banner491

Trabzonspor'un yeni tüzüğünde dikkat çeken detaylar

Bordo mavili yönetim tüzük çalışmalarını tamamlayarak yayınladı

Trabzonspor'un yeni tüzüğünde dikkat çeken detaylar
banner432

HABER61 SPOR SERVİSİ

Trabzonspor'da yıllardır her yönetimin dile getirdiği ancak bir türlü somut adım atamadığı tüzük tadilatı konusunda Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yeni yönetim çalışmaları tamamladı. Bordo mavili yönetim tüzük taslağını kulübün internet sitesinden yayınlayarak taraftarların görüş ve önerilerine açtı.

Divan Kurulu'nda oylanacak tüzük taslağında bir çok dikkat çeken madde yer aldığı görüldü.

Bunlardan ilki kulüpte 3 yeni üyelik türü oluşturulması oldu. Bordo mavili yönetim İştişare Kurulu Üyeleri, Taraftar Üye ve Genç Üye başlığında 3 yeni üyelik türünü hayata geçirmeyi taslağa ekledi. Bunların haricinde kulübün kurullarına "İstişare Kurulu" eklendi.

GİRİŞ AİDATI ARTIYOR

Taslakta üye aidatlarıyla ilgili değişiklik de yer alıyor. Şuanda kulüp üyeliğine giriş aidatı 1200 TL iken yeni taslakta bu rakam 2000 TL olarak belirlendi. Ayrıca yıllık aidat şuanda sabit 150 TL iken taslakta ise bu rakam "En az150 TL" olarak belirtildi. Ayrıca bu bedellerin her yıl Maliye Bakanlığı'nın ilan ettiği "yeniden değerleme" oranında arttırılabileceği maddesi eklendi.

TRABZONSPOR'UN ESKİ SPORCULARINA YARDIM

Yeni taslakta bir diğer dikkat çeken madde ise Trabzonspor'da daha önce lisanslı olarak yer alamış sporcuların spor yaşamlarını noktalamalarının ardından, sağlık nedenleriyle yardıma muhtaç kalan veya ölümleri halinde zor duruma düşen birinci derece yakınlarına, gerekli tespitler yapılması halinde destek sağlanabileceği yönündeki madde oldu.

Dernek Amacını Gerçekleştirecek Çalışmalar başlığındaki "ğ" bendinde yer alan maddede şu ifadeler yer aldı "Dernekte ve bağlı şirketler bünyesinde lisanslı sporcu olarak faaliyet gösterdikten sonra spor hayatına yine dernek ve bağlı şirketler bünyesinde iken son vermiş veya başka kulüplerde sporu bırakmış olsa bile dernek ve bağlı şirketler bünyesinde uzun yıllar sporcu olarak hizmet ederek dernek ile özdeşleşmiş, faal spor hayatına devam ederken veya sporu bıraktıktan sonra sağlık nedenleriyle yardıma muhtaç hale gelmiş olanlara bunların ölümü halinde muhtaç olduğu tespit edilen birinci derece yakınlarına gerekli destek sağlanabilir"

AMATÖRE YARDIM

Hazırlanan taslakta amatör spor kulüplerine yardım yapılabilmesinin de önünü açan bir madde yerleştirildi. Maddeye göre yönetim kurulu amatör kulüplere yardım etme yetkisine sahip olacak.

YENİ ÜYELİKLER

Öte yandan taslağa eklenen 3 yeni üyeliği tanımlayan açıklamalar da taslağın 3. bölümü olan Üyelik Hükümleri başlığının Üyelik Türleri maddesinde "b,e ve f" bentlerinde şu şekilde yer aldı;

İSTİŞARE KURULU ÜYELERİ: Derneğin kurucu üyeleri ile Derneğin ilk beş asıl üyesinden (kurucu üyeler hariç) hayatta olanlar ile organ ve kurullarda daha önce görev yapmış veya halen görevine devam eden başkanları ile asbaşkanlarından oluşur.

TARAFTAR ÜYE:Tüzüğün 11/B maddesindeki üye olma şartlarına sahip ve organları/kurulları seçme ve organlara/kurullara seçilme hakkına sahip olmayan üyelerden oluşur.

GENÇ ÜYE: Doğumun nüfusa bildirilmiş olması kaydıyla, yeni doğanlar ile 16 yaşından gün almamış kişiler. Bu kişilere genç üye kartı verilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 15:01

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan Aslan
Ercan Aslan - 1 yıl Önce

Aidatı arttırıp yeni üye yapmak istemiyorsunuz kısacası. Başarı da yoksa bunu kimse ödemez ve yeni üye de olmaz Istanbulun emek ve oyuncu hırsızlarını örnek almayın biz farklıyız. Daha düşük bedelle daha fazla üye yapmayı hedeflememiz lazım.

Savaş
Savaş - 1 yıl Önce

Bu sezon üye olmayı düşünüyordum fakat 2000tl olması malesef olmadı :/

ercanaslan
ercanaslan @Savaş - 1 yıl Önce

Savaş kardeşim haklısın. Küçük olsun benim olsun mantığı..
Beyler.. Trabzonspor'un üye sayısı 100 bini geçmeli..Bunu da aidatı arttırarak yapamazsınız.

Yasar
Yasar @Savaş - 1 yıl Önce

Biz indirim beklerken 2000 tl olmuş , insaf bir aylık gelirimiz bu bizim.

zafer
zafer - 1 yıl Önce

YÖNETIMIN COK DOGRU BIR KARARI... CÜNKÜ O KADAR ÜYEMIZ VARDA NE OLDU HICBIRI GELMEDI EN SON KONGREYE TOPU TOPUNA 1500-1600 KISI KATILDI GERI KALAN 3000-4000 ÜYE NEREDEYDI? FAZLA ÜYE YAPSAN NE OLUR YAPMASAN NE OLUR IKI SENEDE BIR OLAGAN KONGRE VEYA MALI KONGRE OLUR ONADA ZAR ZOR 1000 KISI KATILIR

banner472