banner556

>

Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum! Günlük pozitif sayısı korkutuyor

Trabzon’da koronavirüs hasta sayısı artmaya devam ediyor.

Trabzon 25.08.2020, 19:47 26.08.2020, 13:13
Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum! Günlük pozitif sayısı korkutuyor

Haber61 – Haber Servisi – Türkiye’de koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Trabzon’da da rakamlar tedirgin edici seviyede yükselme eğilimini sürdürüyor.

Trabzon’da günde yaklaşık 1000 civarında koronavirüs testi yapılırken, günlük ortalama yaklaşık 150  pozitif vaka çıkıyor. Yüzde 15 oranı civarında günlük artışın yaşandığı il genelindeki bu artış tedirgin etmeye devam ediyor.

Pozitif vakaların ise 14’ünün yoğun bakımda olduğu öğrenilirken, aralarından 4 kişinin ise entübe durumunda olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yetkililer artan vakalara dikkat çekip, vatandaşları bir kez daha maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardılar.

Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum! Günlük pozitif sayısı korkutuyor

Yorumlar (24)
Cuma 6 ay önce
Bir maskeyi millete taktiramadilar bu kadar basit isi beceremediler bunlar nasil yoneticiler ? Vuruslu adam sokakta geziyor koylerde geziyor carsiya gidiyor ? Ondan sonrada vakalar artiyor devlet seyrediyor!
Omar 5 ay önce
ABD, Almanya, İspanya, Fransa, İngiltere, Brezilya vb gibi bizim devletimiz de maskeyi taktıramadı millete. Onlar gibi biz de seyrediyoruz demek ki! Herşeyi devletten beklediğimiz için, kendimiz tedbir almak yerine, "devlet beni zorla kısıtlasın" mantığından çıkmalısın. Kendin tedbir al, almayanı uyar, uymayanı şikayet et, mümkünse evinde kal! devlet elinden geleni yapıyor. Millet olarak azıcık da olsa destek olmak lazım devletimize. Oturduğumuz yerden ahkam kesmek en kolayı!
Adem 6 ay önce
millet umursamıyor, yetkililer ne yapsın. her sokağa, köye polis ve jandarmamı dikecek devlet. Kişi kendi almalı önlemini, illaki her fırsatta dayatma işe yapılacak bir şeyler.
——- 6 ay önce
Dün gittik hastaneye . Ama nasıl gittik sağlık ocağı covid için yönlendiriyor ama ulaşım nasıl giderseniz gidin gidiyoruz hastaneye test yapmıyorlar sonuç pozitif eee bir de insanlara suç atıyorlar ama kendinden şüphe duyanlar için herhangi bir ulaşm
Mst 6 ay önce
Covit şüphelisi diye bana test yaptılar ne yapacağımı dahi anlatmadan sokağa saldılar ne bekiyordunuz ki! Konuşan sadece bakan hepsi okadar
Gara 6 ay önce
adam evine gitmek için dolmuşa otobüse biniyor yolda yürüyor arkadaşın demek istediği herkes hastaneye arabayla gitmiyor toplu taşımayla evine yollamasınlar pozitif adamı ambulansla bıraksınlar oda izole olsun işiniz gücünüz sistemi övmek sistemin hiç suçu yok değilmi?
Önemlimi 6 ay önce
Test yapılıyor sokağa salınıyor demiş biri insaf eline kağıt veriliyor okusanız evde kendinizi izole etmeniz gerektiğini anlardınız siz maske takmayın en ufak bir şikayetle hastaneye gidin kalabalığa girin sonra devlet suçlu olsun yok bekçiler ne ile yarıyor ne yapsınlar zorla maskemi takacaklar size bir maskeyi becerip takmıyorsunuz sonra sucu başkalarına buluyorsunuz bireysel alınacak önlemler işe yarar zorla olmaz bu kadar kişi kontrol altında tutulamaz bunu anlayın artık
Mst 6 ay önce
Doktorlar dahi önemsemiyor. Bir devlet millete maske taktıramıyor. Düğün vb. Yığılmaları engelleyemiyor. Varmı ötesi?
Birol 6 ay önce
