Ve Volkan Konak'tan açıklama geldi

Trabzon Maçka'da yaşanan terör olayı sonrasında sosyal medyada ön plana atılan Volkan Konak açıklama yayınladı.

Trabzonspor 14.08.2017, 15:53 14.08.2017, 16:05
Ve Volkan Konak'tan açıklama geldi
Trabzon'un Maçka ilçesinde meydana gelen ve 2 şehit verilen hain terör saldırısı sonrasında sosyal medyada toplum önüne atılan Trabzonlu sanatçı Volkan Konak açıklama yaptı. Kendisinin sosyal medyada bilinçli olarak hedef gösterildiğinin altını çizen Konak, tarihin kendisini haklı çıkaracağını belirtti.

İşte Konak'ın açıklaması;

İyi kalpli, dost yüzlü, uygar dostlarım;

Sizin tanıklığınızda cahilliğini, nefretini, partizancılığını bizim üzerimizden yaşamaya çalışanlara birkaç söz söylemek istiyorum.

Barış süreci ve barış umutlarının yaşandığı yıllarda, seçim çalışmaları için karadeniz turuna çıkmak isteyen, adı geçen parti teşkilatına saldırı ve linç girişimi yapılacağını öğrendiğimizde, bunun toplumsal barışa zarar vereceğini, doğmuş olduğum şehrimin siciline yeni bir leke sürüleceğini düşündüğümüzden, insanları soğukkanlılığa davet eden, sanatçıların toplumdaki opsiyonunu kullanarak yapılan bir çağrıydı. Zira doğduğum şehrin Hrand Dink olayında aldığı yara, mesela Sivas’ın Madımak Otelinde insanların yakılmasıyla aldığı yara ortadayken, amaç olacak olayların önüne geçmekti.

Aradan yıllar geçtikten sonra sanki bu gün söylenmiş gibi cımbızlanıp ( montajlanıp ) caps haline getirilmesinin sebebi sizce nedir? Üstelik bu capsin ilk yayınlandığı sitesin sahibinin düzeltmesi ve özrü yayınlanmışken, bu kötü kalpli internet mahluklarının amacı ne sizce?

Doğduğum kasaba da yaşanan bu alçak terör saldırısına benden fazla mı üzüldüler. Evladımızın aile bireyleriyle benim gibi aynı lisede mi okudular. Bu güzel yaylalarımızda bizim gibi inek mi beslediler, çobanlık mı yaptılar. Bir hafta sonra herkes yoluna gidecek ama biz orada ailece mezarlıklarımızda acımızı yaşamaya devam edeceğiz.

Ayrıca, 40 yıldır insan kanıyla beslenen bu terör örgütünün sosyal medyayı kullanmadığını ve bu alanda hünerli olmadığını mı düşünüyorlar. İşin bu yönünü hiç düşündüler mi acaba? Terör örgütünün bir amacı da toplumsal huzuru bozup kargaşa yaratmak değil midir? Ve bunu her alanda kullandıklarını anlamıyorlar mı?

Bu internetten kötü yorum yapanlar, aynen hain terör örgütü gibi kayanın arkasına saklanıp, insanlara arkadan ateş eden, korkak sanal alem teröristleridir. Yani benim için terör örgütüyle, insanların ölmüş annesiyle, kundaktaki bebeğine kadar küfür eden insanların farkı yoktur.
Özetle hayatımı memleket sevdasına, özgürlüğün simgesi olan asil bayrağıma ve kurucu önderim olan Mustafa Kemal Atatürk uygarlığına adayan biri olarak, bu edepsizlerin nefret duygularını reddediyorum. O aşağılık yorumları sadece yazanlara değil, o yazanların yedi sülalesine iade ediyorum. Ayrıca bu mesnetsiz iddialar bana zaten tutmaz da, hiçbir hemşerime de yapılmasını kabul etmiyorum. Zira bizim DNA’ mızda Vatan, bayrak, Atatürk cumhuriyetine bağlılık vardır. Vatan satmak yoktur. Her zaman olduğu gibi zaman yine bizi haklı çıkaracak. Ve tarih bu insanların yüzlerini kızartıp, bu kötü kalpli iftiracı insanların yüzüne tükürecektir.

