KKTC'deki Karadenizliler Trabzon'a direkt uçuş istiyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek,  “KKTC’de yaşayan yaklaşık 30 bin Karadenizli Trabzon’a yeniden direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istiyor. Ayrıca KKTC’den Karadeniz Bölgesi’ne turist olarak gelecek kişi potansiyeli de yüksek” dedi.

KKTC'deki Karadenizliler Trabzon'a direkt uçuş istiyor

KKTC Trabzon Başkonsolosu Zalihe Erden ve KKTC Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile görüştü.

Murat Civelek, KKTC’de 30 bine yakın Karadeniz kökenli vatandaşın yaşadığını belirterek, “Trabzon’a geçmişte olduğu gibi direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istiyoruz. KKTC’den Karadeniz Bölgesi’ne sürekli gidip geliyoruz. Ancak aktarmalı uçuşlarla hem büyük zaman kaybı yaşıyoruz hem de bilet ücretleri çok yüksek fiyata ulaşıyor. KKTC’deki Karadenizliler olarak direkt uçak seferlerinin bir an önce başlatılmasını talep ediyoruz” dedi. Civelek, KKTC’den Trabzon’a tatil yapmak için gelmek isteyenlerin de çok sayıda olduğunu ifade ederek, “Özellikle yaz aylarında serin Karadeniz yaylaları KKTC vatandaşları için çok cazip hale geliyor. Direkt uçak seferlerini kaldıracak yolcu potansiyeli bulunuyor. Yetkililerden bu konuda çözüm bekliyoruz. Haftada karşılıklı iki günle başlayarak seferlerin koyulmasını istiyoruz. Karadeniz Bölgesi’nden de KKTC’ye tatil için gelmek isteyenlere direkt seferler büyük kolaylık sağlayacaktır. Böylece karşılıklı turizm hareketi ivme kazanmış olur. KKTC’ye gelen bakanlara bu konuyu ilettik” diye konuştu.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da KKTC’de yaşayan Karadenizliler kadar bölgeden de Yavru Vatan’a gitmek isteyenler için direkt seferlerin kolaylık sağlayacağını ifade ederek, “Biz de elimizden gelen girişimleri yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Amacımız Trabzon – KKTC direkt uçak seferlerinin yeniden başlatılmasını sağlamaktır” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Java
Java - 2 hafta Önce

Bu atıp tutanlar kendi çocuklarını bir hafta bagaj yükleme çalıştırsınler tüm Türkiye yüzüme tükürsün. Trabzon DHMİ hepsi gitmeli,

Cem
Cem - 2 hafta Önce

Haber61 güzel haber tskler
Avrupadan trabzona direk ucak yok vatanimiza her yere varken sadece trabzona direk ucak yok bunuda dile getirin trabzona biz gurbetciler ucakla eziyet cekiyoruz istanbulda iniyoruz on saat bekliyoruz sonra yola devam Allah yardimcimiz olsun

Trabzon
Trabzon - 2 hafta Önce

Trabzon havalimanı hazır mı. Trabzon DHMİ yatıyor. Allah sorsun

Lam
Lam - 2 hafta Önce

Biri dış hat iç hat yıkılıp yapılmalı. Trabzon DHMİ nasıl ucuzuyemek yemek yer derdi ı.

SIRADAKİ HABER

banner513