banner556

Akıncıoğlu: Trabzonspor sahadan kaçmaz, düşme kaldırılırsa iş masa başına döner!

Haber61 imtiyaz sahibi ve Trabzonspor eski yöneticisi Tanju Akıncıoğlu gündemi değerlendirdi.

Trabzonspor 24.05.2020, 16:13 24.05.2020, 16:21

Haber61 İmtiyaz Sahibi Tanju Akıncıoğlu Haber61 Bayram Özel yayınına telefon bağlantısı ile katılarak koronavirüs süreci ve Süper Lig’in devam ettirilmek istenmesine dair değerlendirmelerde bulundu.

MEZARLIĞA BİLE GİDİLEMİYORKEN LİG TARTIŞILIYOR

Trabzonspor’da birçok kez yöneticilik görevi üstlenen Akıncıoğlu  “Dünya bir pandemi kriziyle karşı karşıya. Dolayısıyla bir bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı yönünde telkinle karşılaştık. İslam aleminin en önemli günlerinden birinde mezarlıklara dahi gidilemeyen bir ortamda lig oynansın mı oynanmasın mı tartışması yapılıyor. Trabzonspor hiçbir zaman sahadan kaçmamıştır, her zaman mücadelesini saha içinde vermiştir. Rakipleri ne yazık ki bu mücadeleyi masa başında vermiştir.  Yine öyle bir dönem yaşıyoruz. Ramazan bayramı gibi dini bir bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olmasına karşın lig başlasın tartışmaları çıkıyor. Dediğim gibi Trabzonspor sahadan hiç kaçmamıştır ama lig oynanacaksa her halükarda oynanacaktır, yarıda kalmayacaktır, küme düşme kaldırılmayacaktır. O şartlarda Trabzonspor mücadelesini sahada her zaman verir.” Dedi.

LİGDEN DÜŞME KALDIRILIRSA İŞ MASA BAŞINA DÖNER

Süper Lig’in her şartta tamamlanması gerektiğinin altını çizen Tanju Akıncıoğlu “ Küme düşmeme gibi bir durum olamaz. Böyle bir durum futbolun oynanması yönündeki düşünceleri farklı yöne çekecektir. Lig ya oynanır ya da tescil edilir. Oynanırsa ligler her halükarda oynanır. Bir takımın 12 futbolcusu mu koronavirüse yakalandı, diğerinin 8’i mi yakalandı, kesintisiz bu lig bitmek zorundadır. Bu kararı alan yetkililer bunu baştan göze almak zorundadır. Ligden düşme kaldırılırsa iş masa başına döner. Masa başına döndüğünde Trabzonspor’un her zaman hakkı yenmiştir. Ligler oynanacaksa aynı statüde oynanır böyle bir şey de söz konusu olamaz.” İfadelerini kullandı.

HABER61 OLARAK ATILIMLARI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Koronavirüs sürecinin getirdiği ekonomik zorluklara rağmen Haber61 olarak atılımların sürdürüleceğine dikkat çeken Akıncıoğlu  “ Bazı atılımlarımız var bunları sekteye uğratmak istemiyoruz. Devletimizin yeni çıkardığı internet televizyonculuğu ile ilgili lisans durumu vardı. Bu zor süreçte Allah’a şükür bunu tamamladık. Haber61 TV şuanda Türkiye’nin tek lisanslı internet televizyonu oldu. Biz elimizden geldiği sürece yatırımlarımızı Trabzon’a bölgeye yakışır şekilde yapmaya yayınlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Devletimiz de pandemi döneminde kolaylıklar sağlamaya çalışıyor. Biz de yatırımlarımızı kesmeden devam ettirmeye çalışıyoruz. Tabi zor bir süreç. İnşallah dünya ve Türkiye bu dönemi en kısa sürede atlatır.” Şeklinde konuştu.

  

Yorumlar (6)
Hasan 9 ay önce
Tüm hesaplar lideri değiştirmek üzere planlanmış. Hakemler puan cetveli yapmaya devam edecek. Bana ikinci yarı GS aleyhine, Başakşehir aleyhine bir pozisyon gösteremez kimse. Tanju Bey gibiler sesini yükseltmek durumunda. TR'de takımlar, Başkanlar, yönetimler iyi takım kurabilir hatta çok iyi de futbol oynayabilir kurdukları takım ama şampiyon olan camialardır. Trabzonspor camiası lişisel kaprisleri, menfaatleri bir kenara bırakıp destek olmazsalar AĞAOĞLU'nun emekleri boşa gider. Gündemi Trabzonspor camiası belirlemeli. Nasıl bazen mantıklı hareketle bazen de sırf gündemi belirleyip dimkat çekmek için apsürt hareketle. Terim ne yapıyor? Adam bakıyor takım çok kötü maç gidiyor. Ortada hiçbir sorun yokken hakemle dalaşıyor takımını ateşliyor. Gerekirse pislik yapacaksın. Racon bunu gerektiriyor maalesef. Şenol Hoca bu ülkede hatta bu dünyada en temiz adamdır. Ama bizim camiamdestek olmadığı için üç defa şampiyonluk elinden alındı. Üç defa kadrosu dağıtıldı. Nedeni yeterince destek förmedi. Eğer üç kez kadro dağılmasaydı şimdiye şampiyonluk sayımız en az 12 taraftar sayımız 20 milyondu. Kulüp velirlerimiz itibarımız tavandı. Keşke bize hiç stad yapmasalardı da şampiyonluklaırımıza engel olmasaydılar. Bizim altı şampiyonluğumuz altmış akyazı stadından daha üstündür.
Hüseyin 9 ay önce
İyi bayramlar liglerin başlaması hep kurgu niye maçlar istanbulda oynansın diyorlar hep kurgu. Lig başlayacak ilk hafta hakemler yibe operasyon yapacak trabzon spor puan kaybedecek gs öne geçecek salı çarşamba toplantı yapıp ligler durdurılacaak tescil edilecek seneryo hazır gs geçen yılda 9 puan geriden başakşehiri ekarte etmişti
Aziz yildirim 9 ay önce
Iyi güzelde almanyada 180 bin kisi viruslu 160 bin kisi iyilesti arada 20 bin kisi kaliyor 9 bin kisi ölmüs yani almanyada 11 bin kisi hasta ve iki haftadir bundesliga devam ediyor türkiyemizde 35 bin hasta var tüm hesaplari yaparsaniz 82 milyon insan arasinda cok az ve geciyor gün gectikce 12.6 tarihinde cok az vaka kalcak yani korkmayin trabzonspor ilk göztepe macini alirsa sampion olur
Atapark 9 ay önce
Peki 7 maç ne olacak onlar daha zor
Görünen köy. 9 ay önce
Bu şartlar ligi bitirmeye elverişli değil, kişisel ve kurumsal hareketler bulaşı ortamını daha da tetikleyeceği kanaatimdeyim. TFF nin kararını ligi bitirme olasılığı olarak görüyorum. Trabzon ligi zirvede bitirecek ve küme düşme olmayacak. Aksi bir durumda lig oynanacak ise 34.haftanın bitimine göre tescil durumu gerçekleşir.
Görünen köy. 9 ay önce
Lige heyecan katmak için GS 8x8, TS 8x7 yaptırılırarak olay biter! Alın size ikinci bir şanlı 2011. Bir on yıl daha bununla yatıp kalkarız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@