7m


7m

hyundai

Vali Ustaoğlu’ndan açıklama - 11 ayrı ilçede 15 farklı noktada yangın

Trabzon Valisi Ustaoğlu’ndan açıklama.

Trabzon 24.12.2019, 03:00 24.12.2019, 03:28

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Trabzon’da 11 ayrı ilçede çıkan orman yangınları ile ilgili açıklamada bulundu.

Vali Ustaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Hepimize geçmiş oldun diyorum. İlimizde 11 ayrı ilçemizde toplamda 15 farklı noktada şuan örtü yangını diye tabir ettiğimiz orman yangınımız devam etmektedir. Şuana kadar Orman Bölge Müdürlüğümüzün ekipleriyle Büyükşehir belediyemizin ekipleriyle birlikte müdahaleler yapılmış olup devam eden 22 ayrı noktadaki yangın söndürülmüş fakat 15 ayrı yerde de devam eden örtü yangınımız mevcuttur. Şuanda Arsin ilçemizde 50 hektarlık bir alanda devam eden örtü yangını mevcuttur. Burada Orman Bölge Müdürlüğümüzün ve Büyükşehir Belediyemizin toplamda 15 araçla söndürme çalışmaları devam ediyor. Orman genel Müdürümüz Genel Müdür yardımcımızla birlikte kendileri geldiler. Civar illerden şuanda ilimize intikal hailinde olan toplamda 35 araç ve 212 personeli bekliyoruz. Büyükşehir belediyemizin ekipleriyle birlikte inşallah devam den bu yangına müdahale noktasında tüm ekiplerimiz seferber halde. İlçe kaymakamlarımız, İlçe belediye Başkanlarımız, Orman Bölge müdürlüğümüzün ekipleri büyükşehrimizin ekipleriyle birlikte herkes yangının devam ettiği farklı ilçelerimizde şuan yangına müdahale nokrasında gerekli çalışmaları titizlikle devam ettiriyor. Valiliğimiz bünyesinde kriz masamızı oluşturduk. İlimizde can güvenliği noktasında sıkıntı görünmüyor. Sadece Arsin ilçemizde 3 evimizi toplamda 6 vatandaşımızı tahliye ettik. Şuan itibariyle özellikle vatandaşımızın can güvenliği noktasında sıkıntı oluşturacak tehdidi öngörmüyoruz. Ama gördüğünüz gibi ciddi bir rüzgâr var. Özellikle gece saatlerinde bir fırtına bekliyoruz. 3 İlçemizde 6 tane baraka diye tabir ettiğimiz kullanılmayan ev yandı. 15 noktada henüz kontrol altına alamadık. Ciddi bir rüzgar var. Örtü yangını çok çabuk bir şekilde ilerleyebiliyor. Ekiplerimiz kritik noktalarda bekliyor. Birinci derece riskli gördüğümüz yerlerde ekiplerimiz bekliyor. Şuanda 50 hektarın üzerinde örtü yangınının olduğu yönünde.” 
 


Yorumlar (9)
Uzungöl 2 yıl önce
Uzungöl’de yıkımlar başlamasıyla yangınların bağlantısı olduğunu düşünüyorum! Rantiyeci teröristlerce yakılıyor!
allah korusun 2 yıl önce
orman yangınımız mı maşAllah yangınlarıda sahipleniyorlar bu nasıl beyanat Allah yardımcımız olsun ciddi felaket
vatandaş 2 yıl önce
Geçmiş olsun trabzon yangında hasar gören alanlar en kısa zamanda ağaçlandırılması temennisiyle
61 2 yıl önce
Hainler yine iş başında kim yaktıysa kim yada kimler planladıysa hepsinin Allah belasını versin
hacı 2 yıl önce
demekki bazı yerler imara açılacak
Cemil 2 yıl önce
Bunun aci sonuçları olur. Bildiğin ormanları tarla yada bina yapmak için yakıyorlar.
Celllat 2 yıl önce
Ksradenizde yazın yanmayan ormanlar kışın yanıyor, çocukluğum orda geçti bilirim,çoğu ormanı yakar fındıklık yapar,veya ev sosyal tesis yapılır,la o ormanları yakan Allahsızlar o ormanda yaşayan canlıları hiç mi düşünmez siniz , akşam sabah namaz kıl git ormanı yak ,sizin Allah hakkınızdan gelsin
Trabzon lu 2 yıl önce
Devlet izin verip yıkmışsa hata yapmıy. Ama kendi kafalarına göre yapmışsa hata yapanların
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@