banner556

Trabzon’da el değiştiren ilçeler

Trabzon’da el değiştiren ilçeler hangileri oldu.

Trabzon 01.04.2019, 01:33
Trabzon’da el değiştiren ilçeler

Haber61 – Haber Servisi – 31 Mart yerel seçimleri sonuçlanırken Trabzon’da bazı ilçeler el değiştirdi.

Seçimler sonucunda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığını yüzde 64 oy alan Cumhur İttifak’ı adayı Murat Zorluoğlu kazandı. Ortahisar’da ise mevcut Başkan Ahmet Metin Genç yüzde 58 ile yeniden başkan seçildi.

18 ilçesi bulunan Trabzon’da seçim sonuçlarına göre 5 ilçe el değiştirdi. Bu ilçelerden Yomra’da AK Partili mevcut Başkan İbrahim Sağıroğlu Yüzde 44 oy alırken İYİ Parti Adayı Mustafa Bıyık Yüzde 52 oy alarak Yomra Belediye başkanı oldu.

Beşikdüzü’nde mevcut Başkan Orhan Bıçakçıoğlu aday olmadı. Cumhur İttifak’ı Ak parti Beşikdüzü adayı Harun Demirci yüzde 37 oy alırken Millet İttifak’ı CHP adayı Ramis Uzun yüzde 59 oy alarak Beşikdüzü belediye başkanı oldu.  

El değiştiren ilçelerden biri de Çarşıbaşı oldu. Çarşıbaşı’nda mevcut Başkan AK Partili iken 31 Mart seçimlerinde AK Parti Çarşıbaşı’nda aday çıkarmazken MHP Mimin Nuhoğlu’nu aday gösterdi. Cumhur İttifak’ı adayı Mümin Nuhoğlu yüzde 53 oy alarak Çarşıbaşı belediye başkanı olurken İyi Parti adayı Mehmet Turan yüzde 38 oy aldı. 

Düzköy’de mevcut Başkan CHP’li Fehmi Köroğlu’ydu. Fehmi Köroğlu 31 mart yerel seçimlerinde yüzde 40 oy alırken AK Parti Adayı Yılmaz Ankara yüzde 58 oy alarak Düzköy belediye başkanı oldu.

Hayrat’ta daha önce Ak parti adayı olan mevcut Başkan Mehmet Nuhoğlu 3 dönem kuralına takılırken AK Parti aday olarak Salih Öztel’i gösterdi. Mevcut Başkan Mehmet Nuhoğlu ise bağımsız aday olarak seçimlere girdi. Mehmet Nuhoğlu yüzde 55 oy alarak Hayrat Belediye başkanı seçilirken AK Parti adayı olan Salih Öztel ise yüzde 41 oy aldı.
 

Yorumlar (5)
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Yomra iyi oldu teşekkürler!
hakan 2 yıl önce
Fenerin kalesi İstanbul gitti, Ankara gitti. Reis de bir zahmet Feneri bırakıp Trabzonsporlu olsun. Daha ne kadar yalakalık yapalım anlamadım
? 2 yıl önce
halkın canını yakmayacaksın ???
SEYSOF 61 2 yıl önce
HAYRAT İNSANI HASSASTIR. KIRILKANDIR. BAŞKANINA SAHİP ÇIKMIŞTIR.
SELAHATTİN YANIK 2 yıl önce
Sandık sonuçları hayırlı olsun...Beşikdüzü'nde Ramis UZUN başkanımı ayrıca tebrik ederim. %59 'la kazandı. Ben, Beşikdüzü gibi özel ve güzel bir ilçede %100 olmasını beklerdim.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@