, İYİ Parti, MHP Hekimoğlu’nu teklif getirir mi?
Siyasi kulislerde Hekimoğlu ismi yer alıyor devamlı belki AK Parti şu anda Trabzon ağabeyi olarak önümüzdeki seçimlerde onu listenin başına düşünüyordur.
Böyle bir kaç isim var. Trabzonspor kulislerinin de vazgeçemediği…
Önümüzdeki seçimlerde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu 2. Bir döneme devam etmek ister yada vekil olmak ister. Bu da öngörülen maddelerden biri. Hatta kendisine yakın kaynakların bir medya kuruluşu alması bu yönde eğilimi gösteriyor.
Yeni yüzler göreceğiz.
Trabzon bu kısır döngüden kurtulacak.
Sohbetimiz böyle tamamlandı.
Daha sonra başka bir sohbetle karşınıza geleceğiz. 

SÜLEYMAN SOYLU BERAT ALBAYRAK İÇİN NE PAYLAŞTI?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevi bırakması istifa etmesi büyük yankı buldu. Tepki koyanlar da oldu destek olanlar da…
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile yönetimi Berat Albayrak’ın sonuna kadar yanında oldular. 
Hatta istifa ettiğine inanmam istemediler, Resmi açıklama yapılana kadar destek mesajları yağdırdılar.
Tabi Trabzon’da biraz da merak edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ne yapacağım ne mesaj paylaşacağıydı. 

Berat Albayrak kriziyle alakalı hiç bir şey paylaşmadı. Hiç bir şey söylemedi.
En son 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü andı
Şöyle yazdı; 
“2200 yıldır devlet ve bayrak sahibi olan Aziz Milletimize, sonsuza uzanacak yeni bir bayrak, yeni bir devlet ve esasında yeni bir gelecek tarif eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yılının idraki ve hüznü içindeyiz…”
Belki gün içerisinde paylaşım yapar yada yapmaz bilemeyiz..
Berat Albayrak’ı telefonla aradığı ama ulaşamadığı söyleniyor ama bize pek inandırıcı gelmedi! 

DEĞİŞİM OLURSA ŞAŞIRMAYIZ!

AK Parti Trabzon İl Teşkilatı kongreye kitlenmiş durumda. Şu ana kadar Resmi olarak İl Başkan adayı olan il yönetiminden Enes Aslan var. Bugün de Metin Kaya adaylığını açıklayacak. İl Başkanı Haydar Revi tekrar aday. AK Parti içinde ona karşı muhalifler, “Seçimlere onla gidemeyiz artık değişim enerji gerekiyor”
Trabzon Büyükşehir kaynakları ise Mehmet Karaoğlu ismini Ortahisar İlçe başkanlığına istiyor. 
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in Selahattin Çebi’yi il başkanlığına önerdiği olmasa da Ortahisar İlçe Başkanlığı yapması gerektiği fikrinde sabit duruyormuş!
Şu anda AK Parti Milletvekillerinden Muhammet Balta ve Adnan Günnar’ın kararları ağırlık kazanmaya başladı. Muhammet Balta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok yakın bir isimdir.  Bu ikili Haydar Revi ismi üzerinde karar verdiklerini düşünmüyoruz. Yani değişim yaşanırsa da şaşırmayız. 
Şöyle de bir durum var çok adaylı bir kongreye de AK Parti genel merkezi müsaade etmez atama yapar!
İlçelerde olduğu gibi…

