Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonuyla ilköğretim ve lise düzeyinde 95 okulun öğrencisi etkinliği ziyaret etti. Pazar günü akşam saatlerinde sona eren ve 10 gün boyunca devam eden Kitap Günleri etkinliğini toplamda 22.775 ziyaretçi gezdi.

Etkinlik alanındaki 5 ana söyleşi ve imza günlerinin dışında, yazarlar 27 okulda söyleşi ve imza günü programı gerçekleştirdi.

Toplamda 80 yayıneviyle birlikte 35’i Trabzon’dan olmak üzere 70 yazar etkinliğe katıldı. 

Trabzon'da "Kitap Günleri" ziyaretçi rekoruyla sona erdi

“YAYINCILIKTA EN ÖNEMLİ ETKİNLİKLERDEN BİRİ”
Etkinliğin Trabzon’da yazar ve okur buluşmaları açısından çok verimli geçtiğini belirten Başkan Genç, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Kitap Günleri etkinliğimizi oldukça yoğun bir ziyaretçi katılımıyla gerçekleştirdik. 80 yayınevini ve 70 yazarı etkinliğimizde ağırladık.

Okur ve yazar etkileşimi anlamında çok önemli bir etkinliği icra ettiğimizi söyleyebilirim. Bu anlamda özellikle öğrencilerimizin etkinliğimize gösterdiği ilgi ve alâka bizi oldukça memnun etti.

Trabzon'da "Kitap Günleri" ziyaretçi rekoruyla sona erdi

Son yıllarda yayıncılık sektöründe ilimizde yapmış olduğumuz en önemli etkinliklerden bir tanesini gayet başarılı bir şekilde icra ettik. Söyleşi, Şeb-i Aruz gösterisi, imza günü, konferans ve etkinlikleriyle gerçekten de çok doyurucu bir organizasyondu. Bundan dolayı destek veren bütün paydaşlarımıza bir kez daha en samimi teşekkürlerimi iletiyorum.

Trabzon'da "Kitap Günleri" ziyaretçi rekoruyla sona erdi

Geleneksel hale getirip her yıl daha da zenginleştirip yapmayı düşündüğümüz etkinliğimize kent paydaşlarımızın desteğini ve katılımını oldukça önemsiyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıllarda çok daha zengin içeriklere sahip etkinlikleri hep birlikte hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Trabzon'da "Kitap Günleri" ziyaretçi rekoruyla sona erdi