Insanalar bu kadar duyarsız ki her yer aynı trabzonun tonya ilçesinde hergün yeni bir vaka çıkıyor ortalama olarak burada hiç hastalık kovid 19 yok tu gurbetçilerin gelmesiyle birlikte vaka sayısında artış oldu maskesiz ve mesfesiz gezen insanalar çok var burda.. hemen hemen hergün cami minarelerinden anos yapılyor ama dinleyen yok kolluk kuvetleri hangi birisiyle uğraşınki.... insanlarimiz anlayisiz ve tedbirdirler diyeceğim su ki maske mesafe hijyen kurallarına pek fazla uyulduğu söylenmez
By müdür 6 ay önce
Korana virüsünü Trabzonda ve diğer şehirlerde yayan ve taşıyanlar,Kamu kurumlarına ait misafirhaneler torpilli gelen misafirlerdir.
Hiç birinde maske yok,misafirhanelerin ve lokantasında maskesiz dolaşıyorlar,virüsü kesinlikle kamu misafirhanelerine gelen misafirlerdir.
Kamu misafirhaneleri ve kafeteryaları Covit süresince kapalı tutulmalı.
Buna emin olun virüsü bu şehre bunlar birleştiriyorlar.
misafirhaneler ve kafeteryaları kapatılsın.
Başka şehirlerden gezmek eğlenmek için gidiş gelişler kısıtlanmalı,kontrol altında olmalı.
Acil gelecekler ise şehr dışında,şehirden uzak yerlerde istihsan ve konaklaması sağlanmalı.
Yeme içme ihtiyaçları koronaya uygun kıyafetlerle verilmeli.
Tekrar ediyorum kamu kurumlarına ait misafirhaneleri kapatılmalıdır..
Virüsün sebebi budur.
by müdür 5 ay önce
tedbirler hep gazeteye, sosyal medyaya, oraya buraya görüntü olsun diye. ses ve görüntü var ancak uygulama yok, ben en azından inönü ve fatih mahallesini anlatmak isterim, bunca tedbir aldın ahada geliyoruz,denetliyoruz, kapınızdayız deniyor ama virüs başladı başlayalı kimseyi denetlerken görmedim. dolmuşlar birbiri üstünde, otobüsler birbiri üstünde, çay ocakları tıklım tıklım, maskeler kollarda çene altında ensede, hani denetleniyordu.. sosyal medyada görüntü alındıktan sonra denetim bitiyor.kamu kurumlarına ait misafirhaneler tıklım tıklım maskesiz misafir dolu, diğer şehirlrden gelenler bu virüsün bulaşmasının önünü açıyor,hatta bunu bu şehre bulaştıranlar bo boş gelip buralarda dolaşanlardır. misafirhaneler pandemi sonlanana kadar kapatılmalıdır.işi olup gelen misafirler ,gezmeye gelen misafirler şehir dışındaki otellerde konaklamalıdırlar.. virüslü adamlar sokaklarda geziyor. mahalle araları maskesiz adamlarlan dolu, .. çay ocakları maskesiz insanlarlan dolu..çaycı pardağı yarım yamalak yıkayıp çay veriyor,neymiş su parası az gelsin diye.bunu lokantacısıda aynı... denetim yok.. görüntü var resim var ama denetim yok.. virüsü ilgisizlik ,umursamazlık,bananemcilik, bulaştırıyor.. etkili denetim şart..
Korsanpilot 6 ay önce
Gebersinler hepsi bunlar kesinliklen dukkat etmeyen kişiler gebersinki böylece diğer insanlari bulaştirmasinlar
Zor mu???? 6 ay önce
Takip etmiyorlar insanları. O kadar bekçi alındı ne işe yarıyorlar??Evde karantina uygulaması daha sıkı yapılmalı çıkanlara çok ağır suçlar verilmeli
Omar 5 ay önce
Şaka gibisin! işiniz gücünüz devleti karalamak, devleti lekelemek! kendinden başlayarak öncelikle sen düzgün tak o maskeyi, sonra çevreni uyar! mümkünse dışarı çıkma, kafelerde oturup boş muhabbet yapma! etrafına " tukaka" demeden önce kendini düzelt!
Laf olsun torba dolsun 6 ay önce
Senin beyin o kadar çalışıyor kardeşim napalım. Sen kendi kendine dikkat edemiyorsan devlet daha sana napsın teker teker yoldan geçene testmi yapsın. Sokaklarda polis, bekçi dolanıyor gördüklerini uyarıyor kimine ceza yazıyor. Konuşuyorsunuz oyle laf olsun torba dolsun. Ne Mutlu sana ve sen gibilere.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@