7m


7m

hyundai

CHP Trabzon Milletvekili Kaya: “Her şeye zam yapan AKP, fındık ve çay desteklerini 1 kuruş artırmıyor!”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, fındık ve çay üreticilerinin taleplerini TBMM'ye taşıdı.

Trabzon 05.02.2022, 11:51

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, fındık ve çay üreticilerinin taleplerini TBMM Genel Kurulu gündemine taşıdı.

Fındık alan bazlı gelir desteğinin ve yaş çay fark desteklerinin yıllardır artırılmadığına dikkat çeken Kaya, “Ekonomik sıkıntıların belini büktüğü, gübre alacak para bulamayan fındık ve çay üreticilerimiz desteklerin artırılmasını ve ödemelerin bir an önce yapılmasını bekliyor.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“FINDIK VE ÇAY DESTEKLERİ YILLARDIR 1 KURUŞ ARTIRILMADI”

"Gübre, ilaç, mazot ve işçilik masrafları başta olmak üzere hemen her şeyin fiyatı yüzde 100'ün üzerinde arttı. AKP, altın değerindeki millî ürünlerimiz fındık ve çaydaki destekleri yıllardır bir kuruş dahi artırmamıştır.”

“1 ÇUVAL GÜBRE ETMİYOR”

“Fındıkta alan bazlı gelir desteği 2014 yılından bugüne yani sekiz yıldır dekar başına 170 lira olarak ödeniyor. Geçen yıl bu parayla yaklaşık 3 çuval gübre alabilen fındık üreticimiz, bugün çuvalı 200 liraya çıkan gübreden 1 çuval dahi alamıyor.” 

“SADECE ENFLASYON FARKLARI VERİLSEYDİ 500 LİRA OLURDU”

“2014 yılından bu yana sadece enflasyon farkları verilmiş olsaydı fındık desteği bu yıl 500 lira olurdu. Yine, yaş çaydaki destekler 13 kuruş olarak 6 yıldır yerinde sayıyor.”

“FINDIK VE ÇAY ÜRETİCİLERİMİZ DESTEK BEKLİYOR”

“Ekonomik sıkıntıların belini büktüğü, gübre alacak para bulamayan fındık ve çay üreticilerimiz desteklerin artırılmasını ve ödemelerin bir an önce yapılmasını bekliyor.”

CHP Trabzon Milletvekili Kaya: “Her şeye zam yapan AKP, fındık ve çay desteklerini 1 kuruş artırmıyor!”

CHP Trabzon Milletvekili Kaya: “Her şeye zam yapan AKP, fındık ve çay desteklerini 1 kuruş artırmıyor!”


Yorumlar (2)
garip 4 ay önce
Bİ HALTA YARAMAZ ALGI PEŞİNDESİNİZ..DEFOLUP GİTSENİZ DE YER İŞGAL ETMESENİZ BARİ
usta 4 ay önce
sayın chp milletvekili ahmet bey. bir sürü millete rızası olmadan bayram seyran mesajları yolluyorsun. sadece kendi akrabalarımdan on kişi var. bizim telefonlarımızı nerden eline geçirdi diyor. benimkide içinde. sana hakkımı helal etmiyorum. boş yere mesajda yollama. senin tebriklerine ihtiyacım yok. yaygarayıda bırak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@