alexa metrics

banner560

banner572

Eskişehirspor'dan Trabzonspor açıklaması!

Eskişehirspor Trabzonspor Başkanı Aağaoğlu'nun sözlerine yanıt verdi

Trabzonspor 30.06.2021, 19:32
Eskişehirspor'dan Trabzonspor açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Eskişehirspor'un transfer penceresini açabilmek için imza istemesiyle ilgili bugün yaptığı açıklamada “Trabzonspor şampiyonlukları kaybettiği zaman, canlarını kaybeden insanların hakkını kim kime helal edecek.  Bugün hepimizin ortak kanaatı olan bir eylemin içerisinde bulunan bir kulüp 310 bin Euro ödeyip de transfer penceresini açamıyorsa bu onların sorunu. Bu o gün hayatını kaybeden Mustafa’nın davasıdır Ahmet Ağaoğlu’nun davası değildir.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözlere Eskişehirspor'dan yanıt geldi. 

Eskişehirspor'dan yapılan resmi açıklama şöyle:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu'nun, bugün Trabzonspor Olağan Genel Kurul'unda kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklamaları üzülerek takip etmiş bulunmaktayız.

Camiaları karşı karşıya getirebilecek bu denli açıklamalardan kaçındığımız bir dönemde, bugün yapılan açıklamalar camiamızı derinden yaralamaktadır.

Öncelikle söz konusu edilen Trabzonspor taraftarı merhum Mustafa Çelik'in vefatı ile ilgili üzüntümüzü ve başsağlığı dileklerimizi bir kez daha dile getirir, tarihinde yaşadığı genç kayıplarla anılan bir kulüp olarak bu durumun sebebi olarak gösterilmeyi hiç bir şekilde kabul etmediğimizi belirtiriz Ayrıca, bahsi geçen 2010-2011 sezonu ile ilgili olarak tarafımızın şike, teşvik ya da FETÖ terör örgütü yakıştırması ile suçlanmasının da sadece kamuoyu nezdinde değil adalet önünde de mücadelesi verilmiş olup kulübümüzden bağımsız olarak yargılanan şahıslar yüce yargı önünde beraat etmişlerdir.

Son olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı'nın değinmiş olduğu borcumuzun silinmesini istediğimize yönelik sözlerinin kamuoyunda yanlış anlaşılmaması adına, böyle bir talebimizin asla olmadığının altını çizeriz. Futbol kulüplerinin de hakim olduğu üzere transfer yasağımızın kaldırabilmesi adına sadece tek dönemlik bir muvafakatname talebimiz olmuş, bu konuda devlet büyüklerimizin yanı sıra Eskişehir ve Trabzon şehrinde yaşayan bir çok büyüğümüz, dostumuz ve değerli iş adamlarımızdan destek ricamız bulunmuştur.

Divan Kurulu olarak, 56 yıllık şanlı bir tarihe sahip olan kulübümüzün zor günlerini atlatabilmesi adına yaptığımız çalışmalarımızın devam edeceğini camiamıza, büyük taraftarımıza ve değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz


Yorumlar (29)
Kemal SAKA 5 ay önce
Bravo Sn. Başkan Ağaoğlu, prensip konusundaki açıklamanız neden bu kulübün taraftarı olduğumu açıklayan adeta bir memorandum hükmümdedir.
İşte benim takımım işte benim yöntemimim. 2010-2011 sezonundan sonra Eskişehir kulübü devamlı olarak geri geri gitmiş; düşmüş. Düştüğü yerden de düşmüş.
Ordan daha ayağa kalkamaz hale gelmiştir. İlahi adalet için söylenecek en güzel sözlerden birisi: Bırakalım mevla neyler, hemde ne güzel eyler sözüdür.
Değil tek bir dönemlik muaffakatname. Tek bir günlük dahi taraftar olarak muvaffakatname vermiyoruz!.. Bizimde ilahi plandan doğru hesaplaşmamız
muhataplarımızla bu yeryüzü hayatını bile aşarak devam edecektir. Bu vesile ile rahmetli kardeşimize bir kez daha yüce Allah'tan rahmet diliyor.
Geçen süreye rağmen anan başkanların bu kulüpten hiç eksilmemesini diliyorum. Unutmuyoruz!.. UNUTMAYAĞIZ MUSTAFA!
TS 5 ay önce
Unutulmaz çünkü TS un şampiyonluğunu 2010 11 de sırıtarak el birliği ile çaldınız şike yapıldı yapana destek olundu eskişehir gibi, vayy neymiş ülke de yok sayılmış yaw yok sayılsa ne yazar hava gazi uefa liste yapmış takım isimlerini sıralamış şike yapıldıgını tasdik etmiş şikecifb yi men etmiş madem temiz gitsin uefa ya dava açsın tazminat istesin vs dolasıyla kurt kışı atlatır yediği ayazı unutmaz.
Davut 5 ay önce
Başkanım bunlara çöp verme
Mantıklı 5 ay önce
Sevgili Avukatım, yazdığınız yorumu alkışlıyor, darısı diğer Şikecilerin Başına diyorum !! Trabzonspor’umuzun zaten Türk Futbolundan hep alacağı vardır, vereceği yok !! Ülke Futbolu Siyasetten arındığında, umarım Günahlarından da arınır !!
Muho 5 ay önce
Gidin Fenerli iş adamlarından yardım dilenin nasıl olsa onlara çalışıyorsunuz
Selim Gedikli 5 ay önce
Şikebahçenin kuyruğuna takılıp yaptığınız şike için bir özür dilemek bu kadar mı zor.
Ali Kemal 5 ay önce
Şikeci Aziz ve yardımcısı bülo sizi hiç unutmayacağız. Eskişehir halkıyla bir sorunumuz yok olamaz da, bunlar sadece bizim emeğimizi değil Eskişehirsporuda çaldılar.
ERGÜN 5 ay önce
Rize spor, şikenin sahaya yansıtmış olan Bülent Uygun'a neden takımı teslim eder, bu şahsın futboldan men edilmesi gerekir.
Kani 5 ay önce
Ümit Karan da o zaman aldığı parayı şimdi gidip ödesin kurtarsın Eskişehirsporu. Benim çok sevdiğim Mustafa Şafak hocam o gece Kalp krizinden öldü.
54 5 ay önce
Uzatmayın kimin ne mal oldugu ortada
Borcunuza sadık kalin ödeyin sadaka dinlenmesine gerek yok çantalar dolusu parayı alan o günkü teknik adamınız ve fenerbahce için hapis yattım diyen şerefsiz
Bulent uygun degilmiydi transfer tahtasını bulent uygun halletsin trabzonspor değil o günkü şartlarda her şey al gülüm ver gülüm fenerbahce ile her şey güllük gülistanlıkti ağlamayın adam gibi borcunuza sadık kalin
M. FATİH 5 ay önce
Sizin borcunuzu uğruna şike yaptığınız dostlarınız ödesin. Ne de olsa siz onlar için bize yanlış yaptınız. Eğer böyle bir şey yaparlarsa, yani size o imzayı atarlar ise 40 küsur yıllık TS taraftarlığından vazgeçerim. Bu dava büyük, öyle basit değil...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@