Trabzon'da boşandığı eşinin annesine çocukları teslim eden anne yürekleri dağladı!

Trabzon'da eşinden boşanan anne Reyhan Yılmaz, çocuklarını eşinin annesine teslim ederken duygu dolu anlar yaşadı.

Trabzon'da boşandığı eşinin annesine çocukları teslim eden anne yürekleri dağladı!

Trabzon’da şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanma kararı alan anne Reyhan Yılmaz, çocuklarını eşinin annesine teslim etme görüntüleri yürekleri dağladı. Çocuklarından bir an olsun bile ayrılmak istemediğini belirten Yılmaz, 2,5 yaşındaki Alparslan ve 4,5 yaşındaki Muhammed Ali'nin daha fazla bu süreçte zarar görmelerini istemediğini söylüyor. 

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldı 
Trabzon’da 6 yıl önce İ. Y. ile evlenen Reyhan Yılmaz, şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce boşanma kararı aldı. Bu kararın ardından eşi Reyhan Yılmaz’ı darp ettiği iddia edilen İ.Y, çocuklarını alarak evden ayrıldı. Boşanma davasının ilk sürecinde 2 çocuğu için geçici velayet talebinde bulunan anne Reyhan Yılmaz’ın bu kararı pedagog raporu nedeniyle mahkeme tarafından reddedildi. Bir süre çocuklarını göremeyen Reyhan Yılmaz, eşi İ.Y.'nin barışma teklifini kabul ederek, boşanma davasını geri çekti. Bu süreçte çocuklarına tekrar kavuşan Reyhan Yılmaz, eşiyle aynı sorunlarını yaşayınca tekrar boşanmak istedi. İkinci kez boşanma davası açan Reyhan Yılmaz, biri 2.5 diğeri ise 4.5 yaşında olan iki erkek çocuğunun velayetini almak istedi. O dönemde yaşadığı sorunlar nedeniyle psikolojisi bozulan ve ilaç kullanmaya başlayan Reyhan Yılmaz ile uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen İ.Y.'nin psikolojik durumlarını göz önünde bulunduran mahkeme velayet kararlarını reddetti. 6 ay süreyle İ.Y.'nin annesine velayet veren mahkemenin bu kararına anne Reyhan Yılmaz tepki gösterdi. Kendi eliyle evinin önüne gelen polislere çocuklarını teslim eden annenin o anları yüreklerini dağladı. Çocukların da annelerinden ayrılmak istememesi görüntüleri duygusal anlara neden oldu. Eşinden şiddet gördüğünü iddia ediyor 
Eşi İ.Y. ile boşanma sürecinde olduğunu belirten Reyhan Yılmaz, eşi tarafından şiddet gördüğünü iddia etti. İlk mahkemenin görülmediğini dile getiren Reyhan Yılmaz, “Eşimle kavga ettik beni darp etti. Daha sonra 28 Temmuz günü çocukları kaçırdı. Bununla ilgili bu ay mahkememiz görülecek. Boşanma davasıyla birlikte geçici velayet talebinde bulundum. Geçici velayeti aldım. O dönem çocukları almakta çok zorlandık. İcra kararı çıkarttık ancak icraya uymadılar. Şu anda icradan dolayı da mahkememiz var. Sonrasında çocukları savcılık yoluyla almaya çalıştık ancak adli tatil süreci nedeniyle yavaş ilerledi. Çocukları o dönem alamadık. Eşim benimle barışmak için çocukları getirdi, o şekilde çocukları almaya kalktığımda kavga çıktı. Daha sonra çocukları aldım, itirazda bulundular. Pedagog raporu istendi. Pedagog raporunda benim psikolojik olarak çocuklara bakmakla yeterli olmadığımı söylediler. Bazı psikolojik sorunlar yaşamış olabilirim sonuçta kötü şeyler yaşadım. Ancak çocuklarımı bu yaşına kadar getiren de benim, ben onları büyüttüm. Şu ana kadar onlara benden yana hiçbir zarar gelmedi, gelmez de. Daha öncede psikolojik sorunum oldu tedavi oldum ilaç kullandım. Ben onlara hiçbir zaman zarar verecek bir şey yapmadım. Çocuklarımın ikisi de erkek biri 2.5 diğeri 4.5 yaşında. Daha çok küçükler. Onları bu şekilde annelerinden koparmak psikolojilerinin bozulmasına neden olur. Her ayrılışımızda bunu tekrar tekrar yaşayacaklar. Bu da onlarda kapanması zor yaralar açacak” dedi. 
Eşinin madde bağımlısı olduğunu iddia eden Reyhan Yılmaz, “Çocukları babaanneye veriyoruz dediler. Baba madde bağımlısı, bu suçtan dolayı hüküm giymiş. Eşimin kahvaltı sofrasında çocukların yanında esrar içerken fotoğrafları var bunlar dosyada. Babanın da psikolojisi yetersiz bulundu, madde bağımlısından dolayı değil, ikimizin de psikolojisinin yetersizliğinden dolayı verilmediği söylendi. Velayet ikimizden kaldırıldı, babaanneye sorumluluk verildi 6 ay süre ile babaannenin yanına yerleştirilmelerine karar verildi” şeklinde konuştu. 

“Mahkeme bana görme günü vermedi” 
Mahkemenin çocukların sorumluluğunu İ. Y.’ın annesine verdiğini vurgulayan Reyhan Yılmaz, “Pedagog raporu çıktı ertesi gün ara karar verildi. Üç gün içinde çocukları aldılar kapıma emniyet mensupları geleceğinden haberim vardı. Çocukları emniyete teslim ettim. Onlar gibi zorluk çıkarmadım. O beni, asla çocukları alamayacaksın diye evliliğimiz boyunca beni tehdit etti. Bu benim açmış olduğum ikinci boşanma davası daha önce açmıştım. Geri çektim. Bir şans daha vermek istedim çocuklarımız çok küçük belki düzelir diye. Zaten evliliğimiz boyunca beni çocukları almakla tehdit etti. Evim gayet düzenli evimiz yeni kavgamızdan sonra bu evi taşıdım. Evimin gayet iyi olduğu söyleniyor ancak psikolojik olarak yeterli bulunmuyorum. Evi bu hale getiren benim. Sinirlerim harap olmuş olabilir ama çocuk bakamayacak kadar değilim. Mahkeme 6 aydan sonra tekrar inceleme yaparak bir karar verecek. Çocuklarım bana gelirken çok rahat geliyor hiç ağlamadılar. Bu ikinci kez benden onlara gitmesi. Bu ikinci kez ağlamaları. Mahkeme bana görme günü vermedi. Olay zaten çok yeni 3 gün önce çocuklar alındı. Hiç görme günü falan yok. Mahkemeden görme talebinde bulunduk. Kararı ancak önümüzdeki günlerde öğrenebiliriz” ifadelerini kullandı. 

"Çocuklar babaanneye verildi diye bir şey yok babaya gitti" 
Çocukların kendisinden alındığı akşam babalarının sosyal medya hesabından resim paylaştığına dikkat çeken anne Yılmaz "Yani çocuklar babaanneye gitti diye bir şey yok, babaya gitti. Baba ile annesi aynı evde yaşıyor. Çocuklarımdan benden koparılıp babaya verilmiş oldu. Çocuklara babaları kötü davranıyor. Esrar ve alkol bağımlılığı nedeniyle çocuklara zarar verici hareketlerde bulunuyor. Bana asılsız iftiralar atarak çocukları almaya çalışıyor. Çocuklarım benden asla ayrılmaz bana çok bağlıdır, ben de çocuklarıma bağlı bir anneyim. Babaanneye verildi ama babayla yaşıyorlar. Bana gerekçe olarak 'sorumluluk babaannenin' diyorlar. Benim çocuklarıma bir şey olunca sorumlusu bana göre devlettir. Bir anneye bu acıyı yaşatıyorlar" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 11:15


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Irem
Irem - 2 hafta Önce

Kesinlikle bu bir haksızlıktır bir annenin yüreği bu kadar yandılırmaz bir anneninve evlatlarının bu çığlıklarını duymayan devlete devlet demem Ben ilaha bir kadının sesinin duyulması için önce selasının mı duyulmasımı lazım adalet istiyoruz şu ağzı daha süt kokan yavruları ayırmasınlar annelerinden onları annellerinden ayrılan insanın ne merhameti nede vicdanı vardr

İsmet aydın
İsmet aydın @Irem - 2 hafta Önce

Bir baba olarak yazıyorum haberi gördüğüm de cidden içim parçalandı yazık yazık ne olursa olsun bir evladı annesininden ayrmayın bunu bir yetimhane de anne özlemiyle büyüyen biri olarak diyorum yapmayın

Irem eyüboğlu
Irem eyüboğlu - 2 hafta Önce

Bir anneyi yahu arkadaşım ağzı daha süt kokan iki bebeği annesinden nasıl ayrılırlar neymiş efendim pedogok raporu bir evladin çığlıkları anne diye ağlaması ve anneden aylirmak istemesini bu insanlar görmüyormu yazık yazık adalet nerde

Gökçe
Gökçe - 2 hafta Önce

Bir evladın hele o yaştaki bir çocuğun sadece ve sadece anneye ihtiyacı vardır . Dilerim ALLAH tan hak yerini bulur . En kısa zamanda çocuklarına kavuşursun.

Coşkun Kum
Coşkun Kum - 2 hafta Önce

O yaştaki çocukların, anne sevgisine ihtiyacının olduğu anneyle yaşamalarının gerektiği kanun değilmi? Uyuşturucu bağımlısı bir babaya çocukları babaanneye die veriliyorsa kimse bana adaletten bahsetmesin daha. Bu ülkede adaletin olmadığına tekrar şahit oluyorum. O yaştaki çocukları annelerinden ayırmakla Yüce Allahın önünde nasıl hesap verecekler çok merak ediyorum.

Özlem
Özlem - 2 hafta Önce

Bu nedir Allah aşkına körpecık bu cocuklar nasıl anneden ayrılırlar nası böyle bir karar veriliyor. Bu nası bi mantık nasıl bir vicdan yazıklar olsun o çocukların yeri annenin yanıdır.

Seda
Seda - 2 hafta Önce

Onlar daha anne kuzusu onları anneden ayıramazsınız doğru olan bu değil.. Üstelik çocukların rahatlığı düşünülüyor ise çocuklar anneyi tercih eder anne gibi kimse bakamaz. devlet bunu görmezden gelmesin kadına anneye sahip çıksın. bu çocuklar anneden ayrılırsa başlarına gelecek sorunlardan kim sorumlu olacak ?

Betül
Betül - 2 hafta Önce

Bu nasıl iştir ne kadar günahtır ne olursa olsun bir anneden çocuk nasıl alınır ki cocuklar anneye muhtaç daha yasları küçük o yastakı cocuklar annedemı durur babaannedemi durur ne gereksız bı onaydır bu ayıptır ya gunahtır çocukların psıkolojısı bozulmuş tur nasıl bı devlet anlamadım bunda bır yanlıslık var bunun düzeltılmesı gerekmektedır çanım sen pesını bırakma ama onay verıpde onlara çocuk vermıcektın alıyorlar çocukları ınsan evladı anne kendınee zarar verdımı yok bu oldu su oldu yapıyorlar arkadasımında çocukları alındı kadın ıntıhar ettı ayıptır ya devletse devletlıgını yapsın arkanda olsun yardımını yapsın çocuklarının yanında sen ol babanne degıl babanne doğurmadı onları emzırmedı ne sacmalık ya ...

Deniz demir
Deniz demir - 2 hafta Önce

Günahtır o yaştaki çocuklar anneden ayrılmaz nasıl adalet bu nerde kanunlar ne diyor o yaştaki çocuk kesinlikle annede klir eee hani bu çocuklar nerde ozaman kardeşim dilerim hak yolunu bulur evlatlarına kavusursun


banner426

banner443

banner441