Sudi Arabistan’dan Umre’den dönen Trabzon kafilesini durduran Bangladeşli oldukları öğrenilen bir grup, depremzedeler için para yardımı yaptı.

Trabzon Kafilesi Umre dönüşü Cidde Havalimanına geldi. Burada uçak saatini beklerken, Havalimanında temizlik görevlisi olarak çalıştıkları, Bangladeşli ve Müslüman oldukları öğrenilen bir grup, kafilenin yanına geldi. 

Kafile başkanın yanına gelen gençler kendi aralarında topladıkları bir miktar parayı depremzedelere gönderilmek üzere kafile başkanına verdi.

Bu durum duygu dolu anların yaşanmasına neden olurken kafile başkanı ve kafiledekiler gençlere teşekkür etti.

Kafile başkanı yaptığı açıklamada "Havaalanındayız, Senegalli, Bangladeşli çalışanlarımız para buldu bize getirdi zannettik. Bir miktar parayla bize geldiler. Geldiklerinde temizlik yapıyorlar para buldular bize getirdiler diye düşündük. Hiç konusu edilemeyecek kadar manevi bir değerdir. Türkiye'de deprem oldu biz kendi imkânlarımızda bu parayı oraya göndermek istiyoruz diyerek bize parayı getirmişler. Çok duygulandık. Kardeşlik bu olsa gerek. Rakamın çok olması az olması önemli değil. Hacılar olarak çok duygulandık. Deprem bölgesinde göndermek üzere bize para verdiler.  Ne kadar olduğunu söylemeye gerek yok. Buradan hepsinden Allah razı olsun diyorum. Rabbim birlikteliğimiz kıyamete kadar devam ettirsin inşallah." dedi.

Haber61 - Haber Servisi - 

Umre’den dönen Trabzon kafilesini durdurup depremzedelere yardım yolladılar

Umre’den dönen Trabzon kafilesini durdurup depremzedelere yardım yolladılar

Umre’den dönen Trabzon kafilesini durdurup depremzedelere yardım yolladılar