Jose Sosa: "Abdulkadir'den umutluyum"

Trabzonsporlu oyuncular Jose Sosa ve Abdülkadir Ömür basın toplantısı düzenledi.

banner432

HABER 61- SPOR SERVİSİ

Trabzonsporlu futbolcu Jose Sosa ve Abdulkadir Ömür, takımın kamp yaptığı otelde basın toplası düzenledi.

Sözlerine herkesin yeni yılını kutlayarak başlayan Sosa, "Herkese mutlu yıllar diliyorum. Tabii ki her arkadaşım gibi kaptan olarak burada olmanın bilincindeyim. Antremana çıkamayacak olsamda yanlarında olmam gerekirdi. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Abdulkadir gibi genç oyuncularımızın bizlerle beraber olması da bizleri memnun ediyor. Abdulkadir'in burada varlığı çok önemli. Onun burada olması diğer gençlerimiz için çok önemli." dedi.

Teknik Direktör Ünal Karaman'ın da 8 numaralı forma ile kariyerini sürdürmesi hakkında konuşan Sosa, "Öncelikle bu rastlantılar güzel raslantılar. Sosyal medyada bazı paylaşımlarda görmüştüm, sonrasında hocamızda bana bunu hatırlattı. Formasını terlettiği bir takıma hocalık yapmak onun için bir gururdur. Hocanın takım kaptanlığı görevini size vermesi oyuncu olarak ve profesyonel olarak önemli bir durumdur." ifadelerini kullandı.

Yaşadığı sakatlık için net bir tarih vermenin uygun olmadığı söyleyen Arjantinli oyuncu Tam bir tarih vermemiz uygun değil. Gün gün bakıp her gün daha iyi olmaya bakıyoruz. Eskiden daha iyi hissediyorum kendimi. En kısa zamanda dönmek istiyorum.

"ABDULKADİR'DEN MUTLUYUM"

"Abdulkadirin şuanki durumundan dolayı bende çok mutluyum. çok iyi yerlere geleceğinden eminiz. Basınımızda kendisine gelen haberler hakkında dikkatli olmalı. Tabiki onunda aklına farklı fikirler sokmamak adına dikkatli olmalıyız. Kulüp illaki değerlendiriyordur. Kendisi çok iyi çalışıyor, umarım gelecektede böyle olacaktır."

Onur, Burak ve Olcay'ın kadro dışı kalması hakkında konuşan Sosa,"Açıkçası bu durumu fazla takip edemedim. Trabzonspor'a gelmeden önce burayla alakalı Olcay ile konuşmuştum ve ondan bilgi almıştım. Kulüp bu kararı almadan önce illaki düşünmüştür. Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz konusuda aynı şekilde. Pek fazla bilgim yok konuyla ilgili."

"GEÇEN SEZON..."

"Aslında geçmiş yıllarla alakalı konuşmayı doğru bulmuyorum. Bu seze takıma bu pozisyonda yardımcı olmam gerekiyordu böyle oluyor.8 numara tehlike bir pozisyondur. Bende tecrübemle, öğrendiklerimle elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kaptanlık önce veya sonra diye bir nitelendirme olmamalı. Geçen yıl farklı sebeplerden ötürü bir değişimden dolayı istediğim adaptasyonu sorunu yaşadım. Sizin bildiğiniz ya da bilmediğiniz bazı durumlar yaşandı. Bu yıl geçen yıldan daha iyi olmasını çalışıyorum." 

Sezonun ilk yarısında atılan en golün sorulaması üzerine Sosa, Hugo Rodallega'nın Kasımpaşa'ya attığı golü en çok beğendiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner393