Trabzon’daki orman yangınları ile ilgili flaş iddia! Çıkış nedeni…

Trabzon’da dün akşam 11 ilçede 37 noktada çıkan yangınlar ile alakalı flaş bir iddia ortaya atıldı.

Trabzon 24.12.2019, 12:15
Trabzon’daki orman yangınları ile ilgili flaş iddia! Çıkış nedeni…

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un dün akşam alevler sardı. İl sınırları ilerisinde 11 ilçede 37 ayrı noktada çıkan yangınlar korkuttu. Trabzon Valiliği’nde oluşturulan kriz merkezinden ko0rdine edilen çalışmalarda 93 araç ve 450 personel yer aldı.

Yangınların çıkış nedeni henüz belirlenemezken flaş bir iddia ortaya atıldı. Görgü tanıkları yangının elektrik tellerinin şiddetli rüzgar nedeniyle birbirlerine temas ettiği ve yangının bu nedenle çıktığını iddia etti. K.K. isimli vatandaş “Akşam canlı şahidi olduğum iki olayı özetleyeyim. İki farklı noktada lodostun etkisiyle elektrik telleri ağaçlarla temas edip alev topuna dönüşüp zemine doğru döküldüğünü gördüm. Akçaköy’de ikinci noktada çıkan yangın tam olarak bu sebeple çıktı olayı görenler var. Demem o ki elektrik tellerine yakın olan tüm ağaçlar tespit edilip kesilmelidir.” İfadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Abuzittin 2 yıl önce
Trabzonda aralik ayinda orman yangini mi.güldürmeyin insani.Kataristan projesi yanginlari bunlar,anlamaymisiniz
yakun 2 yıl önce
İşte sana, cumhurbaşkanlığı sisteminin uçurduğu Türkiye. Bu sistem Türkiyeyi uçurmuş ama uçuruma uçurmuş. Bakalım kaç akıllı bu işi düzeltebilecek?
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Trabzonun yaylalarından tutun da sahilleri turistik yerleri arapların olmadığı hiçbir yer yok sis yağmur fırtına onlar için farketmiyor piknik alanlarında çok pisler bütün artıkları bırakıp gidiyorlar bu yangınları araplar, suriyeliler, afkanlılar çıkartmış olabilir rantçılar olabilir Uzungöl’de yıkım yiyenler yakar akp zihniyeti yakar... Kışın yangın mı olur inanmam. Sonbaharda geldim sabahları yağmur yağmış gibi nemli bıraksınlar insanların aklıyla dalga geçmeyi RANT alanı açılıyordur. Düzen rant düzeni.
Abdulbari 2 yıl önce
Doğru bir yaklaşım böyle fırtınalı zamanlarda enerjinin kesilmesi belkide bi doğalafeti önleyebilir..
Murat 2 yıl önce
Yahu bırakın şu işleri ne tesadüf ki bunca zaman olmayan yangınlar şimdi çıkıyor. Ağaçlar ve elektrik telleri yenimi dikildi buralara. Lodos ilk kez mi çıkıyor? İnsan aklıyla dalga geçmeyin bunun bir kundaklama olduğu kesin. Bu alanlar imara açılınca anlarsınız yangınların nedenini. ????????????????
Uzman 2 yıl önce
Ne bos yorumlar bunlar , karadenizde doğal yollardan ormanlar bir tek şu yolla yanabilir: Kış aylarında doğu karadenizde fön rüzgarları etkili olmaktadır. Halk ağzıyla kıble rüzgarı. Bu rüzgar havayı kurutur ve ısıtır. Eğer ateşleyici varsa anında çalılıklar kolaylıkla tutuşabilir. Zaten bu havalarda fındık bahçelerinde odun çalı temizliği yapılır. Karadeniz dediğimiz Muson değil sonuçta yılın belli donemi meşelikler kuruyabiliyor kıble sayesinde
HasanAli 2 yıl önce
Vayyyyyy beeeee, Aynısına bir tane geçmiş sene söylesene. Hemde eskiden oraları insan dolu iken. Yağma var. talan var. değil aybısını 5 te 1 veya 10 da 1 bile gösteremezsin.
Uğur yalçın 2 yıl önce
Rant falan hikaye ben bu ülkede haram yiyen kendine menfaat temin eden haksız kazanç elde eden yakınlarına ülkeyi. Peşkeş çeken tek bir siyasetçi ğörmedim duymadım işitmedim bizim ülkemizde böyle işler olmaz niye elhamdülillah Müslümanız çünkü
rüzgar 2 yıl önce
şimdiye kadar o ağaçlar ve o teller her zaman aynı yerindelerdi .......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@