7m


7m

hyundai

Ortahisar Belediyesi koridorlarında dehşet anları! Memurun kulağı koptu!

Ortahisar Belediyesi koridorlarında dehşet anları… Ruhsat için gittikleri belediyede memura saldırlar… Kulağı 2 cm koptu doktor dikemedi!

Trabzon 31.07.2018, 14:49 31.07.2018, 15:17
Ortahisar Belediyesi koridorlarında dehşet anları! Memurun kulağı koptu!

Haber61/Haber Servisi - Levent USTABAŞI

Trabzon’da memurun kulağını kopardılar…  Olay iddiaya göre Cuma günü Ortahisar Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde başladı. Davut ve Mustafa A. Kardeşler, Ortahisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne gelerek ruhsat sorunları olduğunu belirttiler.  Müdürlük personeli Murat Karakaş, “Bu sorun bizle alakalı değil müteahhitinizle alakalıdır.” diyerek cevap verdi. İddiaya göre bunun üzerine Kardeşler, “Sen mütehaitten para mı yiyorsun?” diyerek sözlü ve küfürlü saldırıda bulundu. 

Bunun üzerine personel Murat Karakaş, “Ben para yemiyorum. Yemedi de yedi diyenin a…” diyerek küfür etti.

Araya girenler tarafından taraflar ayrıldı.

Ardından aynı kişiler dün tekrar belediyeye geldi. Koridorda karşılaşan kardeşler ile Murat Karakaş arasında sözlü tartışma başladı. 

Karakaş olayın cuma günü başladığını belirterek polise, “Benim üzerime saldırdılar. Biri yumruk attı diğeri kulağımı ısırdı. Şikayetçiyim” ifadelerinde bulundu. 


Olay sonrası Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan memur  Murat Karakaş’ın 2 cmlik kulağı da olay yerinden alınarak apar topar hasteneye getirildi. Uzun süre uğraşmasına rağmen doktor kulağı yerine dikemedi. Ardından dokularının öldüğünü kulağı yerine dikemeyeceklerini söyledi. 

Olayla ilgili soruşturma sürerken Karakaş, hastaneden darp raporu aldı ve kulak parçasını delil olarak gösterdi. Bu arada polis belediyenin tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı. 

SENDİKA KINADI

Bem Bir Sen Trabzon İl Başkanı Muammer Şahin, yazılı açıklama yaparak olayı kınadı. Şahin şunları kaydetti; 

Bem-Bir-Sen olarak, Ortahisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeline karşı, gerçekleştirilen sözlü ve fiziki saldırıyı kınıyoruz.
Ortahisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Murat Karakaş‘a karşı önce sözlü daha sonra fiziki saldırı yaparak darp ettiler. Saldırıda yaralanan Murat Karakaş’ın yüzünde ve kulağında darp izleri nedeniyle KTÜ tıp fakültesi acil servisinde uzun süre gözlem altına alınmıştır. Bem-Bir-Sen olarak; Cuma günü hak ve adaleti kollayarak görev yapan üyemizin yanına gelerek onu töhmet altında bırakacak sözler söyleyen ortalığı karıştırıp giden bu kişiler olayın devamında pazartesi günü yine üyemizin yanına gelerek önce sözlü sonra fiziki müdahalede bulunan bu şahısları şiddetle kınıyoruz. Artık yaşanan bu olaylara dur deme vakti gelmiştir. Saldırıyı gerçekleştirenlerin gerekli cezaları almaları için haklarında yasal süreç başlatılması ve sürecin caydırıcı bir sonuca ulaştırılmasının kamu vicdanı açısından kaçınılmaz olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz.
Bem-Bir-Sen ailesi olarak Tüm üye çalışanlarının her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eder, bu tür olayların bir daha tekerrür etmemesini temenni ederiz.


Yorumlar (8)
İsmail AKSOY 4 yıl önce
Bu "İmar Rezaletleri" çok daha büyük olaylara gebe maalesef. Çünkü güçlü müteahhitler belediyelerdekilerle kanka oluyorlar ver 3 katlık imarlı yere kottan-zottan bilmem çatı katından,.... 8-9 kat konduruyorlar ve mal sahiplerini de mağdur ediyorlar. Böyle rezillikl olur mu arkadaş belediyeler "inşaat suyu" faslından çok para alsın diye oturma müsadesi alınmayan Trabzon'daki inşaatların 2/3 ü bu vaziyette. Özellikle "Kat Karşılığı" inşaat yapan müteahhitlere birinci inşaatlarının oturma müsadesini alıp teslim etmeden başka inşaat ruhsatı verilmemelidir. Ama al takke ver küllah olunca sonuç bu. Daha kötü dururmlar olmaz inşAllah
Asiye yılmaz 4 yıl önce
Arkadaşımız Murat Karakaş a yapılan saldırıyı kınıyorum.saldırıyı yapanları kınıyorum.
Ali yilmaz 4 yıl önce
@Asiye yılmaz yeni haberi dinle ondan sonra konusun
son soz 4 yıl önce
bazı şeyleri gözden geçirmek lazim
kimse ne oldum sevdasına kapılamamalı
insanlara çözüm sunarak ikna edilmeli hiç risk almadan devler memurluğunda olmaz
Asiye yılmaz 4 yıl önce
Arkadaşımız Murat Karakaş a yapılan saldırıyı kınıyorum.saldırıyı yapanları kınıyorum.
Ahmet Tosunoğlu 4 yıl önce
Peygamber efendimiz bir hadisinde buyuruyorki''Pehlivan güreşte rakibini yenen değil öfkelendiği zaman öfkesini yenendir.Öfke bazen insanı hapishaneye,bazen hastaneye bazen de kabire götürür.Allah akıl fikir şuur versin hepimize
Ahmet 4 yıl önce
sanayi sitesi de istimlak edilecekti.. Ne zaman barış olacak
Abdullah hoca 4 yıl önce
Bu m.akcelep denen zat yıllar önce bir nedenden dolayı çocuğunun okuduğu okulun kapı penceresini kırıp dağıtmıştı sonra iş cezaya gelince aynen burda konuştuğu gibi süt dökmüş kedi kırdıkşarını yaptırarak olayı örtbas etmişti .. yani bir memuru hemde görev başında dövüp hemde hayatı boyunca çekeceği bir zararı vermenin karşılığı caydırıcı şekilde ağır olmalı bir memurla sorununuz varsa gene bunu kanunlar çerçevesinde halldersiniz bana şunu dedi bunu diyerek memur mu darpedilir miş .. ingilterede 2 kişinin kavgasında kulağı koparan şahsa 4,5 yıl hapis verildi yazık bu şahıs neden hala içeride değil anlayamıyorum ..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@