Bugün de proje etkinlikleri dahilinde Akçaabat MTAL çocuk gelişimi bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından, özel gereksinimli öğrenciler için tasarlanan oyun metaryelleri, okulun yaptığı bir etkinlikle sergilendi.

Özel gereksinimli bireylerle yan yana oyun kuran, birlikte öğrenen ve birlikte keşfeden öğrenciler, eğitimle engelleri aşabileceklerini örneklediler.

Trabzon'da "Yaşat ki Değer Bulsun" projesine yoğun ilgi sürüyor

Etkinlikte çocuklarla bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, çocukların ürettiği materyallerin işlevlerini onlardan tek tek dinledi.

DEĞERLERİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZLA DEĞERLENİYORUZ
Yaşat ki Değer Bulsun projesinin sahiplenilmesinden duyduğu mutluluğu ifade eden müdür Fettahoğlu; çocuklarımızda var olan değerleri yeşertmeyi, geliştirmeyi, o değerleri hayatlarına entegre etmeyi amaçlıyor ve bu şekilde aldığımız geri dönüşlerden, onların gönül bahçelerinde boy atan, büyüyen değerlerden ziyadesiyle mutluluk duyuyoruz.

Trabzon'da "Yaşat ki Değer Bulsun" projesine yoğun ilgi sürüyor

Okullarımız akademik başarı kadar çocuklarımızın ahlaki ve vicdani değerlerle de donatıldığı yerlerdir. Her türlü üretimlerinde yanlarında olmaya ve onlarla değerlenmeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.

Trabzon'da "Yaşat ki Değer Bulsun" projesine yoğun ilgi sürüyor