Yaz aylarında bölgeyi kaplayan çam ağaçları ve yemyeşil bitki örtüsü ile ilgi gören Uzungöl, kış aylarında ise beyaz örtüsüyle ayrı bir güzelliğe büründü.

Son yıllarda Körfez ülkelerinden gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Uzungöl’de tatilini geçiren turistler de yağan karın tadını çıkardı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği beyaz örtüyle kaplı Uzungöl’de kimi göl manzarası ile birlikte bol bol fotoğraf çektirirken, kimi ise kar yağışı altında yürüyüş yapmanın keyfini yaşadı.

Uzungöl beyaza büründü! İşte o görüntüler

Her mevsim turistlerin ve doğa tutkunlarının cazibe merkezi olan Uzungöl’de Arap turistler yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da Uzungöl’ü mesken tuttuğu gözlenirken, az sayıda yerli turist eşsiz doğanın tadını çıkardı.

Kar yağışı yerli turistlere sürpriz oldu
Uzungöl’ü çok sevdiklerini belirten İsmail Küçük, “Soğuk olacağını tahmin ediyorduk ama yine de geldik. Tahmin ettiğimiz gibiydi. Uzungöl çok güzel. Buranın turist amaçlı kullandığını gördük. Yerli turist amaçlı kullanılmıyor. Pahalılık var. Daha öncesinde de gelmiştim” derken, Kadriye Yılmaz ise “Bizim için sürpriz oldu. Uzungöl’ü yazın tercih ediyorum. Yaz aylarında gelmiştim çok hoşuma gitmişti” şeklinde konuştu.

Uzungöl beyaza büründü! İşte o görüntüler

Arap turistler Uzungöl'ün karlı görüntüsünü beğendi
Uzungöl’ü havasını çok beğendiklerini dile getiren Abbas Ali, “Uzungöl güzel bir bölge. Kar ve soğuk hava var. Uzungöl’e daha öncede gelmiştim. Havası çok güzel” diye konuştu.

Cafer Yusuf ise Uzungöl’ü üçüncü kez ziyaret ettiğini kaydederek, doğanın güzel olduğunu dile getirdi.

Uzungöl beyaza büründü! İşte o görüntüler

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş ise, "Uzungöl’de özlemle beklediğimiz bir gelinlik havası oluştu. Gerçekten herkesin gelipte görmesini istediğimiz bir havaya büründü" ifadelerini kullandı.

Uzungöl beyaza büründü! İşte o görüntülerUzungöl beyaza büründü! İşte o görüntülerUzungöl beyaza büründü! İşte o görüntüler