Örs bir kez daha Meclis’e taşıdı ve çözümü böyle verdi

Hüseyin Örs uçak bileti pahalılığını Meclis’e taşıdı.

Trabzon 17.07.2019, 14:30 17.07.2019, 14:48

Haber61 – Haber Servisi – İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Trabzon Havalimanı’na yapılan seferlerin biletlerinin pahalı olmasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Gündemine taşıdı.

Örs, pahalı uçak bileti konusunu daha öncede Meclis gündemine taşıdığını belirterek, çözümün Türk Hava Yollarının sefer sayısını artırması, Türk Hava Yollarının daha yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip uçaklarını bu hatta çalıştırması olduğunu söyledi.

Hüseyin Örs yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Trabzon'da ve komşu illerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sürmekte olan bir mağduriyetlerini tekrar gündeme getirmek istiyorum. İnşallah, bu konuyla ilgili yapacağım son konuşma olur. Trabzon'a geliş gidiş uçak seferlerinin pahalılığını hem bu yüce Meclisin kürsüsünde dile getirmiştim hem de ilgili Sayın Bakanımıza soru önergesi olarak vermiştim.

Bu sıkıntı büyüktür. Hatta, bölge insanımızın; Trabzon'da, Rize'de, Artvin'de yaşayan vatandaşlarımızın son günlerde en büyük sıkıntılarından biri budur ve bu sıkıntı kanayan bir yarayken bugün kangren hâline gelmiştir. Turistik seyahatten, yaylaları gezmekten vazgeçtik, Allah gecinden versin Trabzon'da cenazesi olan bir hemşehrim İstanbul'dan cenazeye gelecek, ya bilet ya yok ya da 809 TL. Yani bu adam Almanya'ya gitmiyor, Hollanda'ya gitmiyor, İngiltere'ye gitmiyor; sadece Trabzon'a gelecek.

Örs bir kez daha Meclis’e taşıdı ve çözümü böyle verdi

Birkaç örnek vermek istiyorum. 

19 Temmuz cuma günü İstanbul'dan Trabzon'a gidecek vatandaşlarımız için saat 10.00'da 809 TL , 12.20'de 340 TL , 13.20'de 809 TL , 15.15'te 809 TL Ne zaman? 19 Temmuz cuma gününün biletleri. Bir gün sonra, 20 Temmuz cumartesi günü Trabzon'a gidecek olan vatandaşımız sabah 5.35'te gitmek istese 809 TL . Aynı şekilde, 21 Temmuz pazar günü, yine hepsi 809 TL. Diyelim ki cuma günü vatandaşımız Trabzon'a gitti, Trabzon'dan İstanbul'a 21 Temmuz pazar günü geleceği zaman da yine 809 lira verecektir. 

Asgari ücretin 2.020 lira olduğu bir memlekette yine Allah geçinden versin bir cenazesine gidecek olan, Trabzon'a gidecek olan bir vatandaş 809 lira gidiş ücreti verecek, 809 lira da geliş ücreti verecek, 1.618 liraya gidip gelecek.

Onun için, ben burada iktidar partisindeki arkadaşlarıma da sesleniyorum, oradaki Trabzonlu milletvekili arkadaşlarıma da sesleniyorum: Gelin, Trabzon'un bu problemini çözelim. Bunun çözümü: Türk Hava Yollarının sefer sayısını artırmasıdır, Türk Hava Yollarının daha yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip uçakları bu hatta çalıştırmasıdır. Bu sorun sadece Trabzon'un sorunu da değildir, Rize'nin de sorunudur, Artvin'in de sorunudur, Gümüşhane'nin de sorunudur.”

Konuşma esnasında konu üzerine AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun, Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs'e "Hocam, Ordu'ya gelsinler." demesi ise dikkat çekti.

Örs bir kez daha Meclis’e taşıdı ve çözümü böyle verdi


 

Yorumlar (11)
Ali Kemal Kalkan 1 yıl önce
Hocam sağol. Bu konuyu ısrarla gündeme getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Vekil dediğin böyle olur işte. İyi ki varsın...
Yunus 1 yıl önce
Helal olsun sana akp oy verdim ama konuşan sensin diğerleri ne yapıyor orda anlamis değilim
COMOLOKKO 1 yıl önce
bizim sesimiz olan bir sen varsın vekilim seni sürekli sahada ve vatandaşın arasında görüyoruz.
teşekkürler
AKÇAABATLI 1 yıl önce
HOCAM TRABZON UN SORUNLARINI DİLE GETİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SENİN GİBİ VEKİLLERE TRABZONUN İHTİYAÇI VAR.
özgür çocuk 1 yıl önce
Trabzon milletvekili AKP den olamadığı nasıl belli. yıllardır biri çıksa da bir şey dese. haa bir vekilimiz beni ısırdılar demişti hahahaha onu unuttum
bordo mavi 1 yıl önce
tebrikler sizee
yaşar 1 yıl önce
başka düşünen var mı?
Ayhan 1 yıl önce
Akp Havalimanı açıyor ne gerek var diyen chp millet vekilleri vardı eskiden şimdi ise bilet fiyatlarından yakınan çıktı. Ya sayın Örs şovu bırak serbest piyasa ekonomisi var ha birde kansız lar Patatesi ve soğanı çürütüp fiyat artırırken nerdeydi senin aklın şov yapma mecliste bi tane önerge verdiniz mi tanzim satislarla dalga gectiniz onun için chp halkı hiç bir zaman düşünmez onlar elit tabakaya bakar onun için şovu bırak
Gökhan 1 yıl önce
Hüseyin hoca iyi parti milletvekili Chpyle bu konun ne alakası var? Sen halk düşmanı mısın? İzmire ankaraya yarım saatte bir kalkan ve yarısı boş giden uçaklardan haberin var mı ? Az aklını kullan senin için konuşuyor seni savunuyor senin daha İyi şartlarda yaşaman için çabalıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@