Trabzon'daki orman yangınları terör örgütlerinin malzemesi oldu! Sahiplendiler!

Trabzon ilçeleri ve çevre ilçelerde çıkan yangınlar için terör örgütleri için propaganda malzemesi oldu.

Trabzon 24.12.2019, 23:20 25.12.2019, 18:18
Trabzon'daki orman yangınları terör örgütlerinin malzemesi oldu! Sahiplendiler!

Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon, Giresun, Ordu, Rize ve Artvin'de onlarca ayrı noktada başlayan ve 2 gündür bir çok bölgede devam eden orman yangınlarını terör örgütü sahiplendi.

Terör örgütü PKK, Türk silahlı Kuvvetleri tarafından aldığı son darbelerden sonra yapacak bir şeyi kalmayınca doğal afetleri kendileri yapmış gibi duyurmaya başladılar.

KENDİLERİ YAKMIŞ GİBİ...

Terör örgütü PKK'ya yakın yayın organlarında yer alan habere göre Trabzon'da 22 ayrı noktada ormanlık alanı kendilerinin ateşe verdiklerini iddia ettiler. Teröristler Trabzon'un bütün ilçelerinde eylem gerçekleştirdiklerini iddia edip, adım atamadıkları Trabzon'da doğal afet nedeniyle çıkan yangınları sahiplenmeye çalıştılar. 

USTAOĞLU DAHA ÖNCEDEN YANGININ ÇIKIŞ NEDENİNİ AÇIKLAMIŞTI

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu daha önceden yaptığı açıklamada, kamuoyunda farklı sabotaj gibi ifadeler geçtiğini kaydederek, "Şu ana kadar kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını yaptığımız çalışmalarda da değerlendirmelerde de az önce ifade ettiğim gibi özellikle bahçe temizliği diye tabir ettiğimiz bu tip çalışmalardan kaynaklandığını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

ÇOK SAYIDA BÖLGEDE YANGINLAR DEVAM EDİYOR

Karadeniz Bölgesi'nde, Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 farklı noktada çıkan örtü ve orman yangınlarının ardından, Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde 5 mahallede ve Rize'nin merkeze bağlı Kurtuluş köyü ile Tunca beldesinde farklı noktalardaki ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiyenin yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle ekipler, yangına güçlükle müdahale ederken bölgeye çevre illerden takviye arazöz ve itfaiye aracı da sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına çevredeki vatandaşlar da destek veriyor. Alevlerin kontrol altına alınması için ekipler çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

61 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Öte yandan, Karadeniz Bölgesinde Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 ayrı noktada çıkan örtü ve orman yangınlarının 61'i kontrol altına alınarak söndürülmüştü.

Haber61 Genel Yayın Yönetmeni Levent Ustabaşı'nın iddialarla alakalı yazısını okumak için tıklayınTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Tayyip istemese bu ülkede kuş uçmaz yakmak onların işi. Ülkeyi yakmış insanları yakmış ormanlar yanmış çok mu önemli.
Nm 2 yıl önce
Aynı anda bu kadar yangın?
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Akp mi olabilir.
Emre 2 yıl önce
Bu mevsimde 69 yerde birden çıkan yangın normal değil
ARAZ 2 yıl önce
AZ AKILLI OLUN BUNUN NERESİ DOĞAL AFET.VARMI BİR BİLİMSEL AÇIKLAMANIZ
ARAZ 2 yıl önce
BAHÇE TEMİZLİĞİ İMİŞ.BU İNSANLAR İLK DEFA MI BAHÇE TEMİZLİYOR.BU NE TESADÜF BU KADAR YANGIN BİR ANDA ÇIKIYOR.AÇIK AÇIK SÖYLEYİN KİM YAPIYOR BU İŞİ.BİLİMSEL DEĞİL VİCDANİ BİR AÇIKLAMA YAPIN BARİ
Mantıklı 2 yıl önce
Araplar “rica” etmiştir yskın diye ..
CÜNEYT MARMARA 2 yıl önce
AYNI SAATDE KARADENIZIN 4 AYRI SEHRINDE HEMEN HEMEN AYNI SAATDA BASLAYAN ORMAN YANGINLARI KENDI KENDI KENDINE VAR OLAMAZ HEMDE SOGUK HAVADA HEMDE 12CI AYDA BIRAZ DÜSÜNMEK LAZIM CÜNKÜ YAZIN DEYIL HEMDE 12CI AYDA DOGUK HAVADA ,YEMEZLER HAYVAN TERLI BU
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@