banner556

Anahtar Deliği 07.12.2020

Anahtar Deliğinden bakmaya devam edeceğiz. 07.12.2020

Anahtar Deliği 07.12.2020, 09:25 08.12.2020, 09:05
Anahtar Deliği 07.12.2020

KİM NEYİ KUTLADI KİME GÖNDERME YAPTI? 

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEİ) tarafından geliştirilen ilk milli helikopter motoru TS 1400 düzenlenen törenle TUSAŞ’a teslim edildi. 
Törenle alakalı AK Parti Trabzon Milletvekilleri paylaşımlarda bulundu. 

Milletvekili Muhammet Balta, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aziz milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. 
Ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, CHPli Tuncay Özkan’ın, “Motor ne oldu motor? Kim sabote ediyor? Motor niye çalışmadı? Motoru ne yaptınız? Motor var mı yok mu? Sabotör kim?  Cumhurbaşkanı şirket önerince iş ona nasıl veriliyor? Motor niye çalışmıyor? Çalışmayan motora töreni kim yaptırıyor?” mesajına cevap verdi. “Sabote etmeyin. Kabul edin büyük bir iş başardık. Sizde bu işin bir ucundan tutun artık. Biz helikopterin motorunu yaptık, siz de heykelini yapın” diye gönderme yaptı.

Milletvekili Adnan Günnar da, “Türkiye’nin gurur tablosuna bir yenisi daha eklendi. Emeği geçenlere aziz milletimiz adına şükranlarımla.” dedi.


CHP’NİN GÜNDEMİNDE NE VAR?

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, asgari ücrete zam konusunda gündem yaratmaya çalışıyor.
Kaya, ”Acı reçete asgari ücretle geçinen vatandaşlara kesilmemeli. Açlık sınırının altına mahkum edilen emekçi refaha ermeli. Asgari ücret en az 3.100 TL” dedi.


TRABZON’DA TEFECİ CİNAYETLERİ ARTMAYA BAŞLADI 

Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper’in “15 gün içerisinde 8 tefeci aldık” dediğinden bir gün sonra tefeci cinayeti işlendi. 
Bir genç “tefeciden borç alıyor bize ödetiyor” dediği amcasını 4 kez ateş ederek öldürdü.
Çocuk 20 yaşında, amcası 60.
Giderek tefeci ve buna benzer maddi sorunlar nedeniyle çıkan anlaşmazlıklar yuvalar yıkmaya başladı.
Bölgede ekonomik sorunlar virüsün önüne geçti! 

Böyle giderse virüs falan kalmasa da geride günden güne yıkılan yuvaların izleri kalacak.

ECZACILAR ENDİŞELİ PEKİ AŞIYI İLK KİMLER VURULACAK?

Trabzon Eczacı Odası eski Başkanı Tekin Çağlar, gelecek olan aşıyla alakalı bir endişesini dile getirdi. 
Eczacıların da sağlık çalışanı olduğunu ve en az onlar kadar riskli iş yaptıklarını ifade ederek, “Sağlık Bakanımız sağlık çalışanlarının aşıyı önce vurulacağını söyledi. Peki eczacılar sağlık çalışanı kısmında değerlendirilir aşıyı ilk vurulacaklar arasında yer alacaklar mı? Bunu bilmek istiyoruz.” dedi.


GÖNDER GELSİN DEMEKLE OLMAZ BU İŞLER!

Trabzon’da eğlence ve turizm sektöründe ekmek yiyen, ekmeğini kazanan alın teriyle çalışıp ailesine ekmek götüren, yuvasını bakan isimler şu anda gerçekten çok zor günler yaşıyorlar. Kendilerine dün ulaşmaya çalıştık! Ne yapıyorlar neler ediyorlar diye. Çoğu çok kötü durumda olduklarını kirasını ödeyemeyenler olduğunu ifade ettiler.
Gerçekten vahim bir durum.
Çok da değiller.
Bu şehrin farklı sesi onlar.
Hiç bir şekilde ne valilikçe ne büyükşehirce aranmamışlar.
Yokluğa itilmişler.
Öyle “markanızı gönderin stroy’mize koyalımla” olmuyor!
Trabzon’a ağabeylik büyüklük her bir sektörün temsilcilerini bizim gibi bulup dertlerini dinleyip çözüm üretmekle olur.
Bu şekilde olanlar bize yazsınlar sorunlarını kamuoyuyla paylaşacağız.

Yorumlar (5)
Ertem 2 ay önce
Sayın Müdür 8 tefeci yakalamakla tefeci esrar işleri bittimi sandı acaba. Yakalamak önemli değil. Yakaladığın sert ve ağır cezaya çarbdırılıb caydırıcı oluyormu. Acaba. Mesele bataklığı kurutmak. Sayın soyluyada duyurulur.
Chp gündemi 2 ay önce
Chpnin gündemi: parti içindeki tecavüz hadiselerini nasıl olsa da gündemden düşürsek
yorumcu 2 ay önce
Ne varmis bu tefecilikte kardesim?Bankadan ne farki var bu adamin? Tefecide faiz yiyor bankacida.Bankacida borcunu odeyemezsen evini elinden aliyor tefecide.Hatta bankaci senin benim mevduatimi baskasina kredi olarak verirken tefeci kendi oz sermayesini kullaniyor.Ayrica Tefeci ,bankalardan borc alamayan vatandasin borc alabilmesini ve belkide bu sayede hayata tutunabilmesini saglar.Ve dahasi bankalar gibi mevduat toplayan ve bankadan daha fazla faiz veren tefeciler vardir.Burda bir sucu ovmek niyetinde degilim ama tefecide kimseye zorla borc vermiyor.Asil tartisilmasi gereken sorun yoksulluktur.Tefeciligi bitirerek YOKSULLUGU bitiremezsiniz ama yoksullugu bitirdiginizde tefecilikte bitecektir.
mustafa 2 ay önce
Sizde ekonomik sorun yazabilecek cesaret ne arar. Yılda 3/5 tane böyle küçük kucuk ancak yazabilirsiniz.
Firar-i 2 ay önce
Sandım 8 tefeciyi öldürmüşler nerdeee? Kuldan utanmaz Allah tan korkmazlar. Müdürüm aldıklarınız kesin ayakcılardır yoksa asıl tefecileri almanız imkansız hepsi iş adamı Trabzon da galerici emlakçı temizlik güvenlik firma sahipleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@