Trabzon’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 24 mahalle yolunu tekrar ulaşıma açma çalışmaları sürüyor.

Trabzon’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte önceki gün etkisini gösteren kar yağışı ile şehrin birçok noktası beyaz gelinliğini giydi. Etkili olan kar yağışı ile birlikte Trabzon’un Araklı ilçesinde 4, Arsin ilçesinde 6, Çaykara ilçesinde 5, Hayrat ilçesinde 3, Köprübaşı ilçesinde 3 ve Sürmene ilçesinde 3 olmak üzere toplam 24 mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Trabzon'da kar etkili oldu! 24 mahalle yolunda mücadele sürüyor

Aralıklarla devam eden kar yağışı öncesinde meteorolojiden alınan bilgiler ile tüm ekiplerini teyakkuz halinde bulunduran Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı kar yağışının başlamasıyla birlikte personelleri ile harekete geçerek kar küreme ve tuzlama çalışmalarını başlattı. Ekipler, kapalı olan 24 mahalle yolunu tekrar ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürürken, iş makinesi operatörlerinin kemençe müziği eşliğindeki karla mücadele çalışmaları izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Trabzon'da kar etkili oldu! 24 mahalle yolunda mücadele sürüyor

Doğa harikası Uzungöl tekrar beyaza büründü
Trabzon’un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, tekrar beyaz gelinliğini giydi. Yaz aylarında bölgeyi kaplayan çam ağaçları ve yemyeşil bitki örtüsü ile ilgi gören, kış aylarında ise beyaz örtüsüyle ayrı bir güzelliğe bürünen doğa harikası görsel şölen oluşturdu.

Yerli ve yabancı turistlerin yaz-kış ilgi gösterdiği Uzungöl’de de zaman zaman etkisini gösteren kar yağışına karşı ekipler yolun ulaşıma kapanmaması için teyakkuz halinde bekletiliyor.

Trabzon'da kar etkili oldu! 24 mahalle yolunda mücadele sürüyor