banner491

Gümrükçüoğlu sert çıktı: Yüksek kat imarında sorumluluk ilçe belediyelerinin

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, başkanlığının 3. yılını değerlendirdiği basın toplantısında, yüksek kat imarı konusunu gündeme getirdi. 

Gümrükçüoğlu sert çıktı: Yüksek kat imarında sorumluluk ilçe belediyelerinin
banner492
banner432
Trabzon'da yüksek kat imarına yönelik sert tutum sergileyen Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilçe belediye başkanlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiyesini hatırlatarak 'Dikey yapılaşmadan uzak durulmalı' çağrısı yaptı. 

İmar konusunda ilçe belediyelerinin birincil sorumluluk sahibi olduğunu söyleyen Gmrükçüoğlu, "Büyükşehir demek imar demektir. Bu düşünceyle çalışan herkese teşekkür ediyorum. Trabzon bu işlerde ön adım aldı. 2017 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla bir Çevre Şehircilik Kurultayı yapıldı. Kurultayda Belediyecilik üstadı olan Cumhurbaşkanımız, bizim gibi şehirlerde 7-8 kot bodrumların katliam olduğunu söylemişti. Cumhurbaşkanımız kurultayda en büyük tavsiye olarak, dikey yaşamak değil yatay yaşamanın, bizim toplumumuzun sosyo kültürel yapısından kopulmamasını vurgulayarak söylemişti. Bugün şehrimizde ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde aynı katliam sürdürülmekte. Hiçbir zaman buna STK’lar, Meslek odaları meydan vermeyecek şekilde tavır ortaya koyalım. Bu tavrı ortaya koymakta en baş sorumluluk belediyelerin bizzat kendilerinindir. Ben, biz, siz kazanacağ oalrak değil toplum kazanacak olarak hareket edelim. dikey yapılaşmadan uzaklaşalım. Nesillerimize doğru bir şehir bırakalım.  Büyükşehir Belediye Başkanı olarak nasıl benim sorumluluğum varsa imarda bir inşaatın proje onayını veren ilçe belediyesi kanunen birincil sorumludur. Bu vesileyle bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bodrumlardan kaynaklanarak benim veya senin öbürünün menfaatini değil toplumun menfaatini düşünme sorumluluğumuz olduğunu sizlerle paylaşmak isterim." diye konuştu. 


 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 18:30

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
SALİH
SALİH - 3 yıl Önce

RUHSATLARINI İPTAL ET.

resul
resul - 3 yıl Önce

Botanik parkın etrafındaki yeni yapılan 15 katlı binaları neden bu şehirde kimse görmez…başkan gümrükçünün hergün geçtiği yol üzerinde…bugünde kendisi yatay binalar yapmalıyız diyor kendini yalanlıyor açıkca…

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Bırak bu işleri hacı Bahçecik Boztepe çukurçayır buralara yapılan binalar Trabzonun yüz karasıdır.Bu binaların ruhsatını siz verdiniz.Hiçbirinde ne otaparkı yeterli nede yeşil alanı var.Bina deyil su kulesi Mübarekler!!

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 3 yıl Önce

yatay mimari Trabzon şehri coğrafyasında sıkıntı yaratır.Modern şehirlerde dikey mimarinin örneklerini görüyoruz.Estetiği ,mimarisi güzel olduktan sonra engel olunmamalı.

Fik-ri
Fik-ri - 3 yıl Önce

illa sorumlu mu lazım

banner441

banner472