banner560

Bakanlık'tan flaş Trabzon Orman yangını açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı Trabzon'daki orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Trabzon 25.12.2019, 12:40 25.12.2019, 18:10
Bakanlık'tan flaş Trabzon Orman yangını açıklaması

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon'da meydana gelen Orman yangınlarıyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı açıklamada bulundu.

bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 23 Aralık 2019'dan bu yana farklı zamanlarda Trabzon'da çıkan toplam 55 örtü yangınının 51'ini kontrol altına aldı. Trabzon'daki 4 yangın için ise kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

OGM, 23 Aralık 2019'dan bu yana Trabzon'da farklı zamanlarda 15 ayrı ilçede 55 noktada çıkan örtü yangınlarının 38'ini söndürdü. 13 noktada meydana gelen orman yangınını kontrol altına alan yangın ekipleri, bu yangınlarda soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Trabzon'daki 4 yangında ise kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

Toplam 190 araç ve 650 personel ile müdahalede bulunulan yangınlar için Trabzon'a 23 ayrı ilden 37 adet arazöz sevk edildi. Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait araçlarda yangına müdahalede bulundular.

Trabzon genelindeki yangınlarda herhangi bir can kaybı yaşanmadı ancak 21 mezra evi (bağ evi tarzı) yandı.

Dernekpazarı İlçesi Günebakan Mahallesinde 9 ev, Araklı ilçesi Yeniköy Mahallesinde 2 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. Ancak şu an için tehlikenin ortadan kalkmasıyla vatandaşlar evlerine döndü.

Yangınlarda yaklaşık 260 hektarlık orman alanı ile 10 hektarlık tarım alanı (fındık bahçesi) etkilendi. Halen zarar gören alanlardaki hasar tespit çalışmaları devam ediyor."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
fırat 2 yıl önce
ömrümde ilk kez 2019 da Trabzon'da yangın haberleri gördüm. 55 yangın nedir be. Neler oluyor.
Hola'lı 2 yıl önce
Yetmiş yaşını geçen insanlar bile görmedi, geçen aylarda da Barma turbalığını yaktılar. Sonra burası 20 gün evvel kadar önce koruma alanı ilan edildi. Kaçak beton binaların hepsine af geritildi. 01/01/2017 diye bir garabeti Siyasilerin kaçak binaları için yabtılar. 2008 de köprü başı 2019 da çaykara ve holo köylerinde yapılan kadastro da yabancilara hak sahibi olmayanlara tapu hediye ettiler. dava açanlara savcılıklara başvurunlara engel çıkarıyorlar. Kaymakamlar değişti. Vali değişti. Zulüm olan yerlerde yağmalar sürerken Bu yangınlar çıktı. Buradan devlelet adına vatandaşın tapulu yerleini de gasp etmişlerdi. Böyle birşey bu zamana kadar ne görüldü ne duyuldu. Zalimlerin Mazlumlara zulmünü Allah Görüyor.
Trabzon 2 yıl önce
2-3 ay sonra binalar siteler dikilmeye başlayınca anlarsın kardeşim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@