 SAĞLIKÇILARDAN SONRA ORMANCILAR DA SALDIRILARA İSYAN ETTİ

Tarım ve Orman Çalışanları Birliği sendikası (Toç Bir-Sen) Trabzon Şube Başkanlığı Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü Kampüsü girişinde Maçka Orman İşletme Müdürlüğü Çatak Orman İşletme Şefliğinde görevli memurlara koruma görevlerini yerine getirdikleri sırada sözlü ve fiili saldırıya uğramaları üzerine basın açıklaması düzenledi.
Basın açıklamasına Toç Bir-Sen Şube Başkanı Savaş Ayvaz ve yönetim kurulu üyeleri, Sağlık-Sen Şube Başkanı İdris Aydın, Öz Orman-İş Sendikası Başkanı Şener Bayraktar, Orman Mühendisleri Odası Başkanı Faruk Aksu, Orman Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa güven, Mustafa Kotil ve Murat Bitişyılmaz, Doğu Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Hülya Turna, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Trabzon Şube Müdürü Akif Ümüzer ve Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.
Toç Bir-Sen Şube Başkanı Savaş Ayvaz yaptığı açıklamada; çalışanların sözlü ve fiili saldırılara uğramamaları için ek idari ve yasal tedbirlere ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı.
Ayvaz, konuşmasının devamında “05.11.2020 tarihinde Maçka Orman İşletme Müdürlüğü Çatak Orman İşletme Şefliğinde görevli memurlar koruma görevini yerine getirdikleri sırada sözlü ve fiili saldırıya maruz kalmışlar, görevleri başındayken darp edilmişlerdir. Ormanları Korumanın vatan savunması olduğunu bilen fedakar çalışanlarımızı ve yurdumuzun akciğerleri ormanlarımızı canı pahasına korumaya devam edeceğimizi, ormanların tahrip edilmesine, çalışanlarımızın şiddete uğrayarak tartaklanmasına, hakarete maruz kalmalarına müsaade etmeyeceğimizi Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü önünden tüm ülkeye ilan ediyoruz. Ormanı hayat bildiğimizden, hayatın kesintiye uğramaması için gece gündüz durmaksızın çalışan, gerektiğinde ormanı korumanın vatanı korumak bilinci ile canını vererek şehit olan personelin maruz kaldığı baskıyı, hakaretleri, sözlü ve fiili şiddeti kabul etmiyoruz. Bunları yapanları buradan bir kez daha şiddetle kınıyoruz. TOÇ BİR-SEN olarak şiddete uğrayan arkadaşlarımıza ve tüm teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Orman çalışanlarına yapılan adice ve korkakça saldırıların faillerini şiddetle kınıyor, gerekli tahkikatın bir an önce yapılarak, faillerin hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını talep ediyor, hukuki olarak tüm süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz.” dedi.

BERAT ALBAYRAK İSTİFASI TRABZONSPOR CAMİASINDA NASIL YANKILANDI?

Trabzonspor camiasında Berat Albayrak’ın istifası nasıl yankılandı? 
Trabzonspor mevcut yönetimine muhalif olanlar ciddi şekilde hamleler yapmaya başladılar.
Eleştiriler ardı ardına gelmeye başladı.
Trabzonspor yönetiminde de bu duruma üzülenler istifayı doğru bulmayanlar oldu.
Başkan Ahmet Ağaoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu gibi yapmadı yalnız.
İbrahim Hacıosmanoğlu, hatırlayın gezi olayları sonrası AK Parti’nin hazırladığı AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginde sahneye çıkıp konuşma yapmıştı.
Bu duruma dengeleri değiştirir mi?
Neler olur?
Zamanla göreceğiz…


Yorumlar (3)
M. M 1 yıl önce
Trabzon kentine hizmet etmeden hep cebini dolduranlar birilerin sırtından geçinenler bu kente abi olamazlar. Bu kentle ağlayıp gülen herkesin yanında olan, herkesle dertleşen, bu kente almadan hep veren Sayın Celil Hekimoğlu bu kentin babası kardeşi ağabeyisidir.
M.BİRİNCİ 1 yıl önce
Çok acemice davrandı.Bir bakanın ağırlığını taşıyamadı.
şevket 1 yıl önce
size para vermese yüzüne bakarmısınız hekimoğlunun trabzonda agabeylik onamı kalmış trabzonlu düşmanı hocanı nerei ona bakın siz para almaya devam edinn

Gelişmelerden Haberdar Olun

@