alexa metrics

banner536

Bahar Ayvazoğlu'ndan Ahmet Kaya'ya kınama: Acınası hallerine hepimiz şahit oldu

Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'ndan CHP Milletvekili Ahmet Kaya'ya kınama geldi.

Trabzon 27.11.2021, 16:36
Bahar Ayvazoğlu'ndan Ahmet Kaya'ya kınama: Acınası hallerine hepimiz şahit oldu

Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Ortahisar Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Osman Bayrak'a yönelik Öğretmen Günü’nün hemen ertesinde yapılan itibar suikastine tepki göstererek konuyu çarpıtarak meclis kürsüsüne taşıyan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'yı da kınadı. 

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Fizik Öğretmenimiz Osman Bayrak'a yönelik Öğretmen Günü’nün hemen ertesinde yapılan itibar suikastini, atılı bir iftirayı dolaşıma sunanları, meclis kürsüsüne ve Türkiye’nin gündemine taşıyanları esefle kınadığını belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu "Bu yaştaki öğrencilerde sıkça rastlanılan ve aldığı düşük notu iç dünyasında bahane ederek, bu durumdan sorumlu tuttuğu öğretmenini cezalandırma maksadıyla yapılan; öğretmeninin sosyal medya hesabından alınmış bir ekran görüntüsü gibi gösterilip aslında fotoshop marifetiyle hazırlanan “Bugün CHP'li öğrencilerin notundan kırdım...” şeklindeki sahte bir paylaşımın whatsapp gruplarında ilgilli öğrenci tarafından dolaşıma sokulması hadisesinde gerçek anlaşılınca bir takım çevrelerin düştükleri acınası hallerine hepimiz şahit olduk."dedi. 

CHP Milletvekili Ahmet Kaya'nın konu ile ilgili araştırmadan soruşturmadan açıklama yapmasının infial uyandırmak maksatlı olduğunu vurgulayan Ayvazoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü :
"Ancak bundan daha vahimi milletimizin kendisini temsile yetki ve sorumluluk verdiği CHP Trabzon Milletvekili Sayın Ahmet Kaya’nın mal bulmuş mağribi gibi araştırmadan, soruşturmadan, bir telefon kadar yakın olduğu bu şehrin Valisinden, Milli Eğitim Müdüründen olayın doğruluğunu teyit etmeden basın açıklaması yaparak, kamuoyunda infial oluşturmak amacıyla bir iftirayı Gazi Meclisin gündemine taşımasıdır. 

Kendisinin alışık olduğumuz şovlarının yanında partisinin en üst makamı tarafından kamuoyunda dolaşıma sunulan helalleşme şovlarının hemen akabinde Genel Başkanlarının "Mevcut iktidarın peşinden giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem" sözleri hafızalarımızda tazeliğini koruyorken şehrinde yıllarca eğitim camiasına hizmet vermiş, sayısız öğrenci yetiştirmiş bir öğretmene karşı yaptığı linç girişimi, siyasi PR yapabilmek adına her yolu mübah gördüklerinin açık bir örneğidir. 

Öğretmenler gününe denk gelen bir dönemde masum bir öğretmenimizi hedef haline getiren ve olayı büyüterek sevimsiz bir hadiseye sebebiyet veren ilgili öğrencimizi ve ailesini de zor durumda bırakan bu yaklaşım sonucunda Sayın Kaya’dan beklenen tıpkı 2 gün önce yaptığı gibi yeniden bir basın açıklaması yaparak, Osman Bayrak öğretmenimizden, ailesinden, öğrencimizden ve milli eğitim camiasından özür dileyerek bir helallik almasıdır. 

Ve yine Sayın Kaya’dan beklenen milletin meclisinde tutanak altına alınan iftira paçavrasını hükümsüz kılmak adına aynı kürsüden kasıtlı olarak yaptığı beyanat için milletimizden af dilemek ve gerçek ortaya çıkmasına rağmen halen daha kaldırmadığı kendi sosyal medya hesabından yaptığı yalan, yanlış ve iftira nitelikli paylaşımlarını kaldırmaktır. 

Geçmişi zulüm ve insan hakları ihlali dolu bir partinin vekili olan Ahmet Kaya'nın helalleşmenin gerektirdiği yüzleşme, pişmanlık ve mahçubiyet erdemlerini bu talihsiz olay vesilesiyle hatırlamasını, bu erdemler adına olmasa da, tribünlere oynamak için bile bunu yapabileceğini umuyorum."


Yorumlar (5)
ahmet sali 2 ay önce
hayret, bu vekil, yakınlarına makam ayarlama dışında ilk defa bir haberle gündeme geldi.. o da boş bir olay ama olsun, en azından bu olay ile memlekete zararı yok
Emre 61 2 ay önce
Habu ayvazoğlu millet vekilimiydi... Ahmet Kaya teşekkür ediyorum habu baharın millet vekili olduğunu anladım da????????????????
Mustafa 2 ay önce
Vay be ne bekliyorduk ki tabiki şaka olacak sonuçta erdoğana methiyeler dizilerek yazılan twit. Muhalefetten birine küfredienlerin yazdığı bir twitle aynı muameleyi görmesi çok normal. Yedik mi … seçimde bakacaz. Bu arada eş dost tayinine tam gaz devam.
TS61 2 ay önce
bahar hanımı hiç ekonomiden bahsederken dolardal halkın yoksulluktan inim inim inlediğiğinden esnafın perişan halde olduğundan bahsederken görüldümü güzel süslü sözlerle iktidarı överek yakınlarını hep biryerlere getrmiştir.bu olay neden soruşturmaya açılmadı?düşündürücü
vatandaş61 2 ay önce
işleri güçleri yalan siyaseti kılıç ooluun verdiği tazminata bakarsan bu yalancı vekili de mahkemeye verilmesi lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@