Trabzon'da İYİ Parti il Başkanının imalı paylaşımına AK Parti'den açıklama geldi

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki imalı paylaşımına AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu'dan yanıt geldi.

Trabzon 03.04.2021, 12:10
Trabzon'da İYİ Parti il Başkanının imalı paylaşımına AK Parti'den açıklama geldi

Trabzon'da İYİ parti ile AK Parti arasında ipler gerildi.

İYİ Parti Trabzon il başkanı Azmi Kuvvetli'nin berabere biten Türkiye - Letonya maçına giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek yaptığı paylaşım AK Parti cephesini kızdırdı.

AK Parti Trabzon il Başkanı Sezgin Mumcu "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sosyal medya üzerinden yapılan saygısızca paylaşım ve yorumlara cevabımızdır!"  sözleriyle yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

A Milli Futbol Takımımızın Letonya ile berabere kalmasının ardından İP İl Başkanı Azmi Kuvvetli İpe sapa gelmeyen yorumları ile gündemi meşgul ederek cumhurbaşkanımıza alenen hakaretin zeminini oluşturdu. 

Bir siyasi partinin il başkanının böyle seviyesiz yorumunu gaflet olarak değerlendirsek de devamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile alakalı yapılan aşağılık yorumlara göz yumması içinde bulunduğu siyasi oluşumun seviyesini (seviyesizliğini) göstermektedir. 

Kendi seviyesizliği içinde bulunduğu siyasi birliktelik ile denk olan İP il başkanının yapılan yorumları rahatsızlığı nedeniyle görmediğini düşündük. Ancak aradan birkaç gün geçmesine rağmen yorumları silmediği ve herhangi bir cevap vermediği değerlendirildiğinde İP başkanının Türk Halkının seçtiği Cumhurbaşkanına hakaret etme cüretini gösterdiği tarafımızca kabul edilmiştir. 

Asıl gudumsuzlar Türk siyasi tarihine bölücülükle giriş yapanlar ve bölücülerle işbirliği yapanlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı saygısızca konuşarak siyaset yaptığınızı zannediyorsunuz.

İP'in ucu yabancı ellerde olunca sizden normal bir davranış beklemek imkânsız. Seviyesizliğinizle siyaseti belirlediğinizi düşünüyor olabilirsiniz! Lakin şunu çok iyi bilin ki kendi çukurunuzda yok olacaksınız.

İP İl Başkanı Azmi Kuvvetli'den Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yapılan yorumlara edep yahu demesini beklerdim. 

Lakin gördük ki çukur seviyesinde siyaset yapan bir kişiden çok fazla şey beklemişiz. Sizin gudumsuzluğunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ile saygıdeğer halkımız arasındaki sevgi bağını kopartmayacaktır. Aziz ülkemizin Vefalı halkı yiğit Trabzon’umuzun mert halkı her zaman olduğu gibi bundan sonrada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmaya devam edecektir.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Laz Ali 6 ay önce
Sayın kuvvetli isim zikretmemiş ki. Neden Cumhurbaşkanına yakıştırma gereği duydunuz. Atalarımız ne güzel demiş. "Yarası olan gocunur."
Sek 6 ay önce
Ula mumcu haburdan pkklıları davul zurna eşliğinde kim ülkeye soktu.
İşiniz gücünüz reise yalakalık
Çaykaralı horolom fahri 6 ay önce
Edebi en iyi edepsizden öğrenmek için i.partili şahıs örnek olmuş. Seviyesini ben biliyordum millette öğrensin. Eeee bir parti düşünün ki hiç bir ideolojik tarafı yok tek derdi Cumhurbaşkanı düşmanlığı. Ne bekliyorsunuz ki..
Sultan 6 ay önce
Sizin ikinizi meydan parkinda horoz dovusu yaptirmak lazim.
Boş Yapanlar 6 ay önce
Caykarali bos yapiyor çünkü ülkede siyasi olarak her işi el altından kendi adamlarına hallediyorlar, il başkanı boş yapıyor çünkü tüm Trabzon halkina nazaren destek bekliyot sahsen destek bugune kadar verdikte ne oldu caykarali, oflu değil sen torpilli değilsindir iş güç sana yoktur torpilde yoktur, sn. Doktor başkan biz artık tamam dedik hevesimiz kalmadı
hasan 6 ay önce
şu akp lilere söylüyorum işinize gelince chp ip lileri içine dolduracaksın sonrada böyle çıkış yapacaksın hiç inandırıcı degilsiniz hiç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@