İYİ Parti'den Trabzonspor fiyaskosu! Akşener'e Aydın'dan destek...

Akşener, Trabzonspor'un başarısını gölgelemek için ortaya atılan iddiayı siyaset için kullandı, sosyal medya karıştı. Akşener'e Koray Aydın destek olurken Mustafa Bıyık ie karşı çıktı.

Trabzonspor 18.02.2020, 15:08 18.02.2020, 15:49
İYİ Parti'den Trabzonspor fiyaskosu! Akşener'e Aydın'dan destek...

Haber61 Haber Servisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Fenerbahçe taraftarına şirin gözükme çabasına Trabzonlu olan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan destek gelirken Trabzon'daki tek İYİ Partili belediye başkanı Mustafa Bıyık'tan ise karşıt görüş geldi.  Akşener'e Trabzonsporlular'dan sert tepkiler gelirken eski bakan Aydın'da tepkilerden pay aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bugünkü grup toplantısında, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yönlendirmesiyle ortaya atılan "Bakan Berat Albayrak Trabzonspor'u destekliyor, kolluyor" dedikodularını gündemine alarak siyaset yapabilmek adına sarı lacivertlilere destek oldu. Trabzonspor'un başarısını gölgelemek adına ortaya atılan bir dedikodu üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Berat Albayrak'ı hedef alan Akşener "Fenerbahçe tribünlerinden yükselen sesleri duyuyorsunuz. Ben başkanların kendi aralarındaki rekabetle ilgili değilim. Siyasetçilerin bu tartışmalara dahil olmaması gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin spora karıştığı ülkelerde sporun ileri gidemediğini biliyorum. Ancak damat bey bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki bu aralar anlamadığı başka bir alanı, futbolu karıştırmakla meşgul. Yahu arkadaş bırakın insanlarımız istedikleri kulübe gönül versin, cahilce ettiğiniz her söz insanlarımızı rahatsız ediyor. Gereksiz tartışmalara sebep oluyorsunuz. Trabzonspor da bizim Fenerbahçe de bizim. Sayın Erdoğan damat bey üzerine vazife olmayan her işe karışıp ortalığı karıştırıyor. Gel Bursa'da konuştuğun Fenerbahçeli kardeşlerimin sesine kulak ver. Damadını artık taraftarın yakasından düşür. Yoksa o tribünler sana öyle bir ders verir ki şaşar kalırsın." ifadelerini kullandı. 

koray

Trabzonspor üzerinden ortaya atılan asılsız bir dedikoduyu siyaset malzemesi yapan Akşener'e , Trabzonlu eski bakan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da sosyal medyadan destek oldu. Aydın, Akşener'in sözlerini paylaştı. Bu durum üzerine Trabzonsporlu taraftarlar Akşener'e gösterdiği tepkiyi Aydın'a da yöneltti.

BIYIK KARŞI ÇIKTI

İYİ Parti'nin Trabzon'daki tek belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise Akşener'in sözlerinin paylaşıldığı bir videoya yanıt vererek "Aynı fikirde değilim..." ifadelerini kullandı.

mustafa bıyık

DİLMEN FENER'E DESTEĞİ AÇIKLAMIŞTI

Ali Koç'un Trabzonspor üzerinde baskı yaratabilmek adına ortaya Bakan Albayrak üzerinden iddialar atılırken Albayrak'ın Fenerbahçe'ye de yardım ettiği ortaya çıkmıştı. Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada "Berat Bey konusunu anlayamadım. Kraldan çok kralcılık çok tehlikeli. 15 Temmuz günü, Ali Koç, Berat Bey'den bir ricada bulundu, bir saat sonra halletti. UEFA'ya gönderilmesi gereken bir yazı vardı. Daha 20 gün önce yine yardım etti. Bunlar önemli konular, her şey de açıklanmaz" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili haber için tıklayın;

dilmenTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (73)
fanatik ts li 1 yıl önce
ya kardeşim görende sanacak bakan trabzonsporu hazineye bağladı. verdiği bir kuruş yok. yapılandırma her klüp için var bize özel bişey değil bu.
yunus 1 yıl önce
aynı fikirde değilsin ama o fikrin güdümündesin . bu kadın mahalle kocagarısının dedikodusu gibi siyaset yapıyor devlet bunların eline kalırsa oyuncak olur çıkar ..
Ersan 1 yıl önce
Bıyık, aynı fikirde değilse ayrılsın. Yoksa dediğinin kıymeti yoktur...
Ali. 1 yıl önce
Biz bunlarin ts ne zaman sampiyonluga oynasa celme takmak icin ortaya cikip koro halinde saldirdiklarina alistik,artik yemiyoruz yiyene afiyet olsun.
hakan 1 yıl önce
yanlız mustafa bıyık da açmış ağzını yummuş gözünü. ne sert açıklama yapmış öyle kesin iyi partiden istifalar gelir.
Muzaffer aslan 1 yıl önce
Bu kadar rezillik olurumu Hüseyin örs nerede sesi çıkmıyor fener hep aynisinini yapıyor bizimki yutuyor ey Akşener aklını başına al trabzona laf atma
MerNoire28 1 yıl önce
Tehlike kokan hareketler bunlar şike sürecinde bütün partiler bir olup şikeyi örtpas ettiniz şimdi kimsenin Trabzonspor üzerinden pirim yapma hakkı yok boş işler bunlar sen önce devletin ist takımlarına nekadar yardım ettiğini bi araştır sonra konuş
Yaşar Dursun 1 yıl önce
İyi party başlamadan bitmiş!
Cabir 1 yıl önce
Futbolu siyasetleş tiren chp iktidarı tehtit ederek milleti sokağa dökülcek diyerek dökmeye calışıyo gezi pravakötörlüğü yapıyo ıspatı migros kartı olan moni kartlar isparkta gecerli anlayan anladı
Cabir 1 yıl önce
Bundan böyle kim trabzonspor a düşmansa düşmanım kim dostsa dostum.özellikle ana muhalefet düşmanım koçun kucağına oturmuş ingiltere koç ne diyosa onu yapıyolar.diğerleride iyiolmayan parti fetö amerikanın kucağına oturmuş. Molla olmayan ingilterenin kucağına oturmuş .lafın tamamı deliye denir
Gökhan 1 yıl önce
Kardeş kafan çok güzelmiş nerden aldın
hakan 1 yıl önce
Yok yaw neler da biliysın çaabiiirr.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@