Sevgili dostlar, sizleri en doyumsuz memleket sevdamla kucaklıyorum. Bu ülke sizlerle daha güzel. Her zaman söylediğim gibi, Uygar, cesur ve iyi kalpli insanlara selam olsun.
Yorumlar (49)
Cevher Saral 3 yıl önce
Merak ediyorum, nasıl oluyor da Türkiye'de yaşanan her terörist saldırıda, hükümet ve sosyal medya çevresi faturayı CHP ye kesmeye çalışıyor? El insaf yahu 16 senedir neredeyse tek başına iktidarda olan bir siyasal hareket suçlu değil de, her yaşanan olayın arkasından bir muhalif ismi yok etme çabası bu vatana ihanetin ta kendisidir. Kardeş kavgasına yol açmak istiyorlar. Hukukçular bunların gereğini yapmalıdır.
türker 3 yıl önce
Vatana ihanet vatanı yabancı devletlere şikayet edenlerde olur, siz neyin peşindesiniz, iktidar köprü yapar istemezuk, yol yapar istemezuk, yeraltından tünel yapar istemezuk, hava alanı yapar istemezuk, devlet daha ne yapsın, icraatları beğenmeyenler kendi dönemlerindeki icraatlara bakarsa belki ders çıkarabilirler.
köylü 3 yıl önce
eee sarlılarını dinlayip sonrada arkasından sallayanlar yorum alalım sizlerden. akp li olmadın mı alıştınız terörist ilan etmeye. buyurun buna da yorum getirin. linç etmek daha kolay dimi
türker 3 yıl önce
senin yazdığın yazıyı elli prof tercüme yapsa bir şey anlamaz oraya ne yazdın.
sembolist 3 yıl önce
Yaşanan her terör olayının sebebi CHP ya da solcular mı? Hükümet Haburdan halaylarla içeri aliyorken terörist leri neredeydiniz.Teroristlere megri megri diye ağıt yakarken hükümet neredeydiniz.Kofti milliyetçi ler sizi akpli olmadin mı vatan haini oluyorsun öyle mı ?
türker 3 yıl önce
sizin kafalar habur kapısına takılmış, açılımın ne olduğunu hala anlayamamış zavallılar var. açılım yapıldı ve onlar ihanete devam etti, açılım olmasaydı niye bir şey yapılmadı diyecektiniz, şimdi herkes anladiki bunların derdi o değildi amaçları başka olunca her şey meydana çıktı, seninkinin adalet yürüyüşüne bir baksana orada kimler yürümekte bir sürü çapulcu işte sizin anlamadığınız zaten bu, bu millete 2,000,000 iki milyon telefon faturası ödeten millet vekili orda yürürken siz nelerden bahsediyorsunuz vatana millete hayrı olmayandan ne beklenir.
MahmuTS 3 yıl önce
Volkan efendi sen sanatcisin sanatını icraa et.siyaseti bırak siyasetçiler yapsın.sonra böyle kem küm etmek zorunda kalmazsın
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Şu islam düşmanını konuşturmayın kendi bâtıl fikirlerini kendine saklasın bir şey biliyormuş gibi birde dıgır dıgır konuşuyor
Yücel Karpuz 3 yıl önce
Cenazeye iştirak etseydi iyiydi...
Eehan 3 yıl önce
Be utanmaz, şimdiki sağ duyu hamlelerin,hdğ liler benim evimde kalmalı,misafir olmalı derken aklın nerdeydide şimdi demogoji yapıyorsun...sana suçlusın diyemem ancak o xümleleri kullanıp bu hainlere cesaret vermeyecektin
Cimbom 3 yıl önce
He ya nede güzel salladın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@