Trabzon Valisi Yavuz: Arapça İstiklal marşı müfredatta var!

Trabzon'da Arapça okutulan İstiklal marşı konusunda Trabzon Valisi Yücel Yavuz açıklamalarda bulundu.

Trabzon 16.03.2017, 11:55 16.03.2017, 12:51

Haber61 / Haber Merkezi / Emrah Paça 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz Tonya’da İmam Hatip Okulunda İstiklal marşının Arapça okutulması olayı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Trabzon Valisi Yücel Yavuz, kamuoyunun gündemine oturan konuyu öğrendiği anda araştırılması için talimat verdiğini belirterek, “Tören içinde İstiklal Marşımızın Arapça olarak okunması sonrasında talimatımla arkadaşlar durumu incelediler. İmam Hatip Ortaokulları ve Liselerin müfredatında İstiklal Marşı’nın Arapça okunmasının yer aldığı belirtildi.” dedi.


NE OLMUŞTU?

12 Mart günü Trabzon'un Tonya ilçesindeki Hoşarlı İlkokulu tarafından hazırlanan 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif’i Anma Programı etkinliklerinde, Tonya Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci İstiklal Marşı’nı Arapça okudu. Tonyalı vatandaşlar başta olmak üzere pek çok kişiyi rahatsız eden görüntülerin ulusal basına da yansımasıyla birlikte konu tartışmalara neden olmuştu.  


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (27)
Nihat yilmaz 4 yıl önce
Neden arapca istiklal marşı müfredatda var,arabistan ın milli marşı müfredatlarında Türkce olarak varmı.
8182 4 yıl önce
Bu kepazelik değildir. Bunu tanımlayacak kelime yazardım da ayıp olur şimdi. Trabzon katarın bir ili değildir, türkiyenin bir ilidir.
halim 4 yıl önce
ARAPCA VARSA KURTCEDE OLSUN .EGER ARAP SEVDALIGIMIZ VARSA KURT DUSMANLIGIMIZ NIYE OLSUN .?KURTCEDE OKUNSUN .
ali ay 4 yıl önce
sn. vali bey görev yaptığınız hangi il de arapça istiklal marşı okuttunuz.....müfredatta var ise şimdiye kadar neden okutmadınız....saygılarımla
Adnan 4 yıl önce
Nedir bu Arap sevdasi hep provokasyon,istediginiz ülkeyi arabistana cevirmekmi?.
fidans 4 yıl önce
Ülkemizin İstiklal Marşı'nın Arapça okunmasının altında yatan gerçek nedir. Böyle bir uygulamanın yapılmasında varılmak istenilen veya toplunda oluşturulmak istenen algı nedir. Sn. Vali bu konularda da bir açıklama yapsaydı, daha anlaşılabilir ve inandırıcı olabilirdi.
sertac 4 yıl önce
Bi kerede, ya gerek yoktu evet hata yaptık deseniz. Arabistanda istiklal marşını arapça okuyorlar mı ??
senol 4 yıl önce
28 subat zihniyeti hala olmedi...Cocuklar namaz kiliyor diye haber yapanlar ayni manipulasyonlara devam ediyor....Haber maksatliydi...Yasalara gore suc olmayan hususlarla algi operasyonlari yapiyorlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@