banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da balıkçılar barınak tahliyesine tepkili

Farozlu balıkçılar kara kara düşünüyor.

Trabzon 10.11.2017, 19:15
Trabzon'da balıkçılar barınak tahliyesine tepkili

Haber61 / Haber Merkezi

Trabzon'da balıkçılar, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden Faroz'daki barınaklara gelen tahliye kararının şokunu yaşıyor. 


Faroz Balıkçı Barınakları'na kayıklarını bağlayan esnafa, betonlaşma gerekçesiyle 15 gün içerisinde barınakları tahliye etmeleri yönünde tebligat yapıldı. 2 yıldır sözleşmenin yenilenmesini beklediklerini söyleyen balıkçılar büyük telaş içerisinde. 

Tahliye kararı karşısında mağdur olduklarını ve haklarını arayacaklarını söyleyen Faroz Balıkçı Barınakları ve Trabzon Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Mutlu, "Bize suistimal olduğunu söylüyorlar. Maden suistimal vardı neden daha önce uyarı yapılmadı?" diye şikayette bulundu. 

GEREKÇE: BETONLAŞMA

Balıkçıların eski yerlerinin devlet tarafından yıllar önce yıkıldığı için Faroz'daki barınakların yüklenici firma tarafından kendileri için yapıldığını aktaran Ahmet Mutlu şöyle konuştu: "Burası bizlere 10 yıllığına kiraya verildi. 2 yıldır da bekletiliyorduk. Yeniden kiralamak istedik ama bize 'çıkın' diyorlar. Gerekçe olarak betonlaşma, yapılaşma olduğunu öne sürüyorlar. Burada kalanların ufak tefek suistimalleri oldu, olmadı dersem yalan konuşmuş olurum. Ancak bu görüldüğünde uyarı yapılabilir, düzenleme istenebilirdi. Madem yapılanlar yanlıştı, o zaman uyarmayıp neden suistimal edilmesine izin verildi? Bu yapıları ben yapmadım ki. Bu kadar insanın vebalini ben nasıl çekerim?" 

"YASALAR TAHLİYE SÜRESİ 30 GÜN DİYOR"

Ahmet Mutlu, tahliye kararının mevzuata aykırı olduğunu öne sürerek şöyle devam etti: "Ankara'ya gittim, genel müdürlerle görüştüm. Yönetmelikte balıkçı barınakları için verilen tahliye süresi 30 gün ama bize 15 gün içinde 'çıkın' dediler. Kış vakti fırtınalı zamanda bu kadar insan, bu kadar malzemeyi, tekneyi, motoru evine mi götürecek? Yetkili merciilere başvurumuzu yaptık, hakkımızı hukuki yollarla arayacağız. Bizler burada kiracı olmaya devam etmek istiyoruz, devletimizden farklı bir beklentimiz yok."


 
Yorumlar (11)
misafir 3 yıl önce
balıkçı barınağıymış!!!akşamları zevk-ü sefanın yapılıp içki içilen yerler.bir kısım zenginin zaptetti.ği alanlar buraları.yıkılsın.
davut 3 yıl önce
Orada bir tane fakir balıkçı var mı? İnsan istediğini yapar ona söz söylenemez ama balıkçılık haricinde her şeyin olduğu yer oldu orası
Serkan öztürk 3 yıl önce
Çokdan yıkılıp halkın denizle buluşduğu yerler olmalı.buraları resmen gasp edilmiş talan edilmiş
Bırakın bu ayakları 3 yıl önce
Her kesimden ve arkası olanların zapettiği yerler. Vatandaşa acılsın
Lale 3 yıl önce
YIKIN GİTSİN DEVLETİN YERİNE GİDİYORUZ BURAYA GİRMEYİN ARACINI BURAYA BIRAKMA YOK KAPIYI KAPATIYORUZ DİYORLAR KİMİN YERİNE KİMİ ALMIYORLAR YIKANIN ARKASINDAYIZ.3.5 KİŞİ VAR DİYE TÜM TOPLULUK MAĞDUR EDİLİYOR
İşgalciler 3 yıl önce
Orada yokyerimiz varmış ayana heryeri esir aldınız kendi malınız mış gibi. Para vermediğiniz yere parayla satmaya kalktınız. Kimin malını kime satıyorsunuz. Olen sehitlerin bile hesabı var sizde.
fatih 3 yıl önce
Sarhoslara mekan olmuş kimsenin babasının mali deyil
Trapezus 3 yıl önce
gercek balikcilara baska bir yer gosterilerek onlari koruyan saglikli bir duzenleme yapilmali burayida betonlastirip evirip cevirip cift kat atan zevku sefasini yasayan ranta cevirip taksi plakasi gibi fiyat bicerek emlakciymis gibi hareket edenlerde bloke edilip ayiklansin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@