Genç, seçmen nakillerini almak isteyen vatandaşları uyardı

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç seçmen nakillerini almak isteyen vatandaşları uyardı.

Genç, seçmen nakillerini almak isteyen vatandaşları uyardı
banner432

Genç, seçmen nakillerini almak isteyen vatandaşları uyardı

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle seçmen nakillerini alan ve almak isteyen vatandaşları uyardı. Başkan Genç, "Ortahisar'da ikamet eden bütün vatandaşlarımız, siyasi tercihleri ne olursa olsun, oy verme işlemlerini hizmet aldıkları ve yaşadıkları Ortahisar'da gerçekleştirmelidir." dedi. 

Seçmen nakillerini almak isteyen vatandaşlara ilgili YSK kararını hatırlatan Başkan Genç, YSK'nın beyan ettiği yerde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kaydını dondurulacağıyla ilgili karar aldığını söyledi. 

Başkan Genç, YSK tarafından yapılan açıklamayı şöyle aktardı: 4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oguz
oguz - 6 ay Önce

boşa giden bir 5 yil dahasin

davut
davut - 6 ay Önce

Otobüsü olmayan Ortahisahar belediyesi başkanlığı için siyasi görüşü ne oolursa olsun bu kişiye oy vermemeli.

Mustafa gülec
Mustafa gülec - 6 ay Önce

Ortahisar esir alınmış,yazık.oy kullansam ne olur

Serkan öztürk
Serkan öztürk - 6 ay Önce

Pazarkapı kentsel dönüşüm projesini çöpe gömen kişi.Belediye binasını hancer gibi pazarkapının bağrına sapladı

ali
ali - 6 ay Önce

avrasya üni ilahiyat fakultesinde trabzon esnaflarına sohbet ve sunum hazırlıyordu sunuyorduda gece çok geç saatlere kadar cumartesi gecesi ..nereden nereye seni başkan adayı yapanlar kim ki sana bu kadar değer veriyorlar. istirahat etmeye ne zaman başlayacaksınız yada istirahate başlatılacaksınız.

Wemre
Wemre - 6 ay Önce

Yıne bosa giden 10 sene daha bızı beklıyor sen bu trabzona yemwkten baska ne yaptın kı halan senı aday gösterdiler bır kez daha goruyoruzkı yıyen her zaman yedıgınle kalıyo yanındakilerin de senınde nasıl trabzonu yesıgınızı cok ıyı bılıyoruz yemeye devam has yıyın bakayım

murat başkan
murat başkan - 6 ay Önce

hatasın ... bizimle değilsin .. :))

TS
TS - 6 ay Önce

# EYT = OY );

SIRADAKİ HABER

banner393