Ahmet Ağaoğlu süreci açıkladı: Karaman kafasına koymuştu!

Trabzonspor'da Ünal Karaman'ın istifasının ardından Başkan Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor 30.12.2019, 16:17 30.12.2019, 16:41
Ahmet Ağaoğlu süreci açıkladı: Karaman kafasına koymuştu!

Trabzonspor'da dün akşam yaşanan gelişmelerin ardında bugün KAP'a yapılan açıklama ile Teknik Direktör Ünal Karaman'un istifası resmen duyuruldu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğluistifa sonrası yaptığı açıklamada "Hayal kırıklığı yaşadım" ifadelerini kullandı. 

İşte Ağaoğlunun açıklamalarının satır başları:

Kulüpte yaşanan her türlü olumsuzluğun tek sorumlusu benim. Eğer hoca yanlış bir taktik uyguladıysa oyuncu yanlış pas attıysa, yönetim yanlış yaptıysa sorumlusu benim. Eleştirilecekse ben eleştirileceğim demiştim. Bu tür baskıları hoca ve futbolcuların üzerine kurmayalım. Bunları defalarca söyledim.

HOCA ÜZERİNE ALDI
Konyaspor maçının ardından görüşüm sorulduğunda şunları söyledim “Son haftalarda özellikle ikinci yarılarda sergilediğimiz futboldan memnun değilim. İyi bir futbol ortaya koymayan oyun karakterinin Trabzonspor’la örtüşmedi” demiştim. 

Ben orada bunu söylüyorsam, bu kadar şeyin sorumluluğu üstüme alarak söylüyorsam bu özeleştiri. Ama anladığım kadarıyla hocamız bunu kendi üzerine almış. Kayserispor maçı sonrasında yaptığı açıklamada “Başkanlık kimliği taraftarlık kimliğini geçmiyor” tarzında konuştu. Burada benim sözlerim onu hedef alan sözler değildi. Bir de “beni yemeye çalışanların boğazına takılırım” sözleri oldu.

AYRILMAYI KAFASINA KOYDU

Ünal hoca 1.5 yıldır ailemden daha fazla zaman geçirdiğim bir kişi. Ünal Hoca duygusal olarak bazı şeylerden etkilenen bir yapısı vardı. Geldiğimiz noktada ayrılmayı kafasına koymuş böyle bir düşünce oluşmuş kendisinde. Zaten akşam arkadaşlarımızla yaptığı görüşmede bunu ifade etmiş. Bugün de karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırdık.

YENİ HOCA İDDİALARI

Yeni hoca ile ilgili çok büyük bir bilgi kirliliği var. Şota’yla Mustafa Denizi’yle anlaşılmıştı gibi bir çok şey… Şuan itibariyle herhangi bir isim gündemde değil. Yapısal olarak da baktığımızda öz veriyle mücadele eden , hemen herkesin yükünü sırtlanan bir yapımız var. Saha içinde de her türlü sorumluluğu alan oyuncular da var.. Sosa, Mikel ve Pereira var. Sosa ile ileriye dönük olarak yaptığımız görüşmelerde teknik heyette kalmasını istediğimiz isimlerden birisi. 

Hiç kimsenin şüphesi olmasın bu mücadele kaldığı yerden devam edecek. Camianın sırtımıza yüklediği sorumlulukla bu kulübü çok daha mücadele ederek bir yerlere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sorumluluğu taşıyabilecek bir yönetim kurulu ve profesyonel oyuncu kadrosu ve teknik heyetteki hocalarla şuan itibariyle devam ediyoruz. Sezon ortasında Trabzonspor’un büyüklüğünü taşıyacak bir hoca bulmak kolay değil. Henüz böyle bir arayışa girmiş değiliz. Bu akşam yapacağımız toplantıyla da gelişmelere bakacağız. Zaten mevcut yapımız sağlam. Kulüp başkanı da belki görevi bırakabilir ama Ahmet Ağaoğlu gittiğinde yapı bozulmayacağı gibi eksilmelerle de güç kaybedecek bir yapı değil.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM

Hocayla, ailemle geçirdiğim zamandan 2-3 katı fazlasını geçirdim.  Kulübü bulunduğu noktadan farklı yerlere taşımak için birlikte mücadele ettiğimiz bir insandı. Başkan Hoca ilişkisi olarak nitelemek pek doğru olmazdı. Bu kadar yakın iş birliği içindeki iki insanın birlikteliğinin sona ermesi kolay değil. Kırgınlık değil, hayal kırıklığı var. Çünkü her türlü olumsuzluğun sorumluluğunu üzerine almış bir insanın sözlerini kendi üzerine alması, başkanı görevini yerine getirememekle itham etmek… Hoca ne olursa olsun kişiliğine saygı duyduğum bir insan. Ahmet Ağaoğlu olarak bu bende bir şey yaratmaz ama Trabzonspor başkanı olarak baktığınız zaman hayal kırıklığı söz konusu ve canım acıdı. Kulübün doğruları, şahısların doğrularından önde gelir. Sizden başarı bekleye camia var. Kayserispor maçından sonraki basın açıklamasından sonra göreve devam etmeyeceğini ifade etmiş. 

Herkesin içi rahat olsun. Hiçbir şekilde risk oluşmaz ve şartlar ne olursa olsun başkanı veya hocayı çekip alsanız Trabzonspor gücünden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam edebilecek kapasitede. Herşeyin sorumluluğunu üzerine alan bir başkan olarak bunu çok net ifade ediyorum. Belki de bıraktığımız noktadan çok daha hırslı bir şekilde yola devam edeceğiz.

KİMSEYE KÜFÜR ETME HAKKINIZ YOK

Hafta içerisinde hocanın açıklamasından sonra bir iletişim noksanlığı oldu. Keşke benimle konuşsaydı. Çok rahat konuştuğumuz bir insandı. Konyaspor maçının ardından Kayserispor maçının sonrasına kadar bana kendisi tarafından hiçbir şekilde bir şey gelmedi.

Büyük kulüpler veya kuruluşlar hiçbir zaman kişilere bağlı değildir. Hatırlanacağı üzerine bir Malatyaspor maçı yaşadık. Orada herkes herşeyin farkındaydı. Hocamıza karşı yapılan bazı şeyler onu istifa noktasına getirmişti, ben de onunla konuşarak gerekenleri yapacağımızı söylemiştim. Sonrasında aldığımız önlemleri de herkes biliyor. Hiç kimse kurumların üzerinde değildir. Gelirsiniz görev yaparsınız süreniz bitince gidersiniz veya başka etkenlerle gidersiniz. Kulübe girdiğiniz zaman 17 kulüp başkanının fotoğrafını görürsünüz hepsi gelmiştir ve gitmiştir.

Telefonuma onlarca yüzlerce mesaj geldi. Bir bölümü tehdit diğer bölümü de hakaret içerikli. Bu kulübün taraftarının veya camia içindeki isimlerin Trabzonspor’un başkanına hakaret etme hakkı yoktur. Eleştiri tabi ki olur. Yanlışları söyleyebilirsiniz ancak kulübün taraftarı olduğunu iddia edip kulüp başkanının aile fertlerine küfür etme hakkını kimse kimseye vermiyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (127)
TEĞMEN61 2 yıl önce
başkanım arkandayız devam
davut 2 yıl önce
Merhaba, sokakta, dolmuşta herkes bu kovulmanın yanlış olduğunu söylerken yerel medya yorumları neden tam tersi?
ünal gibi hoca çok var piyasada 2 yıl önce
ağaoğlu gibi bir başkan dan fazla yok gibi, basit matematik
Üzülmedim de sevinmedim de istifaya 2 yıl önce
Üzülme başkan, siz Onur Burak kadro dışı bırakıp gençlere mecbur etmeseydiniz geçen senenin devre arasıni göremezdi Ünal. Hala rüştünü ispatlamış değil. Şenol hocayı uygun görüyorum. Yarım kalan işi var. Ünal kendini değil kibirini geliştirmiş. Yolu açık olsun.
Altan 2 yıl önce
Trabzonspor,un on milyon taraftarı var üç beştane kendini bilmez başkana çirkin kelime kullanmış olması tabiiki terbiyesizlik biz gerçek ts taraftarları milyonlar arkandayiz başkan yol devam başkanım
yasar 2 yıl önce
her 2 tarafı da dinledik, çok yorum okuduk. Sonuç olarak hiç bir kişinin beklemediği zamanda Ağaoğlu Ünal hocaya teknik direktörlüğü teslim etti, her zamanda destekledi. Hoca çok alınganlık yaptı, ve çok agresifdi basın toplantısında , biraz eleştiriye tahammül edemedi. hayırlısı
Emrh usta 2 yıl önce
Baskana laf edenin aklindan suphe ederim diyim
ZayeraliTs 2 yıl önce
Bari Şenol hocayı getirde bu takım kaldığı yerden üzerine koyarak devam etsin. Sen herzaman Şenol hocayla çalışmayı arzu ettin Başkan bunu çokça dile getirdin bari bu fırsatı kaçırma şimdi
Olli 2 yıl önce
Baskanim, arkandayiz, hic kimse TS den büyük degildir.
Söylediği laflar yenilir yutulur degil, dogru bir karar aldiniz.
Abuzittin 2 yıl önce
İyi oldu iyi.boyle amator kafalarla buyuk takimlar bir adim ileri gidemez.neymis baskan onu elestirmismis,tesislerde kaliyormusmus,cocuklarindan ayriymis,evi bike yokmus..ne bu ya.sen profesyonelsin,parani da aliyorsun.calisma ortami bozulmussa konusursun ayrilirsin.kabadayi agizlariyla bogaziniza takilirim ne demek
Kemalsdk 2 yıl önce
Üstelik 2.250 de hesaba yattı
Suat 2 yıl önce
Kesinlikle doğru bir değerlendirme.
Sezon başından beri yok şu kadar maç yaptık, yok şöyle yok böyle. Eleştiriye açık olmak modern yönetim kültürününün başlıca özelliği artık.
zübük 2 yıl önce
başkanın arkasında olmamız lazım. hepimiz eleştirdik ünal hoca'yı. başkan da bir taraftar olarak eleştirebilir takımı. ünal hoca eleştirileri hiç kabul etmiyordu. başkan da eleştirince fazlasıyla üzerine alındı. herkes için hayırlısı olsun. aslolan Trabzonspor'dur.
Ali KAYA 2 yıl önce
Sayın başkan kendini üzme. Sen kesinlikle haklısın.
RECEP 2 yıl önce
TRABZONSPOR HOCASI KULÜP BAŞKANINI HİÇBİR ŞARTTA TEHDİT EDEMEZ AFAKİ BİR HATA OLMADIKTAN SONRA ONUDA TARAFTAR ELEŞTİRİR ÜNAL HOCA GİTMEK İÇİN BAHANE ARIYORDU ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN BAŞKAN HİÇBİR SURETTE İSTİFA ETMEMELİ YÖNETİM VE ŞEHİR BAŞKANIN ETRAFINDA KENETLENMELİ
Misafir 2 yıl önce
Ünal Hoca üstüne alınmış bir başkan eleştiri yapamaz mı takım kötü oynuyordu denizli maçında istifa istifa diye bağıran insanlar şimdi de savunuyor çok tuhafsınız
Oflu61 2 yıl önce
Başkanım armadandayız unali getirdigin zaman taraftarlar bile istemiyodu tuttu.ama eget takım niye 2 yarı gol attınmı geriye yaşanıyor lafina takiliyosa morinho olsa gitsin bırak. Hiç KImse trabzonspor un üstünde değil arkandayız başkanım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@