Trabzon'da şarbon krizi

Bir köy karantina altına alındı

Trabzon'da şarbon krizi
Trabzon’da şarbon karantinası..

Akçaabat ilçesinin Ağaçlı köyünde meydana gelen olayda iddiaya göre; Bir sığır sahibi sığırın derisindeki lekeleri veterinere göstermesinin ardından veterinerin şarbon tanısı koyduğu ve hayvandan aldığı dokuyu incelenmesi için Ankara'ya gönderdi. Ancak sığırın sahibi olan vatandaş eve döndüğünde  “bunlar bu hayvan hasta diye telef ederler yazık olur." diyerek sığırı keserek bir kısmını evine ayırdıktan sonra kalanını da köylülere sattı.

Dün gece ise köyün büyük bir kısmının KTÜ Tıp Fakültesi Acil Servisine akın ettiği öğrenildi. Olay üzerine Bakanlığın kriz masası oluşturduğu bildirilirken hastanede tedavi gören 3 kişide şarbon şüphelerine rastlandığı kaydedildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Yılmaz
Cengiz Yılmaz - 10 ay Önce

Bu millet kendini neden bu kadar zeki sanar ya. Şimdi kaç kişinin hakkına girdin oldu mu şimdi?

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 10 ay Önce

Bu milletin genleri bozulmuş para için yapamayacağı hiç bir şey yok...

Erol
Erol - 10 ay Önce

Bu nasıl iş şimdi hayvan sahibi suçlumu hayır veteriner işgüzarlık yapmış madem şüphe var hemen karantinaya al bunun örnekleri var ama bu sorumsuzluk çünkü biz millet olarak hiçbir olayı ciddi ye almayan toplumuz maalesef bu böyle

soners
soners @Erol - 10 ay Önce

yok yok, sığır suçlu...

soners
soners - 10 ay Önce

bravo!

Murat
Murat - 10 ay Önce

Evet sığır suçlu ve hüküm verildi sığır kesildi

Celepci
Celepci - 10 ay Önce

Tarım il Müdürüistifa etmeli veya derhal görevdenalınmalı. Daha aşı sipariş vermiş miş miş miş. Yaylalarda da kaç hayvan öldü kesilip gömüldü hangisiyle ilgilenildi. Kafasını kuma gömüp yemekten yemeğe koşturmakla bir gün patlayacağını biliyordu. Bu vicdan azabı ve kir hepisineyeter.

banner426

banner443

banner441