7m


7m

hyundai

Trabzon'da şarbon krizi

Bir köy karantina altına alındı

Trabzon 10.02.2018, 09:41
Trabzon'da şarbon krizi
Trabzon’da şarbon karantinası..

Akçaabat ilçesinin Ağaçlı köyünde meydana gelen olayda iddiaya göre; Bir sığır sahibi sığırın derisindeki lekeleri veterinere göstermesinin ardından veterinerin şarbon tanısı koyduğu ve hayvandan aldığı dokuyu incelenmesi için Ankara'ya gönderdi. Ancak sığırın sahibi olan vatandaş eve döndüğünde  “bunlar bu hayvan hasta diye telef ederler yazık olur." diyerek sığırı keserek bir kısmını evine ayırdıktan sonra kalanını da köylülere sattı.

Dün gece ise köyün büyük bir kısmının KTÜ Tıp Fakültesi Acil Servisine akın ettiği öğrenildi. Olay üzerine Bakanlığın kriz masası oluşturduğu bildirilirken hastanede tedavi gören 3 kişide şarbon şüphelerine rastlandığı kaydedildi.

Yorumlar (7)
Cengiz Yılmaz 4 yıl önce
Bu millet kendini neden bu kadar zeki sanar ya. Şimdi kaç kişinin hakkına girdin oldu mu şimdi?
DuRsUnTeMeL 4 yıl önce
Bu milletin genleri bozulmuş para için yapamayacağı hiç bir şey yok...
Erol 4 yıl önce
Bu nasıl iş şimdi hayvan sahibi suçlumu hayır veteriner işgüzarlık yapmış madem şüphe var hemen karantinaya al bunun örnekleri var ama bu sorumsuzluk çünkü biz millet olarak hiçbir olayı ciddi ye almayan toplumuz maalesef bu böyle
soners 4 yıl önce
yok yok, sığır suçlu...
soners 4 yıl önce
bravo!
Murat 4 yıl önce
Evet sığır suçlu ve hüküm verildi sığır kesildi
Celepci 4 yıl önce
Tarım il Müdürüistifa etmeli veya derhal görevdenalınmalı. Daha aşı sipariş vermiş miş miş miş. Yaylalarda da kaç hayvan öldü kesilip gömüldü hangisiyle ilgilenildi. Kafasını kuma gömüp yemekten yemeğe koşturmakla bir gün patlayacağını biliyordu. Bu vicdan azabı ve kir hepisineyeter